Lifestyle

Kim jest Babcocha? Przypomina nam o tej niezwykłej odrobinie magii, którą nosimy w sobie od dzieciństwa

Oh!Books
Oh!Books
4 kwietnia 2018
Mat. prasowe
 

Każdy z nas potrzebuje w życiu trochę czarów. Myślimy, że są one przeznaczone tylko dla dzieci. Później doroślejemy, wydaje się nam, że powinniśmy być poważni i przestać wierzyć we wróżki, czarownice i różne dziwne postaci, które potrafią odmienić naszą rzeczywistość. 

Czy aby na pewno? Czy nie jest tak, że za tą odrobiną magicznego świata nieustannie tęsknimy? Czujemy to zwłaszcza, gdy na świat przychodzą dzieci, a my sięgamy po książki z naszego dzieciństwa i wracamy wyobraźnią tam, gdzie lubiliśmy się chować przed rzeczywistością.

Bycie rodzicem ma wiele przywilejów, jednym z nich jest odkrywanie nowych lektur, historii, poznawanie nowych bohaterów opowieści, po które jako dorośli pewnie już nigdy byśmy nie sięgnęli. Jeśli nie poznaliście jeszcze książek Justyny Bednarek, to po „Babcochę” powinniście sięgnąć jak najszybciej. Tytułowa Babcocha to czarownica z wielkim nosem, małym koczkiem i walizką pełną czarodziejskich mazideł, która do Grajdołka położonego między Krzywym, Końskim i Dydnią, przyleciała przyczepiona do wielkiej gradowej chmury. Jej obecność odmieniła życie mieszkańców wioski całkowicie, zwłaszcza Bernadetty – dziewczynki z warkoczami, którą Babcocha zabrała w podróż, przygotowała niespodziankę, gdy nie mogła pojechać z klasą do ZOO. Ale też uratowała sołtysa, młynarza i sprzedawcę przez trzema życzeniami złotej rybki.

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zmienić żołędzie w złote dukaty, siebie w muchę, a narzekającego Józka w wiatrak. Towarzyszy jej Licho – Orzechowe Licho. W 54 niedługich rozdziałach zapisane są przygody czarownicy i mieszkańców Grajdołka, które naprawdę warto poznać. Całość została opatrzona fantastycznymi rysunkami Daniela de Latour.  Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Poradnia K.

To książka, której nie powinno zabraknąć na domowej półce – zarówno w sypialni dzieci, jak i ich rodziców. Każdy w niej znajdzie tę nieuchwytną magię, która zostaje w nas na całe życie, jeśli tylko chcemy wierzyć, że dobre czarownice istnieją. Tak jak Babcocha.

Babcocha_okładka


Lifestyle

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Zależy od nas więcej niż nam się wydaje

Oh!Books
Oh!Books
5 kwietnia 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Wierzycie w to, że najważniejsze rzeczy w życiu mamy za darmo? Miłość, wspomnienia, rozmowę z drugim człowiekiem i jego czas? Polecamy wam genialną książkę, która was w tym utwierdzi!

Właśnie ukazał się pierwszy tom sagi „Uśmiech losu”, opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. To świetna książka, która przywraca wiarę w drugiego człowieka, w to, że są jeszcze na tym świecie miejsca szczególne, wyjątkowe. I że wcale nie trzeba ich daleko szukać – można je sobie „zrobić”. 🙂

Ogrom ciepła, ciekawa fabuła i cudowny drogowskaz, gdzie w życiu szukać bezpieczeństwa i szczęścia, którego wszyscy tak bardzo pragniemy!

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą

AGNIESZKA KRAWCZYK

W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów Szekspira.

Stary dom kryje niejeden sekret. Jego tajemniczy właściciel proponuje mieszkańcom udział w pewnym zaskakującym wyzwaniu. Czy zagadkowe zadanie okaże się dla sąsiadów uśmiechem losu, czy trudnym do pokonania problemem?

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą to piękna i ciepła opowieść o domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie czujemy się samotni.
To również historia przyjaźni na dobre i złe oraz miłości przychodzącej w najbardziej niespodziewanych momentach.

Poddajcie się urokowi tej klimatycznej opowieści o sile uczuć i potrzebie bycia razem, by wraz z bohaterami uwierzyć, że uśmiech losu zależy w dużej mierze od nas.

Pierwszy tom sagi „Uśmiech losu”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

OPRAWA MIĘKKA, 500 STRON, FORMAT 140×200, ISBN 978-83-8075-417-1, PREMIERA 4.04.2018 , CENA DETALICZNA 39,90 zł

Przeczytaj fragment


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Filia

 


Lifestyle

Różowa czapeczka i czarne parasolki. Dla wszystkich dziewczyn (starszych i młodszych), które idą do przodu

Oh!Books
Oh!Books
4 kwietnia 2018
Różowa czapeczka
Fot. Materiały prasowe

Ta urocza i inspirująca książka o różowej czapeczce upamiętnia Marsze Kobiet z 2017 roku. To mądra opowieść, w której podążamy śladem różowej czapeczki wydzierganej przez starszą panią, której czapeczka przez jakiś czas dobrze służyła. Czapeczkę czekają jednak różne przygody, zabiera ją psotny kociak, podmuch silnego wiatru porywa na drzewo, a wreszcie zostaje wykorzystana jako przytulny śpiworek dla maluszka. W końcu (dzięki niesfornemu psu) trafia w ręce młodej dziewczyny idącej na marsz równości kobiet.

Książka jest zainspirowana Marszami Kobiet, które odbyły się, aby dać wyraz poparcia dla prawa – równego dla wszystkich!

Z dedykacją dla wszystkich dziewczyn (starszych i młodszych), które idą do przodu. Wydawnictwo przygotowane na rocznicę Marszu Kobiet.

Rekomendacje:

www.publishersweekly.com

Książka ta skupia się na jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów z protestów: różowej dzianinowej czapce. Australijski ilustrator Joyner („Bear Make Den”) wyobraża sobie jedną z możliwych historyjek dla takiej czapeczki: starsza kobieta robi ją na drutach, strzela sobie z nią selfie, a następnie używa jej do ogrzania stóp. Czapka nie pozostaje przy niej na długo. „To była różowa czapeczka. Przytulna różowa czapeczka. Dopóki…” – pisze Joyner, a potem kot chwyta za czapeczkę i bawi się nią. Czapeczka trafia kolejno do niemowlęcia, psa i dziewczyny, która używa go jako rękawicy bokserskiej, torby z materiałami plastycznymi, aby wreszcie dołączyć do ogromnej grupy maszerujących, ubranych w różowe czapki, którzy niosą plakaty z hasłami: „Prawa kobiet to prawa człowieka „i” Przyszłość jest kobietą”. Delikatne, akcentowane jedynie różem rysunki Joynera są eleganckie, a treść koncentruje się na kobietach i dziewczynkach.

Kathie Meizner, www.washingtonpost.com

Opis podróży różowej czapki przygotowany przez Andrew Joynera to hołd dla mocy symbolu, koloru i dla milionów ludzi, którzy demonstrowali w imię solidarności na całym świecie w styczniu zeszłego roku. „Najpierw nie było czapeczki”, zaczyna się ta opowieść, a następnie, dzięki drutom starszej kobiety, w jej mieszkaniu powstaje czapka. To śliczna, intensywnie różowa, wręcz szokująco różowa, czapka a’la Schiaparelli. Jaskrawy róż czapki stanowi jedyny kolor w zabawnych czarno-białych kreskówkach Joynera. Czapka ogrzewa głowę, czajniczek i palce, zanim zostanie zabrana przez zabawnego kota. Po wyjściu w świat różowa czapka zapewnia przytulność dziecku, potem porywa ją szybki pies, zanim wreszcie uratuje ją towarzyszka psa, młoda dziewczyna. Umyta i osuszona, różowa czapka zdobi głowę dziewczyny, gdy ta maszeruje w obronie praw kobiet w tłumie mężczyzn i kobiet – wszyscy mają różowe czapki. Uważni czytelnicy zauważą, że zdjęcie tej samej młodej dziewczyny leży na stole obok dziergającej czapkę starszej kobiety. Ta prosta i radosna opowieść podkreśla znaczenie opieki oraz wsparcia, jakie kobiety zapewniają sobie od pokoleń.

Andrew Joyner jest australijskim ilustratorem i autorem książek dla dzieci, którego prace zostały opublikowane w ponad 25 krajach. Zilustrował m.in. serię książek „Borys” o przemiłym i żądnym przygód guźcu. Jego autorski debiut to „Różowa czapeczka”. Więcej o autorze: www.andrewjoyner.com.au

Różowa czapeczka

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Andrew Joyner

Tytuł oryginału: The Pink Hat
Data wydania: 01.03.2018
Format: 229 mm x 254 mm
Liczba stron: 32
Cena detaliczna: 29,90 zł
Oprawa: twarda