Go to content

Masz ochotę się poddać? 32 przypominajki, które pomogą ci wrócić na właściwy tor

fot. Ryan Moreno/Unsplash

Życie nie jest proste. Codzienność potrafi przytłoczyć. Doświadczenia albo dodają nam skrzydeł, albo je nam podcinają. Jak sobie radzić, jak nie odpuścić, o czym pamiętać? Przede wszystkim o sobie. Przeczytaj.

1. Zasługujesz na to, aby poczuć taką samą miłość, jaką dajesz. Mam nadzieję, że wiesz, że twoja miłość jest doceniana. Mam nadzieję, że wiesz, że jesteś godna miłości.

2. Nie wszystkie pozytywne zmiany od początku wydają się pozytywne. Negatywne uczucia nie równają się negatywnym skutkom. Zaufaj sercu, idź za nim.

3. Proszę, uwierz, że jest jeszcze czas, że możesz być, kim chcesz być. Jest czas, abyś zrobiła to, co zawsze chciałaś zrobić. Jest czas, aby zakochać się w kimś, kto pokocha cię tak, jak zasługujesz. Jest czas, aby dowiedzieć się, co chcesz zrobić z tym cennym życiem. Jest czas, aby puścić ludzi, o których wiesz, że nie są dla ciebie dobrzy. Jest czas.

4. To ok, jeśli nie możesz dziś poradzić sobie ze wszystkim. Dużo się dzieje i to ok odczuwać wszystko bardzo mocno. W porządku jest czuć się zmęczonym. W porządku jest czuć się rozproszonym.

5. Nie pozwól, aby działania innej osoby przekonały cię, że nie jesteś wystarczająco dobra taka, jaka jesteś. Szukaj siły w sobie, w tym, kim jesteś. Zatrzymaj się, gdy myślisz za dużo. Cofnij się i pomyśl o tym, jak niesamowite jest życie na tej pięknej planecie. Jesteś wystarczająco dobra. Po prostu bądź – tu i teraz.

6. Jesteś powodem, dla którego ktoś wierzy w dobroć ludzi. Jesteś powodem, dla którego ktoś wierzy, że dobrzy i prawdziwi ludzie istnieją. Dziękuję, że jesteś sobą.

7. Powinnaś być sobie wdzięczna za słuchanie swojej intuicji. Może to być teraz trudne, ale przyjdzie czas, kiedy poczujesz spełnienie i słuszność decyzji. Proszę, nie bądź dla siebie surowa. Jesteś tam, gdzie powinnaś być.

8. Jesteś kochaną osobą. Tak bardzo zasługujesz na miłość, która wypełni całą twoją istotę. Wybacz sobie. Kochaj siebie. Miłość jest zawsze w tobie. Idź za swoim sercem. Powiedz sobie: „Kocham cię i słucham”. Im więcej miłości sobie okażesz, tym więcej miłości doświadczysz.

9. Zasługujesz na miłość, której szukasz.  I ona cię znajdzie. Poszukaj w sobie cierpliwości. Oddychaj głęboko, poczuj bicie serca i zaufaj, że ten, którego oczekujesz, jest w drodze.

10. Oddychaj. Skup się na dźwięku oddechu. Skup się na rytmie oddechu. Kiedy nie możesz skupić się na niczym, a twój umysł czuje się niekomfortowo, oddychaj. Wkrótce poczujesz spokój.

11. Wszystko będzie dobrze. Powiedz sobie to, gdy nie czujesz się ok. Nawet jeśli w to nie wierzysz, powiedz to.

12. Jesteś tam, gdzie musisz być. Dotrzesz tam, gdzie chcesz być.

13. To, co nie ma teraz sensu, pewnego dnia będzie go miało. Nie mamy możliwości rozumieć wszystkiego od razu. Wiedzę, której potrzebujemy, pozyskujemy we właściwym momencie.

14. Jeśli nie możesz sobie poradzić dzisiaj, zawsze jest jutro. Rób, co możesz. Nie rób wszystkiego, jeśli nie dajesz rady.

15. Możesz więcej niż myślisz. Zasługujesz na to, aby dać sobie więcej uznania. Spójrz, jak daleko zaszłaś. Spójrz, ile się nauczyłaś.

16. Nie jesteś zbyt daleko w tyle. Jesteś tam, gdzie musisz być.

17. Nigdy nie przepraszaj za stawianie siebie na pierwszym miejscu. Musisz zadbać o siebie, inaczej nie pomożesz nikomu innemu.

18. Znajdziesz swoją bratnią duszę, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Bycie singlem lub brak udanych związków nie oznacza, że jesteś do niczego.

19. Twoje najlepsze wystarczy, bez względu na to, jak wygląda twój najlepszy. Powinieneś być z siebie dumny za to, że starasz się jak najlepiej.

20. Działasz lepiej niż myślisz. Zrobiłaś tak duży postęp.

21. Możesz, musisz i powinnaś iść dalej. To jest twój czas.

22. Mam nadzieję, że wiesz, że świat jest lepszy, ponieważ ty jesteś w nim. Dziękuję, że jesteś sobą.

23. Nawet jeśli są ludzie, którzy nie pozostają w twoim życiu na zawsze, może w jakiś sposób sprawili, że twoje życie było piękne i ważne jest, aby o nich pamiętać. Być może piękno, które pochodzi z poznania kogoś, jest pięknem, które znajdujesz w sobie.

24. Bądź miła dla swojej głowy. Zwolnij. Zasługujesz na to, aby być dla siebie bardziej życzliwa. Sposób, w jaki się do siebie odnosisz, wpływa na wszystko. Twój umysł nie jest przeciwko tobie, pamiętaj.

25. Jeśli potrzebujesz pomocy, zasługujesz na nią. Tak wielu ludziom zależy na tobie. Jest ktoś, kto chce trzymać cię za rękę. Jest ktoś, kto będzie trzymał twoje serce, gdy będzie chciało wyrwać się z twojej klatki piersiowej. Jest ktoś, kto wysłucha i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku teraz i zawsze.

26. Masz prawo czuć się zraniona. Twoje doświadczenie jest ważne. Jeśli ktoś cię skrzywdził, daj mu o tym znać. Bądź szczera, mów otwarcie. Ukrywanie swoich uczuć tylko pogarsza sytuację.

27. Przejdziesz przez wszystko. Poradzisz sobie. Może z pomocą, może sama, ale poradzisz sobie.

28. Podchodź z ufnością do życia.  Być może nie czujesz sensu w tej chwili. To może wydawać się przytłaczające. Ale znajdziesz swoją drogą, bądź pewna.

29. Nie musisz cały czas przepraszać. Przepraszamy za bardzo. Od razu czujemy się źle, wystarczy, że popełnimy prosty błąd. Oduczenie się tej potrzeby przepraszania jest procesem, ale mam nadzieję, że znajdziesz w sobie siłę, by to zrobić.

30. Zasługujesz na kogoś, z kim możesz być szczera. Zasługujesz na to, aby nie czuć się osądzana lub niezrozumiana. Zasługujesz na to, by cię wysłuchano. Zasługujesz na to, aby dać upust swoim emocjom. Zasługujesz na to, aby czuć się bezpiecznie.

31. Zasługujesz na odpoczynek. Zwolnij, gdy tylko poczujesz, że musisz. Znajdź czas na robienie rzeczy, które kochasz. Możesz odpocząć. Reszta świata może poczekać.

32. Wykonujesz niesamowitą pracę. Idź dalej, bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczona. Nie jesteś sama, masz przy sobie tak wielu wspierających ludzi.