Związek

Siedem, niestety częstych, ale niewybaczalnych zachowań w związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 stycznia 2018
Fot. iStock / Vakidzasi
 

Warto nauczyć się wybaczać, ponieważ nikt z nas nie jest doskonały i potrafimy wiele zepsuć, zanim nauczymy się jak funkcjonować w związku. W tym dobrym, jest wiele miłości i innych wspaniałych wartości, więc trzeba wybaczać sobie i iść dalej, aby utrzymać tę relację.  Jest jednak kilka rzeczy, których, nawet tym, których bardzo kochamy, wybaczyć nie możemy. I nie powinniśmy z tego powodu czuć się źle.

1. Przemoc fizyczna

Nigdy nie wolno jej tolerować. Jeśli już do niej dojdzie, bardzo trudno wrócić do tego, co „było przedtem” i od nowa stworzyć dobrym, bezpieczny związek. Jeszcze bardziej skomplikowana jest sytuacja, w której świadkami przemocy w związku są dzieci. O ile bowiem dorośli znają różnicę między dobrem a złem, dzieci wciąż się od nich uczą, a doświadczenie przemocy ze strony jednego z rodziców względem drugiego to trauma na całe życie.

2. Oszukiwanie bez skrupułów

Ponieważ świadczy o braku szacunku w związku, szczególnie jeśli osoba oszukiwana nie wydaje się być z powodu oszustwa bardzo zła lub rozczarowana.

3. Ciągłe kłamstwa

Jeśli twój partner ciągle cię okłamuje, nie można mu ufać, a brak zaufania to jeden z podstawowych sygnałów, że relacja się rozpadnie.

4. Przemoc emocjonalna

W każdym związku jest wynikiem niskiej inteligencji emocjonalnej jednego z partnerów. Szczególnie niezdolność do kontrolowania wyzwalaczy i emocjonalnej eskalacji staje się tym, co bardzo niszczy relację i samą miłość.

5. Brak odpowiedzialności

To on sprawia, że niebezpieczne zachowania i wzorce są powtarzalne. Nie można wybaczać, jeśli partner nie wykazuje skruchy za to, co zrobił źle i nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoje postępowanie.

6. Zazdrość

Jeśli nie ma ku niej prawdziwego powodu, a mimo to ta emocja rozbija twoją relację, to oznacza,  że jesteś w toksycznym związku, który nie opiera się na zaufaniu i miłości.

7. Wieczna kontrola

Jeśli partner próbuje kontrolować twoje myśli i działania, upodobania i to, czego nie lubisz, twój krąg przyjaciół i relacje z innymi, to znaczy, że brak mu dla ciebie szacunku. Jeśli czyta twoje wiadomości i rozmowy z innymi, może użyć tych informacji, aby próbować na ciebie wpłynąć lub manipulować tobą.


Na podstawie: bustle.com

 


Związek

Jaki naprawdę jesteś? Wystarczy rzut oka na ten obrazek, by odpowiedzieć na to pytanie. Psychotest

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 stycznia 2018
Fot. Screen / TheTalko
 

Trudno jest spojrzeć na siebie „z boku” i ocenić subiektywnie własne zachowanie, osobowość, decyzje. Od tego mamy bliskich, przyjaciół i… terapeutów. A okazuje się, że nawet nasze pierwsze wrażenie na temat tego, co widzimy potrafi wiele powiedzieć o tym, jacy jesteśmy. Dziś przed wami kolejna okazja :).

Rzuć okiem na obrazek:

Fot. Screen / TheTalko

Fot. Screen /
TheTalko

Jeśli na pierwszym planie jest dla ciebie wieloryb:

Nigdy nie szukasz prostych odpowiedzi na życiowe pytania. Jesteś typem osoby, która analizuje, rozmyśla, długo podejmuje decyzje. Ostatecznie z reguły i tak wychodzi „na twoje”.

Jeśli to księżyc i światło odbijające się w wodzie:

Jesteś wiecznym optymistą, czasem nieco lekkoduchem, potrafisz celebrować życie. Uważaj, by nie zgubił cię twój romantym i ślepa wiara w to, że „jakoś to będzie”.

Jeśli na pierwszym planie jest dla ciebie surfer na desce:

Jesteś pewny siebie i niełatwo tracisz głowę, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Starasz się sobie zawczasu wszystko zaplanować. Pamiętaj, że czasem warto odpuścić i zachować się spontanicznie.


Na podstawie: 10 Photos To Test Your Personality

 


Związek

13 głęboko intymnych rzeczy, które warto praktykować w związku, poza seksem

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
Fot. iStock/Pekic

Każda relacja tworząca się między parą, w mniejszym lub większym stopniu opiera się na intymności. Nie polega ona jedynie na byciu ze sobą  w łóżku, bo przejawów głębokiej, intymnej więzi jest znacznie więcej. Czułe gesty, słowa, wypracowane rytuały pełnią ważną rolę i pozwalają stale zabiegać o uczucia. Ignorowanie ich mocy prowadzi do rozluźnienia więzi i uniemożliwia budowanie pełnego dobrych uczuć związku. 

Intymność tworzy się nie tylko w sypialni. Warto o tym pamiętać, tworząc związek oparty na wzajemnym zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i oczywiście miłości.

13 głęboko intymnych rzeczy, które warto praktykować w związku

1. Przytulajcie się

Przytulanie wyzwala dobre emocje, buduje piękną bliskość bez większego wysiłku. Tym bardziej, jeśli partnerzy nie mają dla siebie zbyt wiele czasu w ciągu dnia, przytulanie jest rzeczą, która powinna przychodzić spontanicznie. I kobiety i mężczyźni kochają czuć bicie serca, oddech i zapach bliskiej osoby. Przytulanie otwiera na wzajemną łagodność i spokój.

2. Prowadźcie ważne rozmowy

Rozbieganie się do swoich czynności powoduje niedostatek czasu na ważne rozmowy. Partnerzy zaczynają mówić o rzeczach mało istotnych, koncentrować się jedynie na bieżących sprawach. Znajdźcie dla siebie chwilę, choćby przed zaśnięciem, by pomówić o czymś więcej, niż co zrobić jutro na obiad i czy rachunek za prąd jest już opłacony.

3. Zaoferuj coś partnerowi

Wbrew pozorom, współuczestnictwo w codziennych sprawach bywa bardzo seksowne. Czas spędzony na wspólnym gotowaniu, nawet jeśli jedna osoba gotuje, a druga towarzyszy jako ekspert od smaku, niesie dobry nastrój i relaksuje. Przy okazji staje się doskonałym wstępem do innych, jeszcze bardziej przyjemnych rzeczy. Ofiarowanie pomocy i zaangażowania pokazuje wzajemną troskę.

4. Zróbcie coś niekonwencjonalnego

Zróbcie coś innego niż zazwyczaj. Postawcie na spontaniczność, nie zawsze musicie zachowywać się na tyle lat, ile macie. Szaleństwo jak za dawnych, dobrych lat cudownie rozluźni i nastraja.

5. Zróbcie coś po raz pierwszy

Zdecydujcie się na coś, czego do tej pory nie próbowaliście. Chodzi o to, by po raz kolejny poczuć dreszczyk niepewności, czegoś nowego. To przeżywanie pierwszego razu poza łóżkiem i sferą erotyki. Każde nowe doświadczenie dokłada cegiełkę do waszej intymności.

6. Dzielcie łóżko

Nie tylko na czas seksu, ale po prostu śpijcie ze sobą. Taka obecność, bliskość ciał i oddechów buduje bliskość, pozwala poznawać się lepiej, skłania ku przytulaniu, śmiechu, zachęca do rozmów i uspokaja po całym dniu. Warto spędzać ze sobą taki czas, nawet gdy tylko będziecie leżeć i patrzeć sobie w oczy.

7. Rozmawiajcie o fantazjach

Powiedzcie sobie, co chodzi wam po głowach, czego chcielibyście spróbować, a do tej pory jakoś się nie składało. Pamiętajcie, że sam fakt rozmowy nie obliguje od razu do spełnienia próśb i fantazji, ale odkrywa partnera i pozwala poznać się lepiej.

8. Dotykajcie się

Mimochodem i jak najczęściej dotykajcie się w ciągu dnia, podtrzymując bliskość. Wieczorami z kolei postawcie na masaż, nieśpieszny, relaksujący, który może stać się miłym wstępem do namiętnej nocy.

9. Tańczcie

Nie jesteście najlepszymi tancerzami? Nic nie szkodzi, przecież nikt nie musi was oglądać, ani oceniać. Stwórzcie listę ulubionych piosenek, takich, które przynoszą piękne wspomnienia. Włączcie muzykę, rozpalcie świece, otwórzcie wino. Tańczcie, śmiejcie się i czerpcie jak najwięcej ze wspólnego czasu.

10. Bawcie się wspólnie

Gry planszowe, wypady do kręgielni czy na bilard — macie ogrom możliwości, by nawet mieszkając z dala od wielkich centrów rozrywki bawić się doskonale. Z jednym wyjątkiem. Jeśli któreś z was kocha konkurencję i ma problem z przegrywaniem, odpuście sobie rywalizację, bo gra zamiast radości, może przynieść odwrotny rezultat.

11. Powierzajcie sobie sekrety

Każdy ma prawo do zachowania dla siebie sekretów, ale nie powinno się trzymać wszystkiego dla siebie. Powierzanie sobie tych drobnych sekretów łączy, wzmacnia poczucie bliskości i wzmacnia wzajemne zaufanie. Cudownie jest mieć takiego powiernika.

12. Podkręcajcie atmosferę od rana

Posłużcie się telefonem, mailem. Korzystajcie z różnych sposobów komunikacji i stopniujcie napięcie przez cały dzień. Intrygujące półsłówka, wysyłane zdjęcia i niedopowiedziane obietnice. Po kilku takich zmysłowych wiadomościach nie będziecie mogli doczekać się wieczora.

13. Dzielcie wspólną pasję

Nie chodzi o to, by spędzać ze sobą każdą chwilę, bo nadmiar wszystkiego szkodzi. Ale spróbujcie zagłębić się ze wspólną pasję, coś, co was będzie kręciło i sprawi przyjemność. Dodatkowy temat do rozmowy i wspólnie spędzany czas oraz plany daje kolejną płaszczyznę do rozmowy. Nawet jeśli wam się nie spodoba to samo, docenicie szczerą chęć zaangażowania.


 

źródło: www.bolde.com


Zobacz także

Coś się wypaliło, czegoś było za dużo. Nie ma już miłości, co dalej?

„Chciałabym zakończyć związek, ale nie mogę bo… kocham go”. Jak poradzić sobie z miłością, która do niczego dobrego nie prowadzi

Sześć dziwnych zmian, które zachodzą w twoim mózgu, gdy się zakochujesz. Możesz być zaskoczona