Go to content

Siedem, niestety częstych, ale niewybaczalnych zachowań w związku

Fot. iStock / Vakidzasi

Warto nauczyć się wybaczać, ponieważ nikt z nas nie jest doskonały i potrafimy wiele zepsuć, zanim nauczymy się jak funkcjonować w związku. W tym dobrym, jest wiele miłości i innych wspaniałych wartości, więc trzeba wybaczać sobie i iść dalej, aby utrzymać tę relację.  Jest jednak kilka rzeczy, których, nawet tym, których bardzo kochamy, wybaczyć nie możemy. I nie powinniśmy z tego powodu czuć się źle.

1. Przemoc fizyczna

Nigdy nie wolno jej tolerować. Jeśli już do niej dojdzie, bardzo trudno wrócić do tego, co „było przedtem” i od nowa stworzyć dobrym, bezpieczny związek. Jeszcze bardziej skomplikowana jest sytuacja, w której świadkami przemocy w związku są dzieci. O ile bowiem dorośli znają różnicę między dobrem a złem, dzieci wciąż się od nich uczą, a doświadczenie przemocy ze strony jednego z rodziców względem drugiego to trauma na całe życie.

2. Oszukiwanie bez skrupułów

Ponieważ świadczy o braku szacunku w związku, szczególnie jeśli osoba oszukiwana nie wydaje się być z powodu oszustwa bardzo zła lub rozczarowana.

3. Ciągłe kłamstwa

Jeśli twój partner ciągle cię okłamuje, nie można mu ufać, a brak zaufania to jeden z podstawowych sygnałów, że relacja się rozpadnie.

4. Przemoc emocjonalna

W każdym związku jest wynikiem niskiej inteligencji emocjonalnej jednego z partnerów. Szczególnie niezdolność do kontrolowania wyzwalaczy i emocjonalnej eskalacji staje się tym, co bardzo niszczy relację i samą miłość.

5. Brak odpowiedzialności

To on sprawia, że niebezpieczne zachowania i wzorce są powtarzalne. Nie można wybaczać, jeśli partner nie wykazuje skruchy za to, co zrobił źle i nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoje postępowanie.

6. Zazdrość

Jeśli nie ma ku niej prawdziwego powodu, a mimo to ta emocja rozbija twoją relację, to oznacza,  że jesteś w toksycznym związku, który nie opiera się na zaufaniu i miłości.

7. Wieczna kontrola

Jeśli partner próbuje kontrolować twoje myśli i działania, upodobania i to, czego nie lubisz, twój krąg przyjaciół i relacje z innymi, to znaczy, że brak mu dla ciebie szacunku. Jeśli czyta twoje wiadomości i rozmowy z innymi, może użyć tych informacji, aby próbować na ciebie wpłynąć lub manipulować tobą.


Na podstawie: bustle.com