Go to content

Ta cecha nie oznacza, że coś z tobą nie tak. Naucz się chronić swoją osobistą energię

fot. laflor/iStock

Trudno być bardzo wrażliwym introwertykiem, szczególnie w dzisiejszych czasach. Pierwszym krokiem do jak najlepszego wykorzystania tego, kim jesteś, jest zaakceptowanie siebie, abyś mogła iść naprzód. Nie próbuj zmuszać się do bycia kimś, kim nie jesteś. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci chronić twoją osobistą energię. Pamiętaj, to, że jesteś bardzo wrażliwa i introwertyczna, nie oznacza, że „coś jest z tobą nie tak”.

1. Pozbądź się ze swojego otoczenia negatywnych ludzi

Negatywni ludzie to nie towarzystwo dla ciebie. Jeśli masz obok siebie osoby, które nie robią nic poza tym, że cię dołują, odetnij się od nich jak najszybciej. Nie jesteś nikomu winna miejsca w swoim życiu.

2. Jeśli już powiedziałaś „nie”, trzymaj się tego

Oczywiście, będą ludzie, którzy nie chcą przyjąć „nie” jako odpowiedzi, ale jest to odpowiedź. Jeśli powiesz komuś „nie”, nie zmieniaj zdania. Trzymaj się tego, czego naprawdę chcesz ponad wszystko.

3. Nie pozwól ludziom przesuwać twoich granic

Są ludzie, którzy starają się jak mogą, aby przesuwać twoje granice, nie pozwól im na to. Twoje granice są w danym miejscu nie bez powodu. Będą cię chronić, jeśli utrzymasz je odpowiednio ustawione.

4. Medytuj, gdy robi się zbyt trudno

Kiedy sprawy stają się przytłaczające, nie bój się medytować. Podczas gdy niektórzy ludzie myślą, że medytacja jest stratą czasu, może być potężnym narzędziem.

5. Nie bój się „leniwych dni”

Jeśli jesteś wyczerpana, zafunduj sobie leniwy dzień. Nie ma nic złego w takim spędzaniu czasu. Nie musisz być zajęta przez cały czas, aby żyć tak, jak chcesz. Wszyscy potrzebujemy przestrzeni tylko dla siebie.

6. Przeciwdziałaj negatywnym myślom

Kiedy zauważysz, że myślisz o negatywnych rzeczach, przeciwdziałaj tym myślom. Pchaj pozytywne myśli do przodu, nawet jeśli jest to trudne. To będzie potężne narzędzie, gdy będziesz poruszać się przez życie.

7. Pamiętaj, że bycie sobą jest w porządku

Nie ma w tobie nic złego. Bądź wierna sobie najlepiej jak potrafisz. Nie musisz próbować dopasować się do formy stworzonej dla kogoś innego.

8. Zaufaj swojej intuicji ponad wszystko

Twoje serce poprowadzi cię prawidłowo, jeśli mu na to pozwolisz. Nie ignoruj tego. Twoja intuicja nie zaprowadzi cię daleko od ścieżki, na której powinnaś być.