Lifestyle Psychologia

7 zaskakujących oznak inteligencji. Też to robisz?

Redakcja
Redakcja
23 listopada 2018
7 z 7

7. Jesteś bałaganiarą

Fot. iStock / vadimguzhva

Naukowcy z University of Groningen dowiedli, że bałaganiarstwo w  przestrzeni twojej pracy sprzyja jaśniejszemu myśleniu. Z uśmiechem zerkamy na nasze uporządkowane inaczej biurka, skoro naukowcy twierdzą, że bałagan sprzyja kreatywności i świadczy o zdolnościach do rozwiązywania problemów, nie będziemy się przecież spierać 😉 .

Miłego dnia!


Na podstawie: *iheartintelligence.com; Huffington Post, sciencedirect.comdailymail.co.ukncbi.nlm.nih.gov

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

Dlaczego faceci odchodzą od dobrych dziewczyn. Miłość zarezerwowana jest dla wyjątkowych relacji

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 listopada 2018
Fot. iStock/AtnoYdur
 

Powiem ci coś, czego nie chciałabyś teraz usłyszeć. Nie będziesz chciała zaakceptować tego faktu jako prawdy. Musisz wiedzieć, że to nie będzie typowa rada. Nie jestem tutaj, aby powiedzieć ci, jak możesz odzyskać utraconą miłość. Nie jestem tutaj po to, aby ci powiedzieć, jak możesz przywrócić rzeczy do poprzedniego stanu. Zamiast tego powiem ci, że nie powinnaś marnować więcej swojego czasu ani energii, próbując go odzyskać.

Jestem tu, by powiedzieć ci prawdę, której nie chcesz słyszeć: jeśli po prostu pozwolił ci odejść, to dlatego, że tak naprawdę cię nie kochał. Musisz nauczyć się przestać mylić miłość z zauroczeniem, namiętnością. Myślisz, że tylko dlatego, że ktoś Cię pociąga, już się w nim zakochałaś.

Tak nie działa prawdziwa miłość, nie na tym polega.  Nie „chcesz być” razem tylko dlatego, że lubisz uprawiać z nim seks.W głębi szukałaś miłości. Tylko, że w tej relacji żadnej głębi nie było. To twoja desperacja wprowadziła cię w błąd i pozwoliła ci wierzyć, że jesteś zakochana, nawet jeśli prawda jest taka, że daleko ci do miłości. Miłość jest zarezerwowana dla najbardziej wyjątkowych relacji.

Byłaś kiedyś zakochana w pewnym mężczyźnie. Kiedy odszedł, cierpiałaś bardziej niż mogłaś sobie wyobrazić. Wydawało ci się, że nigdy sobie z tym nie poradzisz. Nie sądziłaś, że kiedykolwiek będziesz mogła bez niego żyć. Minęło sporo czasu, żebyś pojęła, jak bardzo byłaś od niego uzależniona emocjonalnie. A potem, by uwierzyć, że jesteś silna. Że świetnie radzisz sobie w pojedynkę.

Nigdy więcej nie pozwolisz sobie na podobne głupstwo, jak czekanie na kogoś.

Czekałaś długo, aż zdałaś sobie sprawę z błędu, jaki popełniłaś. Próbowałaś dotrzeć do niego w nadziei, że w końcu się nad tobą zlituje. Upewniałaś się, że wie, że wciąż jesteś „wolna”, że czekasz. Że chcesz, by wrócił do twojego życia. Robiłaś, co mogłaś, by dać mu znać, że jesteś cała dla niego. I wszystkie twoje wysiłki okazały się bezowocne.

W końcu zdecydowałaś, że być może nadszedł czas, by ruszyć dalej. A wtedy on wykonał jeden gest, powiedział jedno zdanie, które znów przewróciło twój świat do góry nogami. Więc zawróciłaś z drogi i postanowiłaś spróbować jeszcze jeden raz. Katastrofa. Szybko sprowadził cię na ziemię – ciebie i te twoje nierealne pomysły o powrocie do siebie. Zabolało jeszcze mocniej.

Niestety, ten cykl powtórzył się jeszcze kilka razy. Nie jesteś dumna z tej słabości.

Aż pewnego dnia całkowicie zniknął z twojego życia. Przestał istnieć. Stał się dla ciebie niedostępny. I zdałaś sobie sprawę z tego, że on jest już w zupełnie innym punkcie życia. Z kimś innym. Zrobił to bez twojego błogosławieństwa. Zrobił to bez twojej zgody. Nie myślał o tobie.

Wtedy byłaś wściekła, zawiedziona, zrozpaczona. Ale dziś zdajesz sobie sprawę z tego, że to było najlepsze, co mogło ci się przytrafić. To on pozwolił ci się od niego uwolnić.

W trakcie tego procesu odrobiłaś jedną z najważniejszych lekcji, jakie można dostać można w miłości i związkach: bez względu na to, jak wspaniałą kobietą jesteś, jeśli facet cię nie kocha, odejdzie.

To była kwestia miłości. Nie chodziło o wysiłek ani kompatybilność. Nie chodziło o gotowość, siłę ani odwagę. To nie była kwestia czasu. Chodziło o miłość. Mogłabyś być dla niego najdoskonalszą dziewczyną na świecie, ale i tak by się nie udało, bo nigdy mnie naprawdę cię nie kochał.


Na podstawie: relrules.com


Lifestyle Psychologia

Jak się emocjonalnie odłączyć się od kogoś, kto cię nie kocha

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 listopada 2018
Fot. iStock / praetorianphoto

Miłość bez wzajemności może być doświadczeniem, które przydarza nam się więcej niż raz w tym życiu. Ale inaczej cierpisz, gdy kochasz kogoś, kto od początku nie daje ci nadziei na uczucie, a inaczej, gdy twój partner nagle oznajmia ci, że się „odkochał”.

Samotność w miłości jest niezwykle przytłaczająca. Możesz czuć się tak, jakbyś był sam ze wszystkimi swoimi uczuciami i emocjami. Może czuć się tak, jakbyś musiał się bronić. Możesz czuć się zupełnie opuszczony przez jedyną osobę, która była dla ciebie jakimś stałym punktem w życiu.

Może czuć się zupełnie beznadziejnie. Ale powinieneś wiedzieć, że zawsze jest nadzieja – dla ciebie. Zawsze jest coś, co możesz zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w tej sytuacji. Musisz tylko uświadomić sobie wiele opcji, które wciąż pozostają w twoim zasięgu.  Musisz tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

1. Daj sobie trochę czasu na wyleczenie

Być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu, zanim znów poczujesz, że jest „w porządku”. Emocjonalne odłączanie się od osoby, którą kiedyś kochałeś, wcale nie jest łatwym zadaniem. To nie stanie się samo. Nie możesz zmusić się do uzdrowienia. Pamiętaj, że wyleczenie się z miłości wymaga czasu i musisz być cierpliwy wobec siebie.

2. Nie bój się, że jest za wcześnie

Możesz myśleć, że musisz poczekać, aż znowu będziesz czuć się „w porządku”. Jasne, że po nieudanej miłości należy odbyć pewną żałobę. Ale każdy z nas przeżywa ją w bardzo indywidualny sposób. Nie zmuszaj się do smutku, kiedy czujesz, że znów jesteś radosny.

3. Pomyśl o wielu momentach twojego związku, które poszły nie tak

Przestań się zastanawiać nad tym, co straciłeś. Pamiętaj, że jest powód, dla którego twój związek dobiegł końca. Coś, co było dalekie od doskonałości. I musisz skupić się na niedoskonałych częściach, jeśli naprawdę chcesz się emocjonalnie uwolnić.

4. Skoncentruj się na własnym rozwoju osobistym

Jednym z najskuteczniejszych sposobów uzdrowienia z miłości jest bycie odrobinę „samolubnym”. Przestań myśleć o swoim byłym/o swojej byłej. Przestań na chwilę myśleć o innych ludziach. Skoncentruj się na własnym życiu i poświęć swój czas i energię, aby stać się lepszym człowiekiem. Świadomie staraj się być jak najlepszy Przez cały czas praktykuj miłość własną.

5. Postaraj się zamknąć na zawsze rozdział poprzedniego związku

Upewnij się, że widzisz swoją przeszłą relację jako rozdział, który został zamknięty. Odejdź dalej. Nie zapomnij całkowicie. Zaakceptuj to, co wydarzyło się w przeszłości – ale patrz w przyszłość.

Leczenie z nieudanej miłości to jest proces, a nie coś, co możesz zrobić z dnia na dzień. Zawsze patrz na swoje własne uczucia i zastanawiaj się nad własnym życiem. Musisz dokonać ponownej oceny wyborów, których dokonujesz, a także swojego działania. Niczego nie przyspieszaj, ale też nie opóźniaj. Uwierz w siebie.


Na podstawie: relrules.com


Zobacz także

„Każdej młodszej kobiecie powiedziałabym: szukaj dobrej miłości”. Dziękuję za nią mojemu mężowi

Czerwone wino nieschłodzone? Czy wiesz, w jakiej temperaturze prawidłowo podawać wino?

7 kroków do szczęścia według hinduskiej legendy