Lifestyle

„Chcesz żebym nie dożyła twojego wesela?!”. Czyli czego lepiej nie mówić singielce

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
26 października 2016
"Chcesz żebym nie dożyła twojego wesela?!". Czyli czego lepiej nie mówić singielce / Singielki są szczęśliwsze - mówią naukowcy
fot. iStock/Marccophoto
 

Singielka – biedna kobieta, która bardzo cierpi i potrzebuje wsparcia na każdym kroku. A już na pewno przy szukaniu faceta, potencjalnego męża i ojca jej dzieci. Wieczory spędza samotnie przy winie, ewentualnie z przyjaciółkami desperacko szukają sobie obiektu westchnień. Taki obraz singielki króluje w świadomości większości Polaków, którzy nie potrafią przyzwyczaić się do faktu, że kobieta sama, także może być szczęśliwa! A singielki bardziej niż samotności mają dość ciągle tych samych uwag, które serwują im przyjaciele, znajomi i oczywiście rodzina!

O ulubione teksty, które społeczeństwo kieruje do singielek zapytałam swoje przyjaciółki. Do związków im się nie spieszy, ale jak mówią wszyscy wiedzą lepiej, czego im trzeba. A przecież „tym czymś” na pewno jest facet! „Ostatnio spotkałam się z koleżanką, która przez cztery lata była sama. Była przebojową laską, która odnosiła ogromne sukcesy w pracy i zawsze powtarzała, że facet jej do szczęścia niepotrzebny.” Historia koleżanki Marysi to ta z rodzaju zmiany światopoglądu o 180 stopni. Spotkała kogoś, zakochała się i świata poza swoim ukochanym nie widzi. „Widziałyśmy się może z kwadrans. Jednak w tym czasie zdążyłam się dowiedzieć, jak bardzo potrzebuję faceta i jak wiele on zmieni w moim życiu. Bo przecież kariera to nie wszystko!”. Marysia śmieje się, choć na jej twarzy widać zdenerwowanie. „Teraz to kariera nie jest dla niej wszystkim, ale jeszcze kilka miesięcy temu sama wybijała mi z głowy związki i kazała skupić na sobie!”

Jakich tekstów mają dość singielki? Oto subiektywne zestawienie kilku pięknych kobiet, które bardziej niż faceta potrzebują świętego spokoju.

1. Przestań tyle o tym myśleć i zajmij się sobą – sam się znajdzie!

„Ale ja w ogóle o tym nie myślę! Gdybym myślała, już dawno zawinęłabym się kocyk i udawała, że nie istnieję. Znajdzie się, to się znajdzie, nie to nie!” Flawia ma do tego podejście godne podziwu. „To trochę jak z ulubionym naszyjnikiem, który schowałaś gdzieś, żeby się nie zgubił. Jak go szukasz, na pewno go nie znajdziesz. Za to później znajdzie się sam. I ja dobrze o tym wiem!”.

2. Przestań wybrzydzać

„Milion razy słyszałam, że mam za duże wymagania. Bo chciałabym, żeby mnie kochał, akceptował i do tego był choć trochę przystojny. A to przecież pojęcie względne! Nie chcę modela z kampanii Calvina Kleina. Wystarczy, że będzie i wpadnie mi w oko. Nie przeglądam codziennie katalogów z facetami do wzięcia, więc w czym mam wybrzydzać?”.

3. Twój zegar biologiczny tyka!

„Tak, i słyszę go ciągle z tyłu głowy. Tik-tak, tik-tak… Doskonale wiem, że nie jestem już najmłodsza (mam 33 lata) i na rodzenie dzieci zaraz może być za późno. Ale na litość boską! Wystarczy, że czuję presję ze strony swojego ginekologa, który za każdym razem mówi, że powinnam już 'brać się do roboty’”.

"Chcesz żebym nie dożyła twojego wesela?!". Czyli czego lepiej nie mówić singielce

fot. iStock/lolostock

4. Czy już próbowałaś tej strony/aplikacji/ grupy?

„XXI wiek to dla singli idealny czas! Jeśli zachce się nam zmienić status związku, spotkać się z kimś lub po prostu dopadnie nas ochota na seks, wystarczy włączyć aplikacje i po kilku minutach mamy kilku potencjalnych kandydatów! Tylko trzeba chcieć, mieć na to ochotę i przede wszystkim potrzebę”.

5. Zazdroszczę Ci, już nie pamiętam jak to jest być samemu

„To mój osobisty hit. Ona nie pamięta jak to jest spędzać samotnie sobotę, a ja nie pamiętaj jak to jest spędzać tę sobotę z przystojnym facetem u swego boku. Obie za czymś tęsknimy. Wydaje mi się jednak, że ona by się ze mną nie zamieniła. A już na pewno nie na stałe!”.

6. Jesteś taka ładna/fajna/inteligentna, jakim cudem nadal jesteś sama?!

„Bo cuda się zdarzają, a ja jestem tego idealnym dowodem!”.

7. Chyba żartujesz, że jesteś ciągle singielką?!

„No, pewnie! Uwielbiam wkręcać ludzi!”. Daria śmieje się już sama z siebie, choć za każdym razem, kiedy słyszy ten tekst nie jest jej do śmiechu. „Z jednej strony to brzmi trochę jak komplement. Bo to brzmi trochę jak 'ja – singielka, która mogłaby mieć każdego'. Spójrzmy prawdzie w oczy, gdyby tak było, pewnie bym już kogoś miała. Dlatego kiedy po raz kolejny słyszę, że żartuję, czuje się jakby ktoś wbijał mi szpile”.

8. Tobie tylko kariera w głowie! Jeszcze tego pożałujesz.

„Nie wiem, dlaczego ludzie zawsze łączą robienie kariery z brakiem partnera. Beyonce ma karierę i męża, zresztą jak miliony kobiet. Skupiłam się na karierze, bo miałam ku temu okazję! Może powinnam siedzieć w kawiarni i czekać na księcia na białym koniu?! To dopiero byłaby głupota!”.

9. Przestań jeździć po świecie, bo zawsze będziesz sama

„Podróże są częścią mojej pracy. Uwielbiam ją! Zawsze jednak przychodzi taki moment w ciągu roku, kiedy całą rodziną spotykamy się przy świątecznym stole”. Dla Marysi przyjemność tych spotkań łączy się z irytacją, która pojawia się już po kilku minutach. „Zaraz po 'gdzie jest twój kawaler?', 'kiedy zostanę prababcią?' lub 'chciałabym dożyć twojego ślubu dziecko' pada jednogłośnie, że wszystko przez to, że ciągle jeżdżę po świecie i nie mam okazji nikogo poznać. Nigdy nie zrozumieją, że jest wręcz przeciwnie! Poznaję dziesiątki cudownych facetów. I wierzę, że kiedyś poznam tego jedynego. Właśnie podróżując”.


Lifestyle

Regulamin konkursu „Jaka jest podróż twoich marzeń?”

Redakcja
Redakcja
26 października 2016
KONKURS "Jaka jest podróż twoich marzeń?"
Fot. iStock / lolostock
 

Regulamin konkursu „Jaka jest podróż twoich marzeń?”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Jaka jest podróż twoich marzeń?”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Jaka jest podróż twoich marzeń?” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 26.10.2016 do 08.11.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 15.11.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest firma  Rainbow – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do artykułu KONKURS wykonaj zadanie konkursowe: „Napisz jaka jest podróż twoich marzeń. Pokaż nam jak pięknie marzysz!”. Czekamy na wasze najpiękniej opisane marzenia 🙂
 1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania Organizatora.
 2. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 2 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 15.11.2016 roku na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest firma Rainbow.
 2. Laureatami Konkursu zostaną 2 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  2 x voucher na wakacje o wartości 500 zł do wykorzystania w biurze podróży Rainbow*
  * voucher do wykorzystania na R.pl z wyłączeniem oferty myway.r.pl oraz biletyczarterowe.r.pl . Voucher będzie ważny przez 12 miesięcy od dnia wygenerowania kodów dla zwycięzców.
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Lifestyle

Oddaj swoje serce. Zrób właśnie dzisiaj coś dobrego. To nic trudnego

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
26 października 2016
Fot. Screen z Facebookawwwdawcapl

Podobno dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. I nawet jeśli ktoś w piekło nie wierzy, to powinien wierzyć w prawo do życia każdego człowieka. W Polsce czeka na przeszczep około 1700 ludzi. To nigdy nie jest  łatwa decyzja, zwłaszcza, że o śmierci rozmawiać nie lubimy, zatem rzadko deklarujemy, czy chcemy nasze organy zabrać ze sobą do nieba, czy może jednak ocalić komuś życie. Komuś, od kogo zależy nasza decyzja. Tyle tylko, że w tym najbardziej krytycznym momencie najczęściej jest już za późno. To nie my możemy zdecydować, muszą to za nas zrobić najbliżsi, a jak wiadomo… taka decyzja nigdy nie przychodzi łatwo, zwłaszcza, gdy odchodzi ktoś, kogo kochamy, bo nadzieja umiera ostatnia.

U tych, którzy na przeszczep czekają nadzieja stanowi największą wartość… Bo to ona umrze wraz z tymi, którzy do przeszczepu nie dożyli…

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Dzisiaj możesz zrobić coś dobrego – zostać dawcą. To bardzo proste, możesz chociażby na stronie www.dawca.pl wypełnić formularz. To wszystko. Czasami tak niewiele potrzeba, żeby zrobić coś dobrego.

Nie wszystko czym dzielisz się z innymi ma wartość.
Dlatego podziel się tym, co ma.


Zobacz także

Podobno zdrowia nie da się kupić, ale z pewnością można je podarować. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

TK Maxx

Noworoczne zmiany z TK Maxx

Prosto, szybko i smacznie, czyli sałatka z paluszkami surimi. Palce lizać!