Psychologia

6 oznak wysokiej inteligencji. Też się zmagasz z takimi problemami?

Redakcja
Redakcja
4 lipca 2022
 

Myśląc o bardzo inteligentnych ludziach wielu ma w głowie obraz nadczłowieka, który zna odpowiedź na każde pytania, „Milionerów” wygrałby z palcem w nosie, a dla rozrywki zamiast kinowej komedii ogląda film dokumentalny i czyta książki o dziwnie brzmiących tytułach. Czy ci, których poziom IQ jest ponad normę, mają jakieś problemy, z którymi niekoniecznie radzą sobie łatwo i bez trudu?

Wiele mówi się na temat trudności, z którymi każdego dnia zmagają się osoby wrażliwe, z lękami, z depresją, ale co z tymi, którzy od przeciętnego Kowalskiego są nieco bardziej inteligentni? Może dla wielu ich problemy będą nieco dziwne i spotkają się z brakiem wyrozumiałości, ale nie znaczy to, że są mniej dotkliwe i łatwiejsze do pokonania. Dla wysoce inteligentnych potrafią być prawdziwą bolączką ich codziennego życia,  źródłem niezrozumienia i lekceważenia przez ich bliskich.

Znacie to powiedzenie, że głupi ludzie dyskutują o innych, przeciętni o wydarzeniach, a mądrzy o ideach i problemach? Dla normalnych ludzi takie small talk to nic trudnego, ot zwykłe pogaduchy, ploteczki, wymiana myśli, ale dla wysoce inteligentnych to nie lada wyzwanie. Ich nie interesuje kto i z kim, co powiedzieli w telewizji, jakie filmy w kinach są popularne – oni mają głowy zaprzątnięte innymi tematami, a rozmowa o błahostkach to często dla nich strata czasu i najnormalniej w świecie nie umieją się w tym odnaleźć i dostosować do społecznie przyjętych norm.

Myślą więcej niż mówią

Zanim wysoce inteligentny wyrazi swoja opinię lub wypowie się na dany temat minie trochę czasu – a to dlatego, że mózg nastawiony jest na poszukiwanie różnych rozwiązań danego problemu i odpowiedzi na zadane pytania. Poza tym, jeśli nie są do końca pewni, wolą milczeć niż powiedzieć coś źle, a przez to mogą być odebrani jako niemili, niesympatyczni i mało towarzyscy lub nawet gburowaci. A przecież wiadomo, ze najpierw trzeba pomyśleć, a dopiero potem powiedzieć…

Praca może ich z łatwością znudzić

Ich umysł potrzebuje ciągle nowych, większych i bardziej wymagających projektów, nieustannej motywacji i innowacji. To wielka zaleta, ale też i wielka wada, bo przez to nawet najciekawsza praca z czasem może wydawać im się nudna, sztampowa i zbyt rutynowa. Na dodatek nie każdy szef jest na tyle wyrozumiały i tolerancyjny, by zgadzać się na ich wciąż nowe pomysły i wybuchy kreatywności – niektórzy chcą po prostu by zadanie zostało wykonane bez większych kombinacji.

Czasami dotyka ich paraliż działania

Trudno jest być myślicielem w świecie aktywistów i zdobywców, dla których idee są mniej ważne od dokonań. Czasami w głowie rodzi się tyle pomysłów, panuje taki natłok myśli, że na impuls do działania po prostu brakuje już miejsca! I choć ludzie inteligentni dobrze wiedzą, co i jak mogliby zrobić, to są niczym sparaliżowani tą mnogością własnych myśli, co może być odebrane przez innych jako lenistwo i brak zaangażowania.

W towarzystwie uchodzą za dziwnych

Wysoce inteligentni czuja się nieswojo podczas pogaduszek, mówią niewiele, czasami tracą zapał do działania – przez to wszystko wychodzą w towarzystwie na nieco dziwnych i sprawiają, że inni czują się przy nich nieswojo. Dla inteligentnych to dodatkowa presja i utrudnienie, by poczuć się pewnie w kontaktach społecznych i otworzyć na stare lub nowe znajomości.

Trudno jest im się zakochać

W swoim dążeniu do miłości i stworzenia związku ludzie z wyższym poziomem inteligencji są nieco bardziej wymagający i trudniej osiągnąć im stan zakochania się. Są z natury bardziej analityczni i niezależni, ostrożni w swoich działaniach, przez co mogą wydawać się nieczuli, niezainteresowani i zbyt pewni siebie. Nie pomaga im też brak spontaniczności i skłonności do szaleństwa – a przecież w miłości chodzi o to, by trochę zwariować.

Rozpoznałaś gdzieś samą siebie i swoje zmagania? Nie pozwól, by te codzienne trudności przeszkadzały ci cieszyć się życiem – wszak nie od dziś wiadomo, ze problemy są po to, by je rozwiązywać. Pracuj nad sobą i sposobami komunikacji, wyrażaniem swoich potrzeb i emocji – jesteś inteligentna, na pewno szybko  znajdziesz dobre rozwiązanie.


Na podstawie: www.lifehack.orgPsychologia

Podkłady i pudry mineralne, czyli makijaż w zgodzie z naturą

Redakcja
Redakcja
4 lipca 2022
puder mineralny
Fot. iStock / Olena Chernenko

Wiele przedstawicielek płci pięknej nie wyobraża sobie życia bez kosmetyków do makijażu. Nie ma się co dziwić — czujemy się pewniej, jeśli nasze niedoskonałości są zatuszowane, a uroda podkreślona.


„Niestety większość klasycznych fluidów może zapychać pory skóry i przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych. Skóra, która nie może oddychać, zdecydowanie szybciej się przetłuszcza. Na szczęście istnieją podkłady oraz pudry mineralne, dzięki którym makijaż może być nie tylko atrakcyjny, ale również bezpieczny dla każdego” — mówi Wiola Lis, specjalistka z internetowego ekobazaru Arkana Smaku.

Co wchodzi w skład podkładów i pudrów mineralnych?

Wiele osób zwyczajnie nie wie, co wchodzi w skład podkładów oraz pudrów mineralnych. Tymczasem okazuje się, że składają się one wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Wśród najpopularniejszych substancji znajdujących się w podkładach i pudrach można wymienić:

  • tlenek cynku
  • mikę
  • tlenek żelaza
  • dwutlenek tytanu
  • krzemionkę

Jeżeli chcemy zapoznać się z dokładnym składem konkretnego pudru bądź podkładu, przyjrzyjmy się informacjom znajdującym się na jego opakowaniu. Możemy także odwiedzić stronę internetową producenta.

Jakie są największe zalety podkładów i pudrów mineralnych?

Wiola Lis podkreśla:”Podkłady oraz pudry mineralne posiadają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla skóry. Odpowiada za to w dużej mierze ich naturalny skład. Na tym jednak nie koniec. Kosmetykom tym nie sposób także odmówić dużej skuteczności. Efekt po ich użyciu utrzymuje się przez naprawdę długi czas. Dzięki temu są one w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające konsumentki”.

Bezpieczeństwo i naturalny skład

Jako że skład podkładów oraz pudrów jest naturalny, są one bardzo bezpieczne dla naszej skóry. O ile nie mamy alergii na jakikolwiek znajdujący się w nich składnik, nie musimy obawiać się podrażnień po ich użyciu. Możemy liczyć nawet na to, że stan naszej cery ulegnie poprawie. Szczególnie zadowolone z kosmetyków mineralnych mogą być przedstawicielki płci pięknej borykające się z niedoskonałościami skóry. Specjalistka zdradza: „Tlenek cynku może wysuszać nieestetyczne stany zapalne, przez co będą one zdecydowanie szybciej się goić. Poza tym wiele podkładów i pudrów mineralnych pomaga w uregulowaniu pracy gruczołów łojowych. Dzięki temu cera przestaje nadmiernie się przetłuszczać. Warto dodać, że wymienione kosmetyki mają lekką formułę i nie obciążają skóry”.

Niesamowita skuteczność

Podkłady oraz pudry mineralne charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Dzięki temu mogą nie tylko tuszować niedoskonałości, ale również i przebarwienia. Poza tym wiele podkładów mineralnych działa również rozświetlająco. To zaś sprawia, że nasza skóra zyskuje pożądany przez wiele osób blask.

Warto zatem postarać się o to, aby dobrać odpowiedni dla siebie kosmetyk. Na rynku znajdziemy najczęściej podkłady matujące, rozświetlające oraz mocno kryjące. Każda z nas wie najlepiej, którego kosmetyku potrzebuje najbardziej.

Długotrwale utrzymujący się efekt

Zdecydowanej większości kobiet zależy na tym, aby makijaż utrzymywał się długo. Jest to dla nas ważne przede wszystkim wtedy, gdy walczymy z uporczywymi niedoskonałościami i chcemy je zatuszować na cały dzień. Na szczęście pudry i podkłady bazujące na minerałach zapewniają pożądane rezultaty na długi czas. To świetna wiadomość dla kobiet, którym zależy na nienagannym wyglądzie przez cały dzień.

Jak wykonać trwały makijaż mineralny?

Zarówno pudry, jak i podkłady mineralne aplikuje się w inny sposób niż kosmetyki w formie płynnej. Potrzebujemy do tego celu odpowiedniego pędzla. Ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Pamiętajmy więc o zaaplikowaniu starannie dobranego kremu. Dopiero później przystąpmy do wykonywania makijażu mineralnego. Przy pomocy pędzla nanieśmy na twarz niewielką ilość podkładu. Należy wykonywać ruchy wcierające oraz stemplujące. Jeżeli zależy nam na większym kryciu, ponówmy aplikację. Na końcu nanieśmy na twarz odrobinę pudru mineralnego, który utrwali makijaż. Możemy jednak całkowicie pominąć ten krok i ograniczyć się wyłącznie do użycia podkładu.

Nadal wahasz się, czy to coś dla Ciebie? Niektórzy producenci wysyłają próbki swoich kosmetyków — to świetny sposób, by rozpocząć przygodę z makijażem mineralnym!


Zobacz także

Każda pomoc ma znaczenie. Potrzebna dobra energia! Czyli akcja reakcja

15 banalnie prostych rzeczy, które sprawią, że poczujesz szczęście

Dlaczego tak bardzo pragniemy tych, którzy nas nie chcą?