Go to content

8 powodów, dla których wrażliwe osoby są silniejsze, niż myślisz

Fot. iStock / yulkapopkova

To, jaki mamy charakter, nie zależy od naszej woli. Rodzimy się z przypisanym temperamentem i charakterem, na który mamy niewielki wpływ. Kształtuje nas po trosze życie, doświadczenia i osoby będące w naszym otoczeniu. Jedni wyrastają na ludzi o mocnym charakterze, innych postrzega się przez pryzmat osobowości mimozy, bardzo delikatnej i wrażliwej. Czy to może mieć znaczenie?

Okazuje się, że wbrew schematycznemu podejściu do oceny osób wrażliwych, jako, łatwych do skrzywdzenia i często wycofanych w wielu kwestiach, prawda wygląda inaczej. Bo owszem, można być wrażliwcem wzruszającym się ze względu na wiele rzeczy, ale to nie oznacza, że jest się słabym człowiekiem. Pozory mylą!

8 przykładów dla prawdziwej siły ludzi wrażliwych

1. Odczuwają głębiej

Nie chodzi tu o niezwykłą metafizykę i filozofię życia, ale fakt, że dobre emocje i kierowanie się sercem pozwala im żyć dobrze i zgodnie ze sobą. Potrafią otwarcie okazywać uczucia, są autentyczni w tym, co zachwyca i co boli. To czułość, a nie ego napędza je do działania, nie tylko na własną korzyść.

2. Serce otwierają na innych

Mimo zranień, jakich doświadczyli, wrażliwcy nadal potrafią kochać i dawać dobrą energię. Mają gen empatii, są otwarci na miłość i potrzeby innych. Wiedzą, że nawet jeśli ktoś zrani ich ponownie, na pewno to przezwyciężą i postawią krok do przodu.

3. Walczą o to w co wierzą 

Osoby wrażliwe pokonują różne przeszkody, nie zatracając swej wnikliwości i wrażliwości. Znajdują siły i energię, by zrobić coś więcej dla ludzi oraz zwierząt, bardzo tej uwagi potrzebujących. Ta empatia pozwala im osiągać wielkie sukcesy, których nie można przełożyć na żadne pieniądze.

Fot. iStock / JANIFEST

Fot. iStock / JANIFEST

4. Podejmują ryzyko

Jeśli tylko czują wewnętrznie, że warto ryzykować, zrobią to na pewno. Trafiając na zamknięte drzwi w sprawie, która ich interesuje, znajdą sposób, by wejść tam oknem. Poświęcą wiele dla własnych przekonań, bo to jest zgodne z ich wrażliwością i poczuciem sprawiedliwości.

5. Są wyjątkowo twórczy

Wrażliwe osoby mają niezwykłe predyspozycje do zajęć artystycznych. Bogate emocjonalnie wnętrze, pozwala im w sposób ekspresyjny i twórczy pokazywać swoje pomysły dzięki sztuce. Mogą tym samym zachwycać i inspirować innych, którym zabrakło tej bożej iskry, ale pozostają otwarci na tę sferę życia. Często bywa, że sztukę potrafią zamieniać z dochodowe przedsięwzięcia, łącząc pasję z życiem codziennym.

6. Są kreatywni

I często uparci. Wierzą w swoją wizję podjętych działań i jeśli jeden sposób osiągnięcia celu nie udaje się, z marszu obmyślają kilka innych możliwości do wyjścia z sytuacji. Wychodzą z założenia, że wszystko ma jakieś rozwiązanie, tylko potrzeba uporu i czasu, by krok po kroku osiągnąć upragniony cel.

7. Są spostrzegawczy

Na jeden problem potrafią spojrzeć w wielu perspektyw, zauważają wiele na pozór mało istotnych detali. To buduje ich siłę, ponieważ są oni świadomi sytuacji, jaka się wokół nich wytworzyła. To często czyni ich perfekcjonistami.

8. Żyją w zgodzie z naturą

Natura jest dla nich stymulująca i znakomicie odnajdują się na jej łonie, czerpiąc z niej siłę. Cieszą ich te chwile, a naładowane w ten sposób wrażliwością akumulatory, wykorzystują, by czynić dobro i wysyłać innym pozytywną energię.


źródło: www.powerofpositivity.com