Horoskop Lifestyle Magia Miłość Seks Związek

Znaki zodiaku, które nigdy nie wybaczą zdrady. U nich nie ma drugiej szansy

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2021
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain
 

Zdrady niestety wpisane są w nasze życie. Dopuszczają się ich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Problemy z wiernością mogą pojawić się bez względu na sytuację życiową. Czasami to efekt problemów w związku, a kiedy indziej po prostu sprzyjająca okazja. Odmienne jest też podejście do niewierności. Dla jedynych to po prostu jeden z wielu błędów, jakie popełniają ludzie, a dla innych koniec świata. Do tej drugiej grupy należą to cztery znaki zodiaku.

Zdrada oznacza dla nich definitywny rozpad związku. Nie potrafią, a często w ogóle nawet nie chcą, wybaczyć. U nich nie masz co liczyć na drugą szansę. W tej kwestii są bezkompromisowe i niezwykle surowe. Nie pomogą żadne przeprosiny ani tłumaczenia. Te znaki zodiaku na pewno nie puszczą płazem niewierności.

 

Skorpion

Miłość jest dla niego najważniejsza i nie widzi świata poza swoją drugą połówką. Związek traktuje śmiertelnie poważnie. Kiedy jego zaufanie zostaje zawiedzione, nie potrafi już więcej uwierzyć. Raz zraniony, zamyka się w sobie. Skorpion po zdradzie często próbuje się mścić i niszczyć życie osobie, która go skrzywdziła. Bardzo szybko wielka miłość przechodzi u niego w jeszcze większą nienawiść. Nie wybacza i nie zapomina. Uważa, że zdrada niszczy wszystko i nie da się już tego naprawić. Sprawia zbyt duży ból, żeby można było po niej jeszcze razem żyć.

 

Byk

Ceni sobie stabilność i poczucie bezpieczeństwa, których zdrada jest zaprzeczeniem. Związek traktuje jak inwestycję. Dużo z siebie daje i bardzo dba o to, co udało mu się stworzyć. Od drugiej osoby oczekuje bezwzględnej lojalności i uczciwości. Niewierność ze strony wybranki czy wybranka odbiera jak atak na swoją osobę. Urażona duma nie pozwala mu wybaczyć. Nawet jeżeli podejmie decyzję, by jednak ratować taki związek, zazwyczaj nic z tego nie wyjdzie. Byk nie będzie umiał być z kimś po zdradzie. To dla niego zbyt bolesne i upokarzające.

 

Panna

Osoby spod tego znaku zodiaku to perfekcjoniści z bardzo wysokimi wymaganiami. Nie zwiążą się z kimś, kto ich nie spełnia. Na pewno nie przejdą nad zdradą do porządku dziennego. Wierność to dla nich podstawa. Jeżeli jej nie ma, kończą relację. Nie wierzą w poprawę i nie mają zamiaru dawać drugich szans. Romans czy nawet jednorazowy skok w bok dyskwalifikują w oczach drugą osobę. Mają w życiu zasadę, że zdrady się nie wybacza i jej się trzymają. Panny odchodzą bez żalu od kogoś, kto okazał się dla nich niewystarczająco dobry i nie godny ich miłości.

 

Lew

Cechuje go duma, wysokie ambicje i pewność siebie. Zna swoją wartość i nie pozwoli, żeby ktoś nim poniewierał. Zdrada jest dla niego równoznaczna z zerwaniem znajomości. Lew nie wyobraża sobie życia z osobą, która postąpi w stosunku do niego nieuczciwie. Od razu skreśla takich ludzi. Sam jest niezwykle uczciwy i zawsze stara się zachowywać w porządku. Ma silny kręgosłup moralny. Zdradę uważa za coś karygodnego, niewybaczalnego i niezrozumiałego. W jego życiu nie ma miejsca dla ludzi, którzy się jej dopuszczają.


Horoskop Lifestyle Magia Miłość Seks Związek

Miesiączka. Chcę wiedzieć!

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2021
 

Miesiączka wyjaśniona przystępnie i rzeczowo, a przy tym z czułością i humorem.

Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny – tej mającej już pierwszą miesiączkę za sobą, jak i tej, która jeszcze na nią czeka. Ta książka wyjaśnia wszystko, co każda dziewczyna powinna wiedzieć, żeby przejść zmiany związane z dojrzewaniem, nie tracąc pewności siebie i dobrego samopoczucia. Ponieważ miesiączka jest okej… trzeba tylko wiedzieć, czego się spodziewać i jak to wszystko działa.

Z tej książki czytelniczki dowiedzą się wielu rzeczy:

  • Jaka tak naprawdę jest miesiączka?
  • W jaki sposób cykl menstruacyjny je zmieni?
  • Czy miesiączka boli?
  • Jak zadbać o swój komfort i higienę w tym czasie?
  • Czy pierwsza miesiączka przychodzi z zaskoczenia?

 

Fragment:

Ktoś może Ci powiedzieć, że od pierwszej miesiączki będziesz już kobietą, ale to nieprawda. Kobietą stajesz się po zakończeniu wszystkich zmian związanych z dojrzewaniem. Dlatego kiedy przychodzi pierwsza miesiączka, nie zamieniasz się natychmiast w kobietę – wciąż jesteś dojrzewającą dziewczyną. Z tą tylko różnicą, że teraz… miesiączkujesz, przechodzisz cykle i jesteś dojrzała płciowo.

Fragment wstępu:

Zachwyciły nas ilustracje towarzyszące tej wyjątkowej opowieści o cyklu zmian, na które czekasz lub których już doświadczasz. Nam, które mamy miesiączkę od lat, bardzo spodobały się kolory, kształty i poczucie humoru, z którym autorki opowiadają o menstruacji. Mówienie o miesiączce ciepło, czule, merytorycznie, pozwala lepiej zrozumieć, co się z nami dzieje, kiedy miesiączkujemy. To z kolei pomaga nam zatroszczyć się o siebie, dać sobie wtedy czas, odpoczywać, być dla siebie dobrymi – Anna Jurek i Aleksandra Dulas z Fundacji SPUNK

 

O autorkach:

Cristina Torrón (1979) jest matką, ilustratorką i realizatorką projektów multimedialnych, autorką Mammasutry i ¿Quieres nadar conmigo? („Czy chcesz ze mną popływać?”). Stworzyła projekt edukacji seksualnej Menstruita, którego częścią jest ta książka.

Anna Salvia (1984), matka jedenastoletniej dziewczynki i pięcioletniego chłopca, jest  psycholożką specjalizującą się w edukacji seksualnej. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu szkolnych warsztatów o tej tematyce. Jest autorką książek El baile de la vida en las mujeres („Taniec życia w kobietach”) i Viaje al ciclo menstrual („Podróż do cyklu menstruacyjnego”).

Matronat: Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK, Akcja Menstruacja, WdŻ dla
zaawansowanych

Tytuł: Miesiączka. Chcę wiedzieć!
Autorki: Anna Salvia i Cristina Torrón
Ilustracje: Cristina Torrón
Premiera: 10 marca 2021
Liczba stron: 160
Format: 145 x 190
Cena: 29,90 zł


Horoskop Lifestyle Magia Miłość Seks Związek

5 zachowań, które świadczą o tym, że czujesz się naprawdę dobrze sama ze sobą

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
26 kwietnia 2021
5 zachowań, które świadczą o tym, że czujesz się naprawdę dobrze sama ze sobą
Fot. iStock

Żeby mieć dobre i szczęśliwe życie, trzeba najpierw czuć się dobrze samemu ze sobą. Osoby, które tak czują, są prawdziwymi szczęściarzami – nie muszą szukać na siłę towarzystwa, nie mają potrzeby spędzać każdej wolnej chwili w internecie, zerkać co chwila na telefon, czy ktoś się  odezwał. Potrafią za to spędzać czas sam na sam ze sobą.

Wbrew pozorom nie jest tak łatwo czuć się dobrze samemu ze sobą, choć powinno to być zupełnie naturalne. Ci, którzy nie mają z tym problemu, żyją po prostu lepiej. Kiedy można stwierdzić, że równowaga pomiędzy życiem wewnętrznym a tym, co nas otacza, została osiągnięta?

5 zachowań, które świadczą o tym, że czujesz się naprawdę dobrze sama ze sobą

Nie masz problemu z byciem offline

Jeśli czujesz się dobrze sama ze sobą, nie odczuwasz ciągłego przymusu zaglądania do telefonu, kontrolowania powiadomień i przychodzących wiadomości. Wiele osób ucieka od siebie, starając się zagłuszyć wewnętrzny głos przez stały kontakt ze światem wirtualnym. Ucieczka w media społecznościowe, wchodzenie w życie innych i koloryzowanie w postach własnego, karmienie się nadmiarem informacji nie służy nikomu. Spełnieni ludzie nie odczuwają potrzeby dzielenia się wszystkim, rozmawiania o niczym,  otrzymywania like`ów czy komentarzy w odpowiedzi na swoje posty. Zamiast marnować czas na podglądanie z ukrycia cudzego, z pozoru ciekawszego życia, osoby, które czują się dobrze sami ze sobą, robią w tym czasie inne, wartościowe rzeczy. Oczywiście i oni czasami mogą to robić dla zabawy, ale nie odczuwają dyskomfortu, będąc offline.

Spędzasz czas bez towarzystwa 

Potrzebujesz obecności innych osób, ale nie musisz się w każdej minucie nimi otaczać. Dobrze czujesz się sama ze sobą, wychodząc na spacer  bez wyciągania przyjaciółki czy siostry, nie nudzisz się sama w kinie, nie masz problemu ze spędzaniem czasu w pojedynkę.

Nie utrzymujesz na siłę niechcianych relacji 

Jeśli czujesz się dobrze sama ze sobą, nie masz potrzeby utrzymywać na siłę relacji, które nie są dla ciebie dobre. Wolisz bez zobowiązań spędzać czas z ludźmi, których lubisz, jesteś na tyle zadowolona z życia, że nie odczuwasz presji, by tkwić w jakiejś relacji wbrew sobie. Możesz pozwolić sobie na to, by zaczekać do czasu, gdy pojawi się ktoś, kogo naprawdę polubisz, i kto będzie na ciebie zasługiwał.

Dbasz o siebie 

Zazwyczaj jest tak, że w towarzystwie kogoś bliskiego, znajomych, a i nawet wśród nieznajomych, dbamy o siebie bardziej niż wtedy, gdy nikt nas nie widzi. Jeśli czujesz się dobrze sama ze sobą, nie robisz tego po to, by usatysfakcjonować inne osoby, czy nie odstawać, ale po prostu lubisz czuć się zadbaną we własnych oczach. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy lubisz nosić makijaż, czy chodzić bez. Tu raczej ważne jest to, że np. chodzisz na basen, nitkujesz zęby, zjadasz ulubione śniadanie, wklepujesz balsam w ciało, czeszesz włosy tak jak lubisz, po to, by dbać o siebie dla siebie.

Wykazujesz zdrowy egoizm 

Egoiści nie kojarzą się dobrze, jednak wykazywanie nieco zdrowego egoizmu w życiu jest bardzo ważne. Umiejętność zauważenia i spełnienia własnych potrzeb bez krzywdzenia innych osób jest ważna. Nikt inny nie zadba o twoje emocjonalne potrzeby jak ty sama. To jedna z tych cech, które świadczą o tym, że czujesz się we własnym towarzystwie komfortowo — pamiętając o innych szanujesz własne potrzeby i emocje, dbasz o swoje dobro.

Poczucie, że dobrze czujesz się sama ze sobą jest bezcenne, szczególnie w połączeniu ze świadomością, że jesteś jedyną osobą, z którą spędzisz każdą chwilę reszty życia.


źródło:  www.lifehack.org 

Zobacz także

„Cierpienie uczyni mnie lepszym człowiekiem.” Dlaczego karzemy – siebie i innych ?

Wypieramy się was i złościmy, krzycząc, że do diabła z wami, że lepiej już same. I nie wyobrażamy sobie świata, bez waszego zapachu, który otula skrzętniej, niż najcieplejszy koc

10 sygnałów, że jedynie zmuszasz się do tego, by trwać w twoim związku, bo tak naprawdę już nic was nie łączy