Horoskop Magia

Jaki znak zodiaku, taki początek dnia. Sprawdź, co mówią gwiazdy o twoich porannych zwyczajach

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
21 stycznia 2020
Fot. iStock/PeopleImages
 

Wstajesz z łóżka na pierwszy sygnał budzika, czy przeciągasz poranne wylegiwanie się wciskając nieustannie przycisk drzemki? Do południa masz już za sobą trening i załatwianie najważniejszych spraw, czy wręcz przeciwnie – dopiero około trzynastej i po trzeciej kawie wiesz, jak się nazywasz i jaki to dzień? Twoja poranna rutyna może wcale nie być kwestią wyboru, przyzwyczajeń czy dobrych nawyków, ale znaku zodiaku!

Nie od dziś wiadomo, że data naszego urodzenia ma znaczenie dla naszego charakteru, osobowości i stylu życia. Sprawdź, co o twojej porannej aktywności mówią gwiazdy i wprowadź zmiany do swoich zwyczajów zgodnie z ich podpowiedziami – być może okaże się, że dzięki temu początek dnia stanie się o wiele przyjaźniejszy.

BARAN (21 marca – 19 kwietnia)

Dla lubiącego postawić na swoim i prześcignąć wszystkich dookoła Barana, dobrym rozwiązaniem jest bycie aktywnym już od pierwszych godzin dnia. Nawet jeśli do tej pory zdarzało mu się włączać w budziku drzemkę, powinien zmienić swoje nawyki na rzecz porannych treningów. Dzięki temu zyska przewagę nad innymi, a to przecież lubi najbardziej.

BYK (20 kwietnia – 20 maja)

Najlepszą metodą na dobre poranki dla Byka, jest odpowiednie przygotowanie się poprzedniego dnia. Wybór odpowiedniej garderoby, czy przygotowanie kuchni na zrobienie szybkiego śniadania pozwoli na zyskanie cennych minut, by nazajutrz nieśpiesznie, we własnym tempie delektować się kawą. Znak ten powinien unikać porannego stresu – dzięki temu nastroi się pozytywnie na cały dzień.

BLIŹNIĘTA (21 maja – 20 czerwca)

Dla Bliźniąt poranna rutyna nie może być… rutyną! Znak ten jest bardzo elastyczny i lubi różnorodność. Ważna jest jednak dla niego komunikacja i wiedza o tym, co się dzieje, zatem warto rano sprawdzać maile, odpowiadać na wiadomości i czytać najświeższe newsy. Dzięki temu Bliźniętom nic nie umknie i będą na bieżąco.

RAK (21 czerwca – 22 lipca)

Dla Raka – żywiołu wody – najlepszym początkiem dnia jest orzeźwiający prysznic, który zmyje z niego resztki snu. Dzięki niemu poczuje przypływ energii i z większą witalnością rozpocznie nowy dzień.

LEW (23 lipca – 22 sierpnia)

Dla Lwa poranek to dobra czas na to, by pokazać siebie światu. Wybór stroju, który spotka się z uznaniem innych, interesujące zdjęcie wrzucone na Instagram, czy każdy inny sposób na pokazanie swojej kreatywnej osobowości, będzie dla Lwa najlepszym początkiem i nastroi go pozytywnie na cały dzień.

PANNA (23 sierpnia – 22 września)

Pannom nie trzeba mówić nic o porannych nawykach i dobrych zwyczajach – one już to wiedzą i mają wszystko dokładnie rozpracowane! Dzięki swojej rutynie rozpoczynają dzień od dobrze wykonanych zadań, co daje im spokój i jasność umysłu. Panny z pogranicza Lwa lub Wagi powinny zerknąć na porady dla tych znaków – być może warto wprowadzić niewielkie zmiany?

WAGA (24 września – 22 października)

Dla Wag najważniejsza jest równowaga, dlatego poranna medytacja, praktyka oddechu lub lekkie ćwiczenia rozciągające będą doskonałym startem. Nie zaszkodzi im też wciśnięcie drzemki w budziku – kilka cennych minut pozwoli na spokojne wyjście ze snu i wkroczenie w nowy dzień.

SKORPION (23 października – 21 listopada)

Skorpiony potrzebują na początek dnia mocnego zastrzyku energii. Gorący lub zimny prysznic, intensywny jogging, stworzenie listy zadań na cały dzień, mocna i duża kawa – Skorpion może wybrać swój sposób na to, by poranek przyniósł mu wystarczającą moc i ekstremalną siłę!

STRZELEC (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec to wolny duch i urodzony poszukiwacz przygód, dlatego idealne poranki dla tego znaku pełne są spontaniczności. Poranna medytacja, joga, śniadanie przy ulubionej muzyce, odkrycie nowej drogi do pracy – wszystko zależy od tego, co Strzelcowi w duszy gra. Najważniejsze, by nie było nudy – nudny poranek, to nudny dzień!

KOZIOROŻEC (22 grudnia – 19 stycznia)

Znak ten lub kierować się zasadami, dlatego idealnym wyborem są dla niego wszelkie listy zadań – ich sporządzenie i kolejne odhaczanie punktów da Koziorożcom poczucie kontroli i satysfakcji. Od rana będą mogły zoptymalizować swoje działania i dzięki dobrej organizacji osiągnąć znacznie więcej – wszystko zgodnie z ich praktyczną naturą

WODNIK (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik od samego początku dnia potrzebuje miłości, uśmiechu i pozytywnych doznań. Znak ten czerpie energię ze świata i od innych ludzi, dlatego rozmowa z bliskimi, kontakt z przyjaciółmi, czy przeglądanie social mediów i polubienie kilku zdjęć to coś, co dobrze nastroi go na czekające obowiązki i zadania.

RYBY (19 lutego – 20 marca)

Ryby nie lubią się rano śpieszyć i wyciągnięcie ich z łóżka bywa niezwykle trudnym zadaniem – mają tendencję do przeciągania snu do ostatniej chwili. Dobrym rozwiązaniem będzie dla nich ustalenie pewnych limitów – pozwoli to im zapanować na porankami i zapewni odpowiedni czas na spokojne wejście w nowy dzień.

Na podstawie: Bustle 


Horoskop Magia

10 kobiet literatury, których książki warto znać

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
21 stycznia 2020
Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain
 

Czytanie książek można porównać do swoistego rodzaju rozmowy z jej autorem. Poznajemy jego sposób patrzenia na świat, wchodzimy w obszary, które być może do tej pory były dla nas niedostrzegalne, doznajemy emocjonalnego i intelektualnego poruszenia. Czas więc „porozmawiać” z powieściopisarkami, których książki zainspirują, pobudzą i pozwolą na chwilę odpłynąć w zupełnie inną rzeczywistość. Oto 10 kobiet literatury, od pisarek klasycznych po te współczesne, które warto znać.

Jane Austen

„Duma i uprzedzenie”, Rozważna i romantyczna”, „Emma”, „Mansfield Park” – to właśnie Jane Austen stworzyła jedne z najbardziej znanych i lubianych na świecie powieści romantycznych. Choć w swoich książkach opisuje życie i obyczaje z początku XIX wieku, to i współcześnie nie zabraknie miłośników jej pióra. Doskonały zmysł obserwacji i opisy ówczesnych problemów społecznych łączy z poczuciem humoru, ironią i umiejętnością wartkiego prowadzenia akcji.

Charlotte Brontë

Autorka „Dziwnych losów Jane Eyre” bez wątpienia zasługuje na miejsce na liście – w końcu spod jej pióra wyszła książka określana jako kultowa, jeden z najlepszych romansów świata. Dziwiętnastowieczna powieść do dzisiaj porusza wyobraźnię i serca czytelników na całym świecie, doczekała się też kilku adaptacji filmowych. Przygotujcie się na poruszającą historię, w której samotność, tęsknota i cierpienie przeplatają się z wielką miłością.

Margaret Atwood

Jej „Opowieść podręcznej” w ostatnich latach wróciła do grona bestsellerów za sprawą popularnego serialu (także godnego polecenia). Orwellowską i antyutopijna powieść przedstawia świat, w którym kobiety sprowadzono do roli reproduktorek, bez praw do jakiejkolwiek opinii, własności i wolności. Kanadyjska pisarka ma w swoim dorobku także inne warte uwagi powieści (np. „Grace i Grace”, „Serce umiera ostatnie”, „Ślepy zabójca”), a w lutym premierę będą miały „Testamenty”, kontynuacja „Opowieści podręcznej”.

Jojo Moyes

Brytyjska pisarka posiada ogromy talent do pisania powieści wciągających czytelnika (a raczej czytelniczkę) od pierwszej do ostatniej strony. Powieść „Zanim się pojawiłeś” przetłumaczono na 31 języków, tylko w Wielkiej Brytanii sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, a jej ekranizacja była kinowym hitem. Jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej lektury sięgnijcie po „Razem będzie lepiej”, „Dziewczynę, którą kochałeś”, „Srebrną zatokę” lub inną książkę autorki – uprzedzamy jednak, że trudno się oderwać!

Zadie Smith

Książki brytyjskiej pisarki są podobne do niej samej – zabierają głos w ważnych społecznie kwestiach i otwarcie mówią o sprawach trudnych. Jej debiutancka powieść „Białe zęby”, opowiadająca o losach trzech rodzin emigrantów, została uhonorowana nagrodą Whitbread First Novel Award za najlepszy debiut. Za jej najwybitniejszą książkę wielu uznaje wydaną w 2016 roku „Swing time” – przekonajcie się same, czy jest to prawda.

Jodi Picoult

Po jej kolejne książki można sięgać w zasadzie w ciemno – każda wypełniona jest emocjami, wzruszeniami i historiami, o których niełatwo zapomnieć. Picoult porusza w nich trudne tematy, takie jak nierówności społeczne i rasowe, choroby, aborcja, przemoc, Dzięki temu skłania do refleksji i zadania sobie pytania „co ja bym zrobiła w takiej sytuacji?”. Jej powieści sprzedały się na całym świecie w milionach egzemplarzy, a trzy z nich („Dziewiętnaście minut”, „Przemiana” i „Tam gdzie ty”) znalazły się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Timesa.

Olga Tokarczuk

Laureatka Narody Nobla 2018 w dziedzinie literatury, The Man Booker International Prize (za powieść „Bieguni”), dwukrotna zdobywczyni Nagrody Literackiej Nike (za „księgi Jakubowe” oraz „Biegunów”). Pisarka czuła i mądra, posiadająca wyjątkową zdolność do tworzenia światów nierzeczywistych, a jednak tak bardzo realnych dla czytelnika. Jej książki to prawdziwa przyjemność czytania, ale też duże wyzwanie, ponieważ zmuszają nas do spojrzenia na świat nieco szerzej, inaczej, jak na system naczyń połączonych, w których każdy element ma ogromne znaczenie dla pozostałych. Polecamy ogromnie!

Grażyna Plebanek

„Dziewczyny z Portofino”, „Przystupa”, „Pudełko ze szpilami”, „Pani Furia” – to tylko niektóre z tytułów powieści Grażyny Plebanek warte polecenia. Jej książki – często zaskakujące i odważne – stanowią portrety współczesnych kobiet, poruszają tematy, które dobrze znamy z naszego codziennego życia i towarzyszące mu problemy. Autorce nie brakuje przy tym dobrego humoru i błyskotliwości, dzięki czemu jej książki czyta się niezwykle przyjemnie.

Maja Lunde

Choć zaczynała jako autorka książek dla dzieci, to „Historią pszczół” i „Błękitem” udowodniła, że i dorosłych potrafi wciągnąć w świat literatury. W swoich powieściach porusza tematy związane z ekologią i zmianami klimatycznymi – przestawia w nich świat, w którym przyszłość jest zupełnie inna od znanej nam teraz rzeczywistości, niepokojąca i ostrzegająca przed ignorowaniem globalnych problemów i obojętnością. Pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami i rozmyśleniami – warto przekonać się o tym osobiście!

Hanya Yanagihara

Po wydaniu “Małego życia” The Wall Street Journal nazwał ją jedną z najwybitniejszych amerykańskich powieściopisarek. Nie ma w tym ani krzty przesady, bowiem Yanagihara wciąga czytelnika w stworzony przez siebie świat, sprawia, że współodczuwa on z bohaterami i mocno przeżywa ich losy. Nie ma tutaj mowy o obojętności – jest dobra literatura, pełen pakiet emocji i poczucie czegoś wyjątkowego. Pewnie dlatego jej książki stały się bestsellerami i zjednały sobie fanów na całym świecie.


Horoskop Magia

Jak zrobić manicure hybrydowy na krótkich paznokciach?

Redakcja
Redakcja
20 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe

Niezależnie od tego, czy wolisz paznokcie w mocnych, czy naturalnych odcieniach, zawsze powinnaś zatroszczyć się o ich nienaganny wygląd. Nie musisz ich zapuszczać, żeby wyglądać elegancko. Krótkie paznokcie wyglądają schludnie i profesjonalnie. Jak wykonać na nich prawidłowo manicure hybrydowy? Tego dowiesz się z naszego praktycznego poradnika.

Manicure hybrydowy – stylowy i praktyczny

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, które lubią wyglądać stylowo i elegancko. Nic dziwnego – w końcu gwarantuje najbardziej wyrazisty i spektakularny efekt, a przy tym pomaga oszczędzić czas.

Nie musisz się martwić o lakier, który odpryskuje, zarysowuje się czy traci połysk dwa dni po pomalowaniu nim paznokci. Perfekcyjna stylizacja hybrydowa to nasycony kolor, idealnie gładka powierzchnia lakieru i gwarancja wytrzymałości aż do trzech tygodni.

Manicure tego typu ma też dodatkowe zalety. Pokryte specjalnym lakierem płytki wyraźnie się utwardzają i szybciej rosną, dzięki czemu niektóre panie zauważają, że już po kilku miesiącach noszenia hybryd cieszą się wymarzonymi, długimi paznokciami.

Manicure hybrydowy – w domu czy w salonie?

Hybrydowy manicure można zafundować sobie w profesjonalnym salonie, ale jeśli chcesz oszczędzić pieniądze albo lubisz urodowe rytuały w domowym zaciszu, możesz wykonać go samodzielnie. Coraz więcej producentów proponuje wygodne i łatwe w obsłudze rozwiązania dla amatorek trwałej i nieskazitelnej stylizacji: lampy, lakiery hybrydowe, specjalne płyny i akcesoria.

Sam proces malowania hybrydowymi lakierami wygląda podobnie jak w przypadku tych zwykłych – nakłada się je za pomocą pędzelka, cienkimi warstwami, aż do uzyskania pożądanego stopnia krycia. Cały sekret kryje się w sposobie „suszenia” mokrej warstwy. Hybryda wymaga użycia specjalnej lampy UV bądź LED, w której utwardza się każdą z warstw: bazę, właściwy lakier oraz top.

Fot. Materiały prasowe

Hybryda na krótkich paznokciach

Manicure hybrydowy, prezentujący się idealnie i chętnie wybierany zarówno przez gwiazdy, jak i miliony innych kobiet na całym świecie, to rozwiązanie ułatwiające życie, wprost stworzone z myślą o aktywnych kobietach, które wolą mieć na dłuższy czas spokój z myśleniem o konieczności pomalowania paznokci.

Hybrydę na krótkich paznokciach, podobnie jak w przypadku długich, można wykonać w salonie albo w domu. Samodzielna zabawa kolorami sprawi Ci ogromną przyjemność i będzie metodą na relaks, jeśli weźmiesz do serca kilka praktycznych wskazówek i zachowasz ostrożność, kluczową w przypadku króciutkich płytek.

Mała powierzchnia paznokcia może generować pewne problemy z przypadkowym pokryciem skórek czy opuszka. Na szczęście dostępne w sklepach drewniane patyczki i inne akcesoria ułatwiające pracę pomagają w idealnym malowaniu. Jak więc stworzyć hybrydową stylizację na krótkich paznokciach? Zacznijmy od początku!

Nakładanie hybrydy krok po kroku

  • Krok pierwszy: przygotuj paznokcie

Zanim w ogóle zabierzesz się za manicure hybrydowy, w pierwszej kolejności dobrze przygotuj zarówno same paznokcie, jak i dłonie. Zacznij od małego domowego SPA w postaci ciepłej kąpieli dłoni z dodatkiem zmiękczającego mydła.

Następnie zajmij się skórkami. Ich usunięcie jest istotne zwłaszcza w przypadku małych, krótkich paznokci, które powinny być maksymalnie wyeksponowane. Możesz je wyciąć za pomocą specjalnego urządzenia, ale coraz więcej kosmetyczek poleca użycie specjalnego preparatu do usuwania skórek. Wystarczy je pokryć, odczekać chwilę, a później odsunąć pozostałości, na przykład za pomocą ściętego drewnianego patyczka.

Jeśli masz już na dłoniach hybrydową stylizację, usuń stary lakier, dociskając do nich waciki nasączone acetonem i zawinięte w folię aluminiową. Poczekaj chwilę, zanim się rozpuści, a ewentualne resztki usuń patyczkiem. Nigdy nie zrywaj hybrydy, bo możesz boleśnie i nieestetycznie uszkodzić płytkę!

  • Krok drugi: wybierz kształt paznokci

Ustalenie pożądanego kształtu jest bardzo ważne. Nawet, jeśli cenisz sobie komfort, Twoje paznokcie nie powinny być dużo krótsze od opuszka – tym bardziej, jeśli masz dość masywne palce. Skróć je (najlepiej, jeśli będą miały kształt subtelnego łuku) i delikatnie opiłuj brzegi za pomocą pilnika, najlepiej takiego o gradacji 180.

  • Krok trzeci: zadbaj o odpowiednią bazę

Nadszedł czas na jeden z najważniejszych kroków w stylizacji hybrydowej. Wykonanie odpowiedniej bazy może wpłynąć na ostateczny efekt, podkręcając walory estetyczne i przedłużając trwałość albo wręcz przeciwnie – sprawiając, że manicure będzie wyglądał niechlujnie i szybko będziesz musiała go powtórzyć.

Wcześniej uformowane paznokcie zmatuj tak zwanym blokiem polerskim. Zrób to ostrożnie i delikatnie, przecierając dosłownie kilkoma wprawnymi ruchami samą wierzchnią warstwę paznokcia, nie uszkadzając jego struktury. Chodzi o to, że z gładką i śliską powierzchnią baza nie zwiąże się tak dobrze, jak ze zmatowioną.

Następnie swoje krótkie paznokcie przetrzyj wacikiem nasączonym cleanerem, czyli odtłuszczaczem, który usunie pyłki i inne pozostałości. Jeśli paznokcie tego wymagają, warto użyć tak zwanego primera, czyli preparatu, który wzmocni bazę i utrwali całą stylizację. Bezkwasowy polecany jest do normalnych płytek, kwasowy – do zniszczonych, problematycznych.

Na paznokcie nanieś za pomocą pędzelka dobrej jakości bazę, na przykład polskiej marki MylaQ, a następnie włóż całą dłoń do lampy UV czy LED, trzymając przez czas sugerowany przez producenta. Po wyjęciu nie przemywaj powierzchni bazy odtłuszczaczem.

Fot. Materiały prasowe

  • Krok czwarty: wybierz wymarzony kolor

A teraz najciekawsza i najbardziej ekscytująca część stylizacji: wybór odpowiedniego koloru. W tym względzie możesz kierować się aktualnymi trendami, na przykład podpatrując, co jest modne na Instagramie lub w jakich odcieniach pokazuję się Twoje ulubione gwiazdy, ale najlepiej, jeśli podążysz za głosem swojej intuicji, dopasowując tonację lakieru do swojego stylu.

Jakie kolory na krótkie paznokcie będą najlepsze? Te jasne, jak nude, kawa z mlekiem czy pastelowy róż będą w sam raz, jeśli lubisz maksymalnie naturalny efekt z klasą. Sprawdź lakiery hybrydowe w Hebe – tam znajdziesz szeroki wachlarz tego rodzaju tonacji, które są na przykład ofercie marki Eveline Hybrid Professional.

Jeśli preferujesz modowe eksperymenty, spokojnie możesz sięgać po wyraziste kolory, które na krótkich paznokciach wyglądają równie świetnie, co na długich. Nawet więcej – niektóre barwy, na przykład czerwień czy złoto, na mniejszych płytkach mogą wyglądać bardziej uniwersalnie.

Modnym wśród fashionistek pomysłem są króciutkie paznokcie w najróżniejszych odcieniach tęczy albo z efektem cieniowania. Przykład? Najciemniejszy fiolet aplikuj na kciuku, jaśniejszy na palcu wskazującym, a najjaśniejszy zostaw na mały palec.

  • Krok piąty: nałóż dobrze lakier

Tak naprawdę najważniejszy jest sam sposób nakładania koloru: ostrożny i dokładny. Staraj się wykorzystać całą powierzchnię płytki, dochodząc pędzelkiem do samego jej brzegu. Lakier hybrydowy nie zaschnie, dopóki nie utwardzisz go w lampie, dlatego podczas malowania możesz usuwać wszelkie niedoskonałości za pomocą patyczka bawełnianego czy drewnianego. Jeśli efekt wydaje Ci się niezadowalający, po prostu zetrzyj produkt i zacznij od początku.

Pomaluj paznokcie lakierem hybrydowym cienką warstwą, a następnie utwardź go w lampie. Po upływie sugerowanego przez producenta czasu, wyjmij dłoń, nałóż jeszcze jedną warstwę lakieru, a następnie znów użyj lampy. Tyle powinno wystarczyć, żeby stylizacja była nieskazitelna. Pamiętaj: na tym etapie nie przemywaj jej odtłuszczaczem.

Na etapie malowania paznokci lakierem hybrydowym możesz też pokusić się o wykorzystanie dodatków do zdobienia, takich jak pyłki, folie, naklejki. Poszukaj takich, które najbardziej do Ciebie pasują i nakładaj je zgodnie z sugestiami producenta.

  • Krok szósty: odpowiednie wykończenie

Lakiery hybrydowe cechuje niezwykła wytrzymałość na uszkodzenia i trwałość, ale dopiero tak zwany top sprawi, że paznokcie będą naprawdę silne, a manicure utrzyma się na długo.

Do wyboru masz zarówno tradycyjny lakier nawierzchniowy, który doda blasku, jak i innowacyjne warianty. Do popularnych należy na przykład top coat przyspieszający schnięcie czy zapewniający matowe wykończenie. To trend, który szczególnie dobrze sprawdzający się w przypadku krótkich paznokci.

Jak nakładać top? Dokładnie tak samo, jak kolorowy lakier hybrydowy. Nanieś go za pomocą pędzelka, a następnie utwardź w lampie UV czy LED. Po wysunięciu dłoni z urządzenia odczekaj chwilę, a następnie przemyj całość cleanerem. Jeśli chcesz, żeby Twoje dłonie wyglądały idealnie, rozetrzyj wokół paznokci odrobinę ulubionej oliwki czy olejku nawilżającego.

Gotowe! Manicure hybrydowy na krótkich paznokciach nie stanowi żadnego problemu nawet dla tych dziewczyn, które nie mają wielkiego doświadczenia w samodzielniej stylizacji paznokci.

Zobacz lakiery, bazy i topy w Hebe >>>

Manicure na krótkich płytkach – jakich błędów nie popełniać?

W przypadku stylizacji hybrydowej na krótkich paznokciach do największych grzeszków należy przede wszystkim zaniedbanie wszystkich kroków, które poprzedzają malowanie płytek właściwym lakierem.

Skórki porastające paznokieć, nierówny czy przypadkowy kształt, nieprawidłowo zmatowiona płytka czy kiepskiej jakości baza sprawią, że żaden lakier, nawet ten w najmodniejszym kolorze sezonu, nie będzie się dobrze trzymał ani wyglądał ładnie. Manicure hybrydowy na krótkich paznokciach? To bardzo mocny trend, coraz chętniej wybierany przez aktywne i uwielbiające modowe smaczki kobiety na całym świecie.


Zobacz także

Chińskie znaki zodiaku

Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, którym jesteś

Horoskop chiński 2019

Horoskop chiński 2019. Sprawdź, co cię czeka w roku świni ziemskiej

Horoskop miłosny na 2019 rok. Czy to już miłość czy jeszcze kochanie? Sprawdź, co mówią gwiazdy