Go to content

coraz bliżej święta…

To już ten czas! Oj tak. Uwielbiane, najwspanialsze dla mnie święta nadchodzą wielkimi krokami. Już odliczam. Zresztą, nie można inaczej. Z każdej strony – witryny w sklepach, reklamy, nawet w pracy zaczyna się tworzenie ozdób, wianków, bombek na Jarmark Świąteczny.

O przygotowaniach, o uczuciach, które im towarzyszą jeszcze napiszę. Dziś chciałabym się z Wami podzielić filmami, które dopiero teraz odkryłam. Szkoda, że tak późno. Jednak radość moja jest ogromna. Każdy z tych filmów jest po prostu piękny. Filmy te rok rocznie wypuszczane są w listopadzie przez dom handlowy John Lewis.

W tym roku film opowiada o samotności i braku zrozumienia, które towarzyszą starości. Zresztą zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=wuz2ILq4UeA

Spot ten nawiązuje również do organizacji charytatywnej AGE UK, którą firma Lewis wspiera, a która działa na rzecz poprawy jakości życia seniorów. Końcowe napisy „Pokaż komuś w te święta, że jest kochany” mówią same za siebie. Trudno mi powstrzymać emocje. Myślę, że każdy z nas ma dookoła starszych ludzi, którym warto to pokazać i powiedzieć.

I tak przeglądając kolejne filmy, natrafiłam na ten zeszłoroczny:

http://www.youtube.com/watch?v=iccscUFY860

Rozjechałam się kolejny raz. „Podaruj komuś święta o jakich marzy”. Lewis tą reklamą trafia prosto w serce. Każdą. Każdą na swój, nietuzinkowy, niepowtarzalny sposób.

http://www.youtube.com/watch?v=XqWig2WARb0

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0N8axp9nHNU

„Daj komuś święta, jakich nigdy nie zapomni”. I pamiętajmy, że w święta cuda zdarzają się naprawdę. Zwłaszcza wtedy, kiedy sami je tworzymy.