Lifestyle

5 porad, jak zmotywować się do treningu

Redakcja
Redakcja
12 sierpnia 2019
Mat. prasowe
 

Nie mam czasu, nie chce mi się, zacznę od jutra – to najczęściej powtarzane wymówki, żeby zrezygnować z aktywności fizycznej. A szkoda, bo regularny ruch wydłuża życie, poprawia metabolizm, pozwala wysmuklić i ujędrnić sylwetkę, a także dostarcza organizmowi hormony szczęścia. Przeczytaj nasze rady, a na pewno już nigdy nie powiesz, że nie masz ochoty poćwiczyć!

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, ale kiedy już go wykonasz, na pewno nabierzesz ochoty na więcej. Gdy tylko zobaczysz efekty w postaci poprawy wyglądu, a także zdrowia i samopoczucia, codzienny trening stanie się Twoim najlepszym przyjacielem – niezależnie od tego, która forma aktywności fizycznej najbardziej przypadnie Ci do gustu.

 1. Rób to, co lubisz najbardziej

Omijasz trening, bo nie lubisz ćwiczeń siłowych? A może w nieskończoność odkładasz wizytę na basenie, bo wciąż nie masz stroju, a tak naprawdę wcale nie planujesz go kupić, bo nie lubisz pływać? Bez uświadomienia sobie, co tak naprawdę lubi się robić, ciężko będzie znaleźć motywację do ćwiczeń. Możliwości jest naprawdę wiele, więc nie trzeba ograniczać się do biegania, chodzenia na siłownię czy pływania. Zacząć można od długich spacerów lub marszu. Z czasem może postanowisz spróbować jazdy na rolkach lub rowerze, pilatesu czy też krav magi. Tylko wtedy, gdy będziesz czerpać przyjemność z tego, co robisz, polubisz sport.

 1. Śledź postępy

Aby nie stracić motywacji do ćwiczeń, warto zacząć prowadzić dziennik postępów. W tym celu na przykład raz na tydzień lub miesiąc zrób sobie zdjęcie i zmierz swoje obwody. Jeśli zobaczysz, że regularne treningi przynoszą efekty w postaci utraty centymetrów, na pewno z nich nie zrezygnujesz, a wprost przeciwnie – nabierzesz dodatkowej motywacji do dbania o siebie! Zapisuj także, jak często uprawiasz sport i którą formę aktywności fizycznej wybierasz – dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad swoimi postępami.

 1. Ćwicz w rytm muzyki

Muzyka jest doskonałym kompanem podczas wykonywania ćwiczeń zarówno na świeżym powietrzu, jak i na siłowni – pomaga złapać rytm oraz podnosi naszą efektywność. Wielu z nas korzysta zwykle ze słuchawek dołączonych do telefonu, które nie są w stanie zapewnić najwyższej jakości dźwięku. Tym bardziej stłumić hałasy dochodzące z zewnątrz – szum samochodów, okrzyki z placu zabaw czy muzyki puszczonej na siłowni, która niekoniecznie wpisuje się w nasz gust. W konsekwencji zamiast skupić się na wykonywanej aktywności fizycznej, prawidłowym oddechu i ulubionej melodii, rozpraszamy się, a nasz wysiłek idzie na marne. Rozwiązaniem mogą okazać się słuchawki dokanałowe Hama Pure Passion, które dzięki wyposażeniu w cztery głośniki oraz cyfrowe przetwarzanie dźwięku są w stanie zapewnić odbiorcy najczystszą jakość dźwięku. Dodatkowo dzięki łączności bezprzewodowej Bluetooth zapewniają maksymalną swobodę ruchów, a za sprawą zintegrowanego pilota do zdalnego sterowania, ułatwiają korzystanie z nich podczas aktywności fizycznej. Takie słuchawki nie muszą kosztować kroci – spokojnie zmieścimy się w granicach 160 zł – tak jak przy powyżej wspomnianym modelu.

Mat. prasowe

 1. Myśl pozytywnie

Jeśli najdzie Cię myśl, ze może raz odpuścisz sobie trening, bo nie masz na niego siły, szybko zmień sposób myślenia. Przypomnij sobie, jak wspaniale czujesz się już po zakończonych ćwiczeniach i ile nabierasz pozytywnej energii do działania, kiedy robisz coś dla siebie. Zaplanuj, że skrócisz dystans albo wykonasz mniej powtórzeń, ale nie rezygnuj całkiem. Wysoce prawdopodobne jest, że i tak dotrwasz do końca treningu, a nawet, jeśli nie, to mimo wszystko będzie należał Ci się wpis do dziennika postępów. Na pewno poczujesz satysfakcję ze swojego dokonania!

 1. Nagradzaj się

Wiadomo, że nic tak nie motywuje do działania, jak świadomość, że czeka na nas jakaś nagroda. Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu lub miesiącu, kiedy możesz pozwolić sobie na coś, co najbardziej lubisz w zamian za przeprowadzenie regularnych treningów i widoczne postępy. Może to być zjedzenie czegoś, na co naprawdę masz ochotę, udanie się na zakupy lub oddanie się bez pamięci pasji.

Zestaw słuchawkowy Bluetooth Pure Passion dostępny jest w cenie 159 zł u partnerów handlowych marki Hama.


Artykuł powstał przy współpracy z marką Hama


Lifestyle

15 rzeczy, których nie warto robić w życiu. Przestań marnować na nie swój czas

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 sierpnia 2019
Recepta na życie – nikt nam takiej nie wypisze
Fot. iStock / BraunS
 

Pewnie niejednokrotnie usłyszeliście powiedzenie, że życie jest zbyt krótkie by pić kiepskie wino. W tym banalnym, symbolicznym przekazie kryje się więcej niż myślicie. Są rzeczy, których po prostu robić w życiu nie warto. Nie marnujmy więc na nie naszego czasu, bo przecież tak naprawdę nie wiemy, ile go jeszcze nam zostało…

15 rzeczy, których nie warto robić w życiu

1. Udawać kogoś, kim nie jesteś

Udawanie, że jesteś kimś, kim nie jesteś, podejmowanie innych działań, niż chciałbyś podjąć, to wszystko sprawi, że nigdy nie zaznasz spokoju i wewnętrznej harmonii. W twoim życiu nie chodzi o to, jak inni cię widzą, ale o ciebie, o twoje poszukiwanie szczęścia i osobistego sukcesu.

2. Wykonywać pracę, która sprawia, że czujesz się źle psychicznie i fizycznie

W takich warunkach nie można dobrze pracować, nie można odczuwać satysfakcji z życia zawodowego. Zaczynamy chorować, dręczą nas objawy fizyczne, których źródła nie potrafimy zidentyfikować.

3. Tkwić w związku, który sprawia, że jesteś nieszczęśliwy

Nasze relacje, to jak układa nam się w życiu osobistym, czy jesteśmy w dobrych, czy w „byle jakich” związkach bardzo mocno wpływa na jakość naszej codzienności, na to jak radzimy sobie z problemami. Zasługujesz na dobrą miłość, na partnera, który kocha i szanuje.

4. Myśleć za dużo, analizować, zamartwiać się

Bo to, po pierwsze jest dla nas bardzo szkodliwe, a po drugie, nie przynosi żadnych rozwiązań. Rozwiązania przynoszą jedynie konkretne działania.

5. Spędzać czas tam, gdzie wcale nie chcesz być

Zastanawiasz się właśnie „co ja tutaj robię?” … No właśnie. Podejmij decyzję i zamknij za sobą drzwi.

6. Jeść niezdrowo

Bo niezdrowe jedzenie sprawia, że tylko przez chwilę czujemy się lepiej, a w ostatecznym rozrachunku wpłynie na nas negatywnie. Szanuj swój organizm

7. Czekać na lepszy moment i okoliczności

Kto ci zagwarantuje, że taki moment nadejdzie?

8. Chować urazę

Chowanie urazy niszczy tylko i wyłącznie ciebie. Nie zmienisz innych, nie zmienisz tego, co się wydarzyło. Nie wpłyniesz na to, co ktoś o tobie myśli i właściwie, nie powinno cię to nawet obchodzić. Żyj tak, by się dobrze czuć ze sobą i nie krzywdź innych.

9. Żyć przeszłością

Bo to, co było nie wróci i nie mamy już na to żadnego wpływu. Trzeba żyć chwilą obecną, ewentualnie planować bliską przyszłość. I cieszyć się tym, co mamy.

10. Żyć zbyt skromnie

Nie musisz i nie powinieneś godzić się na mniej niż na to zasługujesz. Oczywiście, nie chodzi o to, by żyć „ponad stan”, ale o to, by znać swoją wartość i od czasu do czasu sprawiać sobie przyjemność.

11. Bać się zmian

Zmiany są nieodzowną częścią życia osoby, która chce się rozwijać i nie chce tkwić w starych schematach, które nie przynoszą nic dobrego, ani nie zmieniają naszego życia na lepsze.

12. Śledzić życie celebrytów

Podglądanie życia innych, szczególnie jeśli nie są to osoby mogące pochwalić się szczególnymi osiągnięciami, to strata czasu. Nie wnosi dokładnie nic do twojego życia.

13. Używać twardych narkotyków i nadużywać alkoholu

Po co ci destrukcyjne zachowania? Życie i tak doświadczy cię w najmniej nieoczekiwanych momentach.

14. Być zbyt poważnym cały czas

Uśmiech sprawia, że żyje nam się lepiej. Nie bierz więc wszystkiego, cały czas na poważnie. Naucz się śmiać z samego siebie.

15. Żyć tak, jak tego od ciebie oczekują inni, a nie tak jak ty tego chcesz

Bo tylko życie w zgodzie ze sobą samym, da ci poczucie osobistej satysfakcji i przekonanie, że żyjesz dobrze.


Na podstawie: www.alux.com


Lifestyle

Zdrowe zęby, to znacznie więcej niż piękny uśmiech. Akcja „Zęby na 6-tkę!”. Weź udział w rodzinnej akcji z nagrodami od Oral-B

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
12 sierpnia 2019

Dobrze wiemy, że o zęby trzeba dbać! Jednak jak sprostać temu wyzwaniu, gdy maluch nie ma ochoty zaprzyjaźnić się z pastą i szczoteczką? Co robić, gdy starsze dziecko nie daje się przekonać do wieczornego mycia zębów? Wiecie, że co drugie dziecko w Polsce ma próchnicę? Połowa dzieci trzyletnich zmaga się z próchnicą, u nastolatków to już 90 proc.*. Do stomatologa biegniemy dopiero, gdy zaczyna boleć, a raczej, gdy już boli na całego. To ostatni dzwonek, by coś zmienić, by nauczyć nasze dzieci najprostszej i najważniejszej umiejętności. Troski o własne zdrowie.

Zdrowe zęby, to znacznie więcej niż piękny uśmiech!
Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

To już drugi tydzień naszej akcji „Zęby na 6-tkę!”. Przez cały tydzień będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Drugi tydzień poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam ten tydzień – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. Pięć minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Drugi tydzień naszej zabawy, trwający od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku dedykujemy starszym dzieciom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Partnerem akcji jest

Tydzień II – Wyzwanie #1

Zmotywowanie malucha do mycia zębów to pestka, w porównaniu z gimnastyką, jaką czasem muszą uprawiać rodzice, by zachęcić do higieny starsze dziecko. Dziecko, które nierzadko zaznacza coraz mocniej swoją autonomię, stawia granicę i walczy o postawienie kropki nad „i”. Co robić, gdy sześcio- czy dziesięciolatek skutecznie omija szczoteczkę do zębów? Jak zaszczepić w dziecku chęć do troski o zdrowie zębów? To ie takie proste jak się wydaję, zwłaszcza, gdy wcześniej nie przykładaliśmy zbyt dużej wagi do tematu higieny jamy ustnej. Na szczęście na wszystko są sposoby. I nie  mamy na myśli forteli, by ukradkiem osiągnąć swój cel. Najlepszym sposobem na zbudowanie autorytetu rodzica są bardzo proste składniki.

Najlepszym sposobem na zbudowanie autorytetu rodzica są bardzo proste składniki. Dziś zdradzamy wam nasz przepis na dobrą relację, dzięki której będziecie mogli z lepszym skutkiem porozmawiać z dzieckiem o ważnych rzeczach. O zdrowiu, higienie, bezpieczeństwie. Wszystkim tym, co chcielibyście, aby wasze coraz bardziej autonomiczne dziecko potrafiło traktować „na serio”.

Przepis na skuteczne rozmowy z dzieckiem:

 • szacunek – bez niego żadna rozmowa nie może się udać,
 • partnerstwo w rozmowie – wasze dziecko jest coraz bardziej samodzielne, nie można mu już narzucić „jedynej świętej prawdy”,
 • dialog, nie monolog – rozmowa nigdy nie jest jednostronna,
 • przestrzeń dla dziecka – jeśli chcecie, by dziecko traktowało was poważnie, musi móc w tym uczestniczyć.
 • i…

…w komentarzu do tego artykułu napiszcie, co robicie gdy dziecko nie chce myć zębów, w jaki sposób z nim wtedy rozmawiacie?

 

Napiszcie w komentarza

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B JUNIOR PRO 400 – 6+

 • Końcówka szczoteczki otacza każdy ząb z osobna, co pozwala na czyszczenie w technologii 3D. Wykonuje 8 800 ruchów oscylacyjnych i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Profesjonalny timer: 2-minutowy timer sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
 • Czujnik siły nacisku.
 • 1 tryb szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego.
 • Wskaźnik poziomu naładowania.
 • koncówka wymienna: Sensitive UltraThin

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

*wprost.pl

Zobacz także

Już w ten weekend wiosenne Targi Och! Bazar

Apel do pacjentów: „Naprawdę nadal chcecie Państwo być leczeni w takich warunkach? Nie uważacie, że zasługujecie na coś lepszego?”

Jesteś już dorosła, miej to w głębokim poważaniu! 10 rzeczy, którym czas pokazać środkowy palec