Go to content

Pielęgnacja skóry niemowlęcia pod pieluszką latem, to prawdziwe wyzwanie. Zapobiegaj odparzeniom delikatnego ciała

pieluchy wielorazowe
Fot. Materiały prasowe

Lato to wspaniały czas niosący długie, gorące dni i dobrobyt promieni słonecznych. Dorośli chętnie korzystają z uroku ciepłych miesięcy, chroniąc jednak przed słońcem własne pociechy. Im dziecko starsze, tym łatwiej jest dobrać ochronę idealną dla jego potrzeb. Inaczej sprawa ma się w niemowlętami.

Delikatna i wrażliwa na wiele czynników skóra maleńkich dzieci, wymaga specjalnej uwagi, szczególnie podczas upałów. Wysokie temperatury, pełne pieluszki a czasem i wpływ alergii dziecka może przynieść przykre skutki dla zdrowia i samopoczucia malucha.

Odparzona skóra pupy może mieć bolesne skutki

Niestety odparzenia są przypadłością bolesną dla maluchów. Najczęściej pojawia się zaczerwienienie, które niedostatecznie pielęgnowanie może skutkować pojawieniem się infekcji czy zapaleniem skóry. U dzieci o bardzo wrażliwej skórze, długi kontakt skóry z moczem, kałem lub potem, dokuczliwa biegunka lub alergia, brak cyrkulacji powietrza i wysokie temperatury mogą wywołać pieluszkowe zapalenie skóry. Skóra malca jest prawie dwa razy delikatniejsza od skóry dorosłego człowieka, więc szybciej pojawiają się na niej odczyny zapalne, a wraz z nimi dyskomfort i ból.

Zamiast walczyć z podrażnieniami i odparzeniami, przeciwdziałaj im

To prawda, że współczesne mamy mają do dyspozycji wiele różnych środków łagodzących podrażnienia na skórze pod pieluszką. Zamiast jednak likwidować problemy, mądrzej i taniej jest im przeciwdziałać. Jest wiele prostych sposobów, które określają, jak utrzymać skórę malca w dobrej kondycji, nawet podczas wysokich temperatur.

  • Nie czekaj, aż pieluszka napęcznieje. Zmieniaj zarówno te jednorazowe, jak i wielorazowe regularnie, aby skóra malucha miała jak najmniejszą styczność z substancjami wywołującymi podrażnienia.
  • Korzystaj z nawilżanych chusteczek podczas każdej zmiany pieluszki. Jeśli malec ma bardzo wrażliwą skórę, zamiast chusteczek korzystaj z przemywania mydłem dla niemowląt i wodą. Jednak tradycyjne mycie lepiej oczyszcza skórę. Po umyciu dokładnie wytrzyj skórę, ale nie zakładaj od razu pieluszki, dając pooddychać porom.
  • Stosuj kremy ochronne. Ale nie nakładaj grubej warstwy, która zamiast ochronić, zatka skórę. Jeśli malec zmaga się z mocnym zaczerwienieniem, wypróbuj bezpieczny i skuteczny środek naszych matek i babć — posyp podrażnione miejsce mąką ziemniaczaną, która doskonale radzi sobie z łagodzeniem problemów.
  • Nie zapinaj pieluszki zbyt ciasno, aby powietrze miało dostęp do skóry. Nie przegrzewaj malca w ciepłe dni, spocona skóra szybciej się odparza.

Zmień zwykłe pieluchy jednorazowe na ekologiczne, wielorazowe

Na pewno słyszałaś o pieluchach wielorazowych. Zwane są one również ekologicznymi, ze względu na fakt ich długiego użytkowania. Rzeczywiście, wielorazówki są zdrową i kolorową alternatywą wobec tradycyjnych pieluch czy powszechnych jednorazówek z kilku powodów.

Przede wszystkim produkuje się je bez zbędnej ilości chemii, tak jak w przypadku zwykłych jednorazówek. Są stworzone z naturalnych materiałów, które nie tylko chłoną wilgoć, ale łagodnie obchodzą się ze skórą niemowlaka. Wkłady i otulacze z mikrofibry lub z włókien bambusowych czy węglowych, doskonale radzą sobie z umożliwianiem skórze cyrkulacji powietrza, dzięki czemu sprzyjają zdrowej skórze. zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać powstawaniu odparzeń podczas pieluchowania naturalnymi włóknami niż sztucznymi. Pieluchy wielorazowe są również bardziej ekonomiczne niż jednorazówki, ponieważ gdy rodzice zakupią za jednym zamachem cały zestaw otulaczy czy kieszonek i wkładów do nich, to będzie jedyny wydatek kilkuset złotych. Dzieci mogą w nich śmiało biegać nawet do czasu odpieluchowania. To jest możliwe dzięki mądremu systemowi regulacji wielkości i szerokości pieluchy, opartemu na rzędzie zatrzasków lub rzepów. Wielorazówki wystarczy wyprać i wysuszyć — a schną naprawdę szybko — aby cały czas mieć pod ręką potrzebny zapas pieluch. To dobre rozwiązanie – łagodne dla skóry, nie produkujące zużytych śmieci, oszczędnych dla portfela i cieszących oko. Bo trzeba koniecznie wspomnieć, że wielorazówki mają niesamowite wzory i kolory, więc w gorące dni bez problemu można założyć maluchowi taką kolorową, miękką pieluszkę i lekką koszulkę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

 

Mommy Mouse otulą skórę twojego dziecka

O pieluchach wielorazowych zostało już powiedziane i napisane bardzo wiele. Nic dziwnego, że zyskują one coraz większą popularność, skoro rodzice cenią je za pozytywny wpływ na skórę malucha. Przyszedł czas na przedstawienie pieluch Mommy Mouse, które mają najlepsze cechy pieluch wielorazowych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pieluszki Mommy Mouse są wodoodporne ale paroprzepuszczalne jak w wysokiej klasy ubraniach sportowych. Wyprodukowano je z polskich i włoskich materiałów, które posiadają certyfikat Oeko – Tex Standard 100 oraz Bluesign Certificate. Nie znajdziecie tu chemicznych absorbentów (poliakrylan), które w połączeniu z moczem tworzą nieprzepuszczalną barierę dla skóry, wpływających na powstanie odparzeń u niemowląt. Latem szczególnie dobrze sprawdzą się wkłady termo, szybkoschnące z mikrofibry zamkniętej w materiale termoregulacyjnym, dające dziecku umiarkowany komfort suchej pupy. Pieluszki wielorazowe zapewniają ochronę przed zamoczeniem ubranek równie skutecznie jak pieluszki jednorazowe, ale nie można ich trzymać na pupie 5-6 godzin bez zmiany. To naturalne materiały, które należy zmieniać co 2,5 – 3 godziny, z korzyścią dla skóry dziecka.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji dotyczących sposobu użytkowania i prania pieluszek, oraz możliwość zakupu pieluszek, wkładów oraz akcesoriów przydatnych podczas pieluchowania, znajduje się na stronie mommymouse.pl


Wpis powstał we współpracy z firmą Mommy Mouse