Przytulanie się do drzew ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i psychikę. Pobudza organizm do samoleczenia oraz pomaga zwalczyć wiele schorzeń i chorób. W uzdrawiającą moc drzew wierzą zwolennicy sylwoterapii, czyli terapii drzewami, którzy przekonują, że jest to znacznie lepszy sposób na walkę z depresją i lękami niż wizyta u psychoterapeuty.
Dlaczego warto przytulać się drzew?
Zdrowie jest naszą wartością nadrzędną. Każdego dnia staramy się o nie dbać i utrzymywać je w dobrym stanie. Dlatego wielu Polaków docenia cudowny wpływ natury na samopoczucie. Przebywając wśród drzew, pól i lasów wyciszamy się, relaksujemy, nastrajamy się pozytywnie, łagodzimy frustrację.
Tę zależność postanowili wykorzystać zwolennicy sylwoterapii, którzy zamiast do gabinetu psychoterapeuty chodzą do lasu bądź parku. Przebywając wśród drzew i przytulając się do nich czują, że ich organizm reaguje pozytywnie, a oni nabierają więcej chęci do życia i pojawia się w nich nadzieja na lepsze jutro.
Właściwości lecznicze poszczególnych drzew
W lesie spotkasz mnóstwo roślin, które pomogą ci w zachowaniu zdrowia i uspokojenia skołatanych nerwów. Nie bój się wykorzystywać ich cudownych właściwości. Jeśli myślisz, że przytulając się do drzewa będziesz wyglądać śmiesznie, wybierz takie miejsce, które znajduje się z dala od ludzi.
Oto właściwości najpopularniejszych drzew:
Sosna pozytywnie wpływa na układ oddechowy.
Brzoza to drzewo dobre na wszystko, ale szczególnie pomaga osobom żyjącym w ciągłym stresie. Łagodzi napięcie mięśni.
Wierzba uspokaja i działa przeciwbólowo oraz przeciwskurczowo.
Lipa minimalizuje zmęczenie, stymuluje pracę układu krążenia oraz oddechowego.
Dąb redukuje stres, przywraca witalność i wzmacnia psychikę. Pomaga przy problemach z koncentracją.
Jarzębina pomaga w walce z nałogami.
Kasztanowiec ułatwia zasypianie i łagodzi stany lękowe.
Modrzew pozwala oderwać się od spraw codziennych i trudów. Pomaga spojrzeć na wszystko z innej perspektywy oraz pobudza chęci do życia.
Jak widzisz, wypad do lasu bądź parku może przynieść naprawdę wiele korzyści. Nie bój się wykorzystywać tego, co daje natura. Korzystaj z jej dobrodziejstw a szybko zauważysz różnicę w podejściu do życia i w stanie swojego zdrowia.
Źródło: sylwoterapia