Go to content

Wakacje za pasem – co czytać na urlopie? Mamy trzy świetne propozycje!

fot. Beli_photos/iStock

Czy wyobrażacie sobie lepszą towarzyszkę letniego wypoczynku, niż książka? No oczywiście, że nie! Możemy ją zabrać do pociągu, do samolotu, na plażę, do ogródka… po prostu wszędzie. Tak naprawdę to nawet nie potrzebujemy nigdzie wyjeżdżać, książki zabierają nas w piękne podróże. Co czytać na wakacjach? Mamy świetne propozycje, wszystkie z Wydawnictwa Czarna Owca. Sięgnijcie po nie koniecznie! Dobrego wakacyjnego czasu. 

„Krąg polarny”

Grupa nastolatek na początku lat 80. XX wieku zakłada dyskusyjny klub książki Krąg polarny.

LolitaKorzeniePtaki ciernistych krzewówZabójca policjantaPrzygody Tomka Sawyera – to eklektyczna mieszanka tytułów, które odzwierciedlają pięć różnych osobowości na granicy dorosłości, kobiecości i śmiertelności.

Nieoczekiwanie jedna z dziewczyn znika. Po czterdziestu latach jej bezgłowe ciało zostaje odnalezione zamurowane w fundamencie mostu. Szefem policji i prowadzącym śledztwo jest Wiking Stormberg – mężczyzna, w którym przed laty kilka z dziewcząt było zakochanych. Mężczyzna zostaje wciągnięty w dramatyczną sytuację, która ukształtowała życie kobiet.

Czy ujawnienie skrywanych przez dziesięciolecia bolesnych tajemnic grozi druzgocącymi konsekwencjami?

W 2021 roku książka nominowana była do Nagrody Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminalnych w kategorii Najlepsza Powieść Kryminalna Roku.

„Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała” Jodi Cohen

Diagnozy chorób ciała i umysłu mnożą się z roku na rok. Coraz częściej słychać też narzekania na zmęczenie, przebodźcowanie czy brak energii.

 Oto jednak dobra wiadomość: naturalne olejki eteryczne są potężnym narzędziem do samoopieki, które może zmienić Twoje życie i uzdrowić na wielu poziomach. Mogą one:

 • Łagodzić stres, niepokój i depresję,
 • Poprawić sen,
 • Wyciszyć ból i stan zapalny,
 • Zwiększyć energię i poprawić pamięć,
 • Wspomóc trawienie i utratę wagi,
 • Wzmocnić układ odpornościowy.

Dzięki krokom proponowanym przez autorkę będziesz mógł rozpocząć własne doświadczenie z olejkami eterycznymi i znaleźć się na dobrej drodze do zdrowszego ciała i mózgu.

„Zaradnik życiowy” Erin Zammett Ruddy

Jeśli marzysz o tym, by na co dzień działać sprawniej i tym samym ułatwić sobie życie, to koniecznie zajrzyj do tej książki.

Każdy z nas ma takie obszary swojego życia, które sprawiają, że czujemy się zdezorganizowani, nieprzygotowani lub zestresowani. Od stworzenia spokojnej porannej rutyny po przygotowanie się na błogi sen i wszystko co pomiędzy istnieją proste i sprawdzone sposoby, by wykonać to łatwiej i skuteczniej.

Dzięki ponad stu pięćdziesięciu instrukcjom zawartym w tej książce – opisanym w postaci zrozumiałych, łatwych do wykonania kroków – stawisz czoło każdemu zadaniu z większą pewnością siebie, a pozytywne nastawienie będzie ci towarzyszyło przez cały dzień.

Każdy rozdział tej publikacji jest pełen szybszych, mądrzejszych i sprawniejszych sposobów załatwiania codziennych spraw. Nagroda: więcej czasu, mniej frustracji i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

Autorka zwróciła się do ekspertów, aby wyjaśnili krok po kroku, jak zrobić coś lepiej.Z książki dowiesz się między innymi, jak:

 • skutecznie pracować z domu,
 • utrzymać rośliny doniczkowe przy życiu,
 • najlepiej złożyć prześcieradło,
 • skomponować deskę serów,
 • uporządkować skrzynkę mailową,
 • uprasować koszulę
 • i wiele, wiele innych…

Zaradnik życiowy to niezbędnik dla tych, którzy chcą się zorganizować, pracować wydajniej i skuteczniej się zrelaksować.