Kosmetyki Makijaż Uroda

Promienny wygląd cery – przywołaj wiosnę z ulubionym różem na policzkach

Redakcja
Redakcja
25 lutego 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Róż do policzków to najlepszy przyjaciel kobiety? Na pewno spora liczba płci pięknej zgodzi się właśnie z tym stwierdzeniem. Dla jednych z nas to tusz do rzęs jest kosmetykiem bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego makijażu, dla drugich – pięknie ujednolicona cera i mocno kryjący podkład, który przykryje wszelkie niedoskonałości cery. Jest jednak i takie grono kobiet, dla których róż do policzków utożsamiany jest przede wszystkim ze świeżym wyglądem, młodzieńczością i promiennym efektem, który pożądany jest w szczególności w makijażu dziennym. Zdrowo wyglądająca cera to marzenie każdej z nas, a zbliżająca się wiosna – sprzyja sięganiu po właśnie tego typu produkty.

Nie tylko na policzki

Róże do policzków to kosmetyki, które traktowane są po macoszemu. Dlaczego? Z uwagi na fakt, że nie wpływają znacząco na wygląd całości makijażu. Bardzo często, są elementem, który jedynie towarzyszy makijażowi i staje się poniekąd jego uzupełnieniem i dopełnieniem. Często zapomina się także, że róże do policzków to wdzięczny kosmetyk w makijażu oczu. Odcienie róży idealnie współgrają ze słowiańskimi karnacjami, pięknie stapiają się z cerą i co najważniejsze – podkreślają każdą tęczówkę oka.

Chyba każda z nas posiada w swoim gronie koleżankę, która rezygnuje z mocnego konturowania i modelowania twarzy bronzerami, na rzecz właśnie odpowiedniego różu do policzków. Ten kosmetyk potrafi nie tylko zdobić naszą cerę, ale również – stanowić główny produkt w makijaż oczu. Jednym słowem – kosmetyk wielofunkcyjny.

Fot. Materiały prasowe

Rodzaje róży do policzków

Podobnie, jak w przypadku innych kategorii kosmetycznych, również i róże doczekały się kilku form i konsystencji, które sukcesywnie gruntują swoją pozycję na sklepowych półkach. Najbardziej popularne stały się róże zamknięte w formie tradycyjnej, a wśród nich – wypiekane róże do policzków marki Bourjois. To właśnie w momencie wprowadzenia ich na rynek – stały się bestsellerami i po dzień dzisiejszy goszczą na toaletkach i w kosmetyczkach kobiet. Równie ciekawy efekt pozostawiają na skórze róże w formie płynnej (np. Lumene Invisible Illumination – róż o właściwościach serum do twarzy). To produkty niesamowicie delikatne, subtelne i naturalnie wyglądające. Sprawdzą się w szczególności w przypadku cery dojrzałej, szarej i zmęczonej. Interesującą propozycją są także róże w kremie, których konsystencja z łatwością umożliwia budowanie intensywności i nasycenia koloru lub róże w sztyfcie, których zaletą jest szybkość i wygoda aplikacji.

Fot. Materiały prasowe

Wdzięczny produkt

Inną zaletą róży do policzków jest fakt, że bardzo rzadko spotkać można w tej kategorii kosmetyk, który nie będzie się sprawdzał. Z pełną świadomością można stwierdzić, że od róży do policzków wymaga się po prostu nieco mniej. Ważne, żeby oddawały pigment na skórze (a nawet jeśli będzie on subtelniejszy – produkty te z łatwością dają się stopniować) oraz bezproblemowo rozcierały. W przypadku podkładów zwracamy większą uwagę na rodzaj cery, konsystencję, odcienie czy stopień krycia, podobnie w przypadku tuszy do rzęs, gdzie liczy się – efekt, który pozostawiają, intensywność koloru, ewentualne osypywanie lub szczoteczka, natomiast w przypadku różu? Te dwa wyznaczniki, jakimi są: pigmentacja i rozcieranie są kluczowe i rzadko kiedy – nie spełniają wymagań klientów.

Róże do policzków przeszły bardzo długą drogę – od aplikowania na skórę soku z buraków (który dawał efekt intensywnego rumieńca na twarzy), aż po subtelnie dodające blasku i rozświetlające produkty w płynie, kamieniu lub wypiekane. Ich historia sięga ponad 150 lat i mimo, że pierwsze produkty do policzków nie mają nic wspólnego z aktualnymi trendami – w dalszym ciągu używane są z takim samym powodzeniem.


Artykuł sponsorowany


Kosmetyki Makijaż Uroda

Twój prywatny język miłości własnej. Czy robisz te wszystkie rzeczy?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 lutego 2019
Fot. iStock/m-gucci
 

Czy zadałeś sobie choć raz w życiu pytanie, co robisz dla siebie samego, by poczuć się lepiej, by być szczęśliwym? Czy umiesz okazać sobie miłość? Czy znasz język miłości własnej i jego podstawowe elementy? Umiesz zadbać o siebie, o twoje samopoczucie i poczucie wartości?

Elementy języka miłości własnej

Miłość do własnego ciała

Wszystko, co robisz dla dobrej kondycji fizycznej lub po to, by czuć się dobrze we własnej skórze. To może być seria ćwiczeń albo kąpiel przy świecach w pachnącym płynie. To może być zabieg kosmetyczny, masaż, odpoczynek pod miękkim kocykiem albo sam fakt akceptacji tego, jak wyglądamy, jak wygląda nasze ciało. Czy podobasz się sobie?

Umiejętność działania na swoją korzyść

Wszystko, co robisz, by żyć w zgodzie z samym sobą. Chodzisz na terapię? Medytujesz? Otaczasz się ludzmi, którzy cię szanują, lubią i doceniają? Czy spotykasz się z bliskimi, by porozmawiać? Czy umiesz poprosić o pomoc?

Umiejętność otrzymywania

Pewnie umiesz dawać siebie innym, ale czy umiesz też brać? Czy wiesz, na co w życiu zasługujesz? Co powinieneś otrzymywać od innych, ale również od siebie? Czy inwestujesz w swój rozwój, podróżujesz? Czy potrafisz sobie wybaczyć błędy, być dla siebie wyrozumiałym?

Szacunek dla własnego czasu

Czy spędzasz czas sam na sam ze sobą? Potrafisz zorganizować swój grafik tak, by móc robić to, co lubisz? Masz hobby? Zdarza ci się zaszyć pod kocem z książką i zrelaksować nie myśląc o niczym innym?

Znajomość afirmacji

Potrafisz mówić do siebie pięknymi, pozytywnymi zdaniami? Masz swoją prywatną mantrę, kilka powtarzanych słów, które sprawiają, że robi ci się cieplej na sercu? Umiesz się zmotywować, mówiąc do siebie w ciepły, troskliwy sposób?

A Ty? W jaki sposób mówisz sobie codziennie „kocham cię?”…


Na podstawie: GottmanInstitute


Kosmetyki Makijaż Uroda

Co długość twojego małego palca mówi o twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 lutego 2019
Fot. Screen z Facebook /Ayurveda by Curejoy

Czytaniem z linii papilarnych zajmowano się już w starożytności. Ale czy wiecie o tym, że nawet długość małego palca świadczy o tym, jacy jesteśmy? Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się dokładnie ilustracjom i porównajcie swoją dłoń do dłoni z poniższych obrazków.

Przyjrzyj się swojemu małemu palcowi i porównaj go z palcem serdecznym

TYP A 

 

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health a

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health

Jesteś osobą bardzo emocjonalną, ale nie otwierasz się przed innymi szybko. Nie lubisz kłamstwa i hipokryzji. Bywasz arogancki i nieco ekscentyczny.

TYP B 

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health a

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health
a

Rzadko jako pierwszy wychodzisz z inicjatywą. Na zewnątrz wydajesz się silny, ale w środku jesteś kruchy i delikatny. Boisz się, że ktoś cię zrani. Potrafisz zachować spokój w najtrudniejszych sytuacjach.

TYP C

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health a

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health
a

Łatwo wybaczasz, nie umiesz chować urazy. Czasem wydajesz się władczy, bo masz duże ego. Jesteś osobą prostolinijną. Nie zawsze potrafisz dzielić się tym, co czujesz, z innymi.

Ile z tych cech odpowiada waszej osobowości?


Na podstawie: Ayurveda by Curejoy

 


Zobacz także

Do Oli Żebrowskiej. Dziękujemy ci za prawdę. Kobiety pokazują swoje brzuchy po porodach.

Unoszenie bioder w podporze na łokciu, bokiem

Krosty, worki pod oczami i blizny? Rozpraw się z nimi bez wydawania fortuny