Go to content

Laser w medycynie estetycznej – skuteczne zabiegi i przeciwwskazania do leczenia laserem

Fot. Materiały prasowe

Laser to narzędzie, które wykorzystywane jest w wielu gałęziach medycyny i kosmetologii. Szczególnie upodobała go sobie okulistyka, dermatologia, chirurgia oraz medycyna estetyczna. Leczenie laserem jest bardzo dokładne i precyzyjne, stosunkowo bezpieczne, zmniejsza ryzyko komplikacji i blizn po zabiegu, skraca czas rekonwalescencji. Jakie skuteczne zabiegi laseroterapii oferuje medycyna estetyczna? Czy każdy może się im poddać?

Efektywne leczenie laserem

Wielu osobom laser kojarzy się z depilacją i zabiegami przeciwzmarszczkowymi. Owszem, są to bardzo popularne zastosowania laseroterapii. Warto jednak wiedzieć, że laser w medycynie estetycznej to nie tylko fotodepilacja i odmładzanie. Możemy za jego pomocą usunąć wiele poważnych przypadłości, takich jak trądzik, blizny, żylaki, rozstępy czy zmiany skórne.

Efektywne leczenie laserem w krakowskim Centrum DER-MED umożliwiają takie urządzenia, jak:

  • Cutera Excel V – najnowocześniejszy laser naczyniowy. Wykorzystywany jest do usuwania różnego rodzaju zmian naczyniowych widocznych na skórze – zarówno rozległych o zróżnicowanej strukturze (rumień, naczyniaki, duże zmiany naczyniowe na nogach, trądzik różowaty), jak i drobnych zmian typu “pajączki”. Działanie tego lasera do zamykania naczynek charakteryzuje się ogromną skutecznością i całkowicie bezpiecznym przebiegiem. Stosuje się go również na przebarwienia skóry: posłoneczne, potrądzikowe.
  • BBL Forever Young Clear – laserowe usuwanie trądziku. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest leczenie laserem zarówno trądziku młodzieńczego, jak i trądziku różowatego. Poprzez energię fototermiczną dochodzi do zamknięcia naczynek krwionośnych, a także redukcji przebarwień oraz stanów zapalnych w postaci wyprysków. Aby terapia przyniosła długotrwałe efekty, zaleca się powtórzenie zabiegu laserowego w kilku seriach – w zależności od wskazań lekarza.
  • Sciton – jest to laser frakcyjny, zabiegi z jego zastosowaniem pobudzają produkcję kolagenu, zwiększając grubość skóry i poprawiając jej elastyczność. W związku z tym laser Sciton wykorzystywany jest nie tylko do odmładzającej laseroterapii twarzy, ale również do laserowego usuwania blizn różnego pochodzenia (potrądzikowych, pooperacyjnych i poparzeniowych). Laser frakcyjny umożliwia również korekcję rozstępów.
  • Mona Lisa Touch – również jest laserem frakcyjnym i może mieć podobne zastosowanie jak laser Sciton. Oprócz tego leczenie laserem Mona Lisa Touch obejmuje bezpieczne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, m.in. labioplastykę (korektę zbyt dużych lub zniekształconych warg sromowych), nawilżanie i obkurczanie pochwy, a także leczenie nietrzymania moczu.
  • Light Sheer Duet – to jeden z najskuteczniejszych laserów służących do depilacji laserowej. Warto wiedzieć, że fotodepilacja ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest objawowe leczenie hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet.

Przeciwwskazania do leczenia laserem

Jednak nie każdy może poddać się zabiegom laserowym. Do najczęstszych przeciwwskazań laseroterapii należą:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • intensywna opalenizna,
  • opalanie się w słońcu lub na solarium w okresie 2 tygodni przed zabiegiem,
  • przyjmowanie leków psychotropowych, retinoidów, sterydów, antybiotyków,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • nowotwór skóry,
  • skłonności do bliznowców.

Przeciwwskazania mogą nieco różnić się w przypadku różnych laserów, dlatego przed tego typu zabiegami konieczna jest specjalistyczna konsultacja, podczas której zweryfikowane zostanie występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów laserowych? Wejdź na stronę krakowskiego Centrum DER-MED: https://krakow.dermed.pl/pl/


Artykuł sponsorowany