Uroda

Laser w medycynie estetycznej – skuteczne zabiegi i przeciwwskazania do leczenia laserem

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2020
Fot. Materiały prasowe

Laser to narzędzie, które wykorzystywane jest w wielu gałęziach medycyny i kosmetologii. Szczególnie upodobała go sobie okulistyka, dermatologia, chirurgia oraz medycyna estetyczna. Leczenie laserem jest bardzo dokładne i precyzyjne, stosunkowo bezpieczne, zmniejsza ryzyko komplikacji i blizn po zabiegu, skraca czas rekonwalescencji. Jakie skuteczne zabiegi laseroterapii oferuje medycyna estetyczna? Czy każdy może się im poddać?

Efektywne leczenie laserem

Wielu osobom laser kojarzy się z depilacją i zabiegami przeciwzmarszczkowymi. Owszem, są to bardzo popularne zastosowania laseroterapii. Warto jednak wiedzieć, że laser w medycynie estetycznej to nie tylko fotodepilacja i odmładzanie. Możemy za jego pomocą usunąć wiele poważnych przypadłości, takich jak trądzik, blizny, żylaki, rozstępy czy zmiany skórne.

Efektywne leczenie laserem w krakowskim Centrum DER-MED umożliwiają takie urządzenia, jak:

 • Cutera Excel V – najnowocześniejszy laser naczyniowy. Wykorzystywany jest do usuwania różnego rodzaju zmian naczyniowych widocznych na skórze – zarówno rozległych o zróżnicowanej strukturze (rumień, naczyniaki, duże zmiany naczyniowe na nogach, trądzik różowaty), jak i drobnych zmian typu “pajączki”. Działanie tego lasera do zamykania naczynek charakteryzuje się ogromną skutecznością i całkowicie bezpiecznym przebiegiem. Stosuje się go również na przebarwienia skóry: posłoneczne, potrądzikowe.
 • BBL Forever Young Clear – laserowe usuwanie trądziku. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest leczenie laserem zarówno trądziku młodzieńczego, jak i trądziku różowatego. Poprzez energię fototermiczną dochodzi do zamknięcia naczynek krwionośnych, a także redukcji przebarwień oraz stanów zapalnych w postaci wyprysków. Aby terapia przyniosła długotrwałe efekty, zaleca się powtórzenie zabiegu laserowego w kilku seriach – w zależności od wskazań lekarza.
 • Sciton – jest to laser frakcyjny, zabiegi z jego zastosowaniem pobudzają produkcję kolagenu, zwiększając grubość skóry i poprawiając jej elastyczność. W związku z tym laser Sciton wykorzystywany jest nie tylko do odmładzającej laseroterapii twarzy, ale również do laserowego usuwania blizn różnego pochodzenia (potrądzikowych, pooperacyjnych i poparzeniowych). Laser frakcyjny umożliwia również korekcję rozstępów.
 • Mona Lisa Touch – również jest laserem frakcyjnym i może mieć podobne zastosowanie jak laser Sciton. Oprócz tego leczenie laserem Mona Lisa Touch obejmuje bezpieczne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, m.in. labioplastykę (korektę zbyt dużych lub zniekształconych warg sromowych), nawilżanie i obkurczanie pochwy, a także leczenie nietrzymania moczu.
 • Light Sheer Duet – to jeden z najskuteczniejszych laserów służących do depilacji laserowej. Warto wiedzieć, że fotodepilacja ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest objawowe leczenie hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet.

Przeciwwskazania do leczenia laserem

Jednak nie każdy może poddać się zabiegom laserowym. Do najczęstszych przeciwwskazań laseroterapii należą:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • intensywna opalenizna,
 • opalanie się w słońcu lub na solarium w okresie 2 tygodni przed zabiegiem,
 • przyjmowanie leków psychotropowych, retinoidów, sterydów, antybiotyków,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • nowotwór skóry,
 • skłonności do bliznowców.

Przeciwwskazania mogą nieco różnić się w przypadku różnych laserów, dlatego przed tego typu zabiegami konieczna jest specjalistyczna konsultacja, podczas której zweryfikowane zostanie występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów laserowych? Wejdź na stronę krakowskiego Centrum DER-MED: https://krakow.dermed.pl/pl/


Artykuł sponsorowany


Uroda

Wspólne konto bankowe to oferta nie tylko dla małżeństwa

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2020
Fot. Materiały prasowe

Rachunek współdzielony to świetne narzędzie do świadomej i wspólnej kontroli wydatków w rodzinie. Nie oznacza to jednak, że produkt ten może być wykorzystywany tylko przez małżeństwo. Kto może założyć konto wspólne?

Czym jest konto wspólne? Jak działa taki rachunek?

Badania sondażowe wskazują na to, że wspólny rachunek bankowy używany jest przez prawie co piąte małżeństwo lub osoby pozostające w nieuregulowanym prawnie związku partnerskim. Mniej więcej podobny odsetek par deklaruje posiadanie kont indywidualnych, do których druga strona nie ma dostępu. Trudno obecnie przewidzieć, który model prowadzenia finansów domowych będzie bardziej popularny w przyszłości. Wiadomo jednak, że wspólne konta bankowe mają bardzo wiele zalet! Na czym polegają?

Rachunek współdzielony to propozycja dla osób, które pragną mieć identyczną i pełną możliwość dostępu do wszystkich opcji. Każda ze stron ma takie same prawa w zakresie korzystania z konta. Niepisaną regułą jest to, że banki dodają do takiego rachunku automatycznie dwie karty płatnicze. Z każdych kart można korzystać tak samo i w nieograniczony sposób. Podobnie, jak w rachunku osobistym, wspólne konto umożliwia wnioskowanie o przyznanie kart kredytowych, limitu kredytowego, pożyczek, kredytów, a także pozostałych produktów bankowych i instrumentów finansowych.

Kto może założyć konto wspólne? Nie tylko małżeństwo!

Wspólne konto bankowe to bardzo wygodne rozwiązanie przeznaczone właściwie dla każdego. Produkt ten nie jest dedykowany wyłącznie małżeństwom. Ten, kto tak sądzi, po prostu nie ma racji!

Współdzielony rachunek może być założony przez dwie dowolne osoby. Jedynym warunkiem jest to, że obydwie muszą mieć ukończony 18 r.ż. Co więcej, użytkownikami tego typu konta mogą być osoby, będące obywatelami różnych państw. Trudność może wystąpić w przypadku, gdy któraś z osób jest obcokrajowcem pochodzącym z państwa, które nie wchodzi w skład Unii Europejskiej. W innym przypadku założenie wspólnego konta jest nie tylko możliwe, ale też w żaden sposób nie jest trudniejsze.

Z naturalnych przyczyn wspólne konto bankowe najczęściej wybierane jest przez małżeństwa lub pary. Dzięki wysokiej funkcjonalności tego produktu, warto rozważyć jego założenie także w innych sytuacjach. Doskonałym przykładem może być opieka nad osobą starszą, np. rodzicami lub dziadkami. Wspólny rachunek może być też założony przez dziadka i wnuczka (jeśli ten drugi jest już osobą pełnoletnią). Prowadzenie rachunku wspólnego przeznaczone jest zarówno dla osób pozostających w związku, jak i innych. Wbrew licznym przekonaniom nie jest wymagane pokrewieństwo.

Jak założyć wspólne konto bankowe?

Procedura zakładania rachunku dla dwóch osób niewiele różni się od otwarcia indywidualnego konta bankowego. Jedyna różnica polega na tym, że dokumenty, w tym umowa, muszą być podpisane przez obydwie osoby. Współcześnie najpopularniejszą metodą zakładania kont jest bankowość elektroniczna. W tym wariancie konto można założyć przez stronę internetową. Czasem dostępne jest też zrealizowanie tej czynności przez telefon lub czat online. W każdym z wyżej wymienionych przypadków umowa i wszystkie formalności zostaną przesłane firmą kurierską pod wskazany adres. W obecności kuriera dwóch posiadaczy rachunku będzie musiało złożyć podpisy na kopii, która z powrotem trafi do banku. Oczywiście istnieje też możliwość udania się do placówki stacjonarnej i załatwienia wszystkiego na miejscu.

Jak zamknąć rachunek wspólny? Możliwe problemy

Na pierwszy rzut oka zamknięcie rachunku, podobnie jak jego otwarcie, jest całkowicie bezproblemowe. Obowiązuje ta sama zasada – proces musi być zrealizowany przez obydwu użytkowników konta wspólnego, którzy muszą złożyć swoje podpisy.

Potencjalne kłopoty mogą mieć miejsce w przypadku śmierci współmałżonka. Co dzieje się wówczas z kontem wspólnym? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od warunków i polityki danego banku. Szczegóły oferty można sprawdzić w Tabeli Opłat i Prowizji (TOIP), a także w dostarczonym i zaakceptowanym regulaminie.

W większości przypadków na skutek tak tragicznego wydarzenia bank może zamknąć rachunek wspólny. Oczywiście wiele zależy od indywidualnej sytuacji. Powstałe zobowiązania na rachunku mogą utrudnić taki proces. Z pewnością należy jednak pamiętać, że środki finansowe zgromadzone na koncie wspólnym nie zostaną zabrane, lecz wypłacone użytkownikowi razem z likwidacją rachunku.


Artykuł partnera


Uroda

Wybielanie zębów Wrocław – jaśniejszy uśmiech w 45 minut!

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2020
Fot. Materiały prasowe

Równy i biały uśmiech to marzenie wielu Polaków. Nie zawsze możemy o tym decydować. Oprócz odpowiedniej higieny jamy ustnej, którą trzeba przestrzegać, na wygląd zębów mają wpływ również geny, dieta oraz codziennie nawyki. Łatwo dostępne sposoby zwykle nie gwarantują wystarczającego efektu. Jak można wybielić zęby we Wrocławiu i co skutecznie je rozjaśni?

Wybielanie zębów we Wrocławiu – co je rozjaśnia?

Ludzie coraz częściej i chętniej decydują się na zabiegi, które zmieniają wygląd estetyczny. Dotyczy to również prezentacji uśmiechu. Wybielanie zębów we Wrocławiu to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Mimo stale zwiększających się możliwości dentystów ludzie szukają sposobów na jaśniejsze szkliwo z pomocą ogólnodostępnych specyfików. Co zatem miałoby pomóc przy wybielaniu zębów? Wrocław daje dużo różnych możliwości: specjalistyczne pasty, paski wybielające, żele. Jednakże, co ze skutecznością?  Szkliwo zazwyczaj po takim wybielaniu zębów jest trochę jaśniejsze, ale nie dłużej niż przez 3 miesiące i to dzięki regularnemu stosowaniu. Z pewnością nie taki rezultat da długotrwałą pewność siebie. Wybielanie zębów u dentysty, szczególnie przy użyciu lampy Beyond w smile.expert to efekt, który prezentuje się zdecydowanie dłużej. Można go osiągnąć, dzięki 3 sesjom wybielającym zęby, a każda z nich trwa 15 minut. Niecała godzina pozwala cieszyć się ze skutków wybielania zębów przez wiele miesięcy bez przerwy. O szkliwo należy dbać tak samo, jak przed zabiegiem bez konieczności dodatkowych działań profilaktycznych.

Wybielanie zębów we Wrocławiu – jak najlepiej?

W przypadku wybielania zębów we Wrocławiu główną obawą jest fakt kondycji szkliwa po tym zabiegu. Nie należy się tym przejmować. Każdy profesjonalny zabieg nie naraża zębów. Wybielanie zębów nie może być też wykonywane w zbyt szybkim tempie. Każdy jest o tym informowany podczas wstępnych konsultacji. Tak dzieje się w gabinecie dentystycznym smile.expert we Wrocławiu. Zazwyczaj w klinikach stomatologicznych można skorzystać z 2 sposobów: nakładek wybielających zęby lub lampy Beyond. Bez względu na wybór konieczna jest najpierw wizyta kontrolna. Stomatolog może wtedy ocenić, czy zęby są zdrowie i nie wymagają leczenia, a także usunąć kamień oraz osad nazębny. Bez wykluczenia przeciwwskazań wykonanie wybielania zębów nie jest wskazane.

Jak wybielić zęby:

 • nakładki wybielające – ich kształt dostosowywany jest na podstawie wcześniej wykonany wycisków przy użyciu odpowiednio dobranego żelu; aby doszło do wybielania zębów, nakładki muszą być systematycznie noszone przez 4 tygodnie o regularnych porach.
 • lampa Beyond – nie wymaga zaangażowania dużej ilości czasu ze strony pacjenta i trwa ok. 45 minut; dziąsła po wybielaniu zębów bywają nadwrażliwe (mimo środka ochronnego); efekt widoczny jest zaraz po wizycie w gabinecie dentystycznym; proces wybielania zębów odbywa się przy użyciu lampy Beyond po wcześniejszym nałożeniu na szkliwo odpowiedniego żelu.

Stomatolodzy ze smile.expert rekomendują jednak w przypadku wybielania zębów we Wrocławiu lampę Beyond, ze względu na jej skuteczność i szybkość efektu wybielania, bez konieczności dodatkowych wizyt, czy samokontroli.

Fot. Materiały prasowe

Wybielanie zębów Wrocław – cena bielszego uśmiechu

W przypadku wybielania zębów cena w smile.expert to ok. 1200 zł, jeśli użyta jest lampa Beyond oraz ok. 1000 zł, gdy pacjent wybierze nakładki wybielające. Chociaż ogólnodostępne pasty są dużo tańsze, to efekt z pewnością nie będzie taki sam lub nikły. Aby zadbać o efekt wybielania zębów przez pierwszy 1 lub 2 trzeba stosować białą dietę. W późniejszym czasie używanie past podtrzymujących rezultat wybielania zębów również pomaga się cieszyć dłużej białym uśmiechem.


Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Relaks w wannie dobry na wszystko. Poznaj zalety naturalnych kryształków do kąpieli

Czarne mydło, hydrolat i olej Perilla… zdziwisz się, że jeszcze o nich nie słyszałaś. 5 naturalnych, kosmetycznych hitów

Urodowe sekrety Francuzek. Dbać o siebie, ale bez przesady oraz…