Go to content

Polecane soczewki kontaktowe

Fot. Materiały prasowe

Obecnie na rynku można wybierać spośród szerokiej oferty soczewek kontaktowych w różnych typach i czasem przydatności oraz dodatkowymi funkcjami. Noszenie soczewek to coraz częstsza praktyka, zwłaszcza, że nowoczesne technologie wykorzystywane w tych produktach czynią je bardzo wygodnymi i niemal nieodczuwalnymi. Soczewki kontaktowe od sprawdzonych producentów są także bezpieczne, a korzystając z nich w prawidłowy sposób ryzyko wystąpienia chorób oczu jest minimalne. Jakie dostępne w Polsce marki soczewek są najlepsze?

Soczewki firmy Alcon

Alcon (wcześniejsza nazwa firmy to Ciba Vision) to globalny koncern specjalizujący się w produktach okulistycznych, który został założony w Stanach Zjednoczonych w 1945 roku. W ofercie Alcon są dostępne trzy marki soczewek kontaktowych – Air Optix, Dailies i FreshLook. Najpopularniejsze są soczewki Air Optix, produkowane z silikonu hydrożelowego w różnych wariantach i dla osób z różnymi wadami refrakcji. Można wybierać spośród soczewek sferycznych, multifokalnych i  torycznych, np. z Air Optix for Astigmatizm, przeznaczonych do noszenia w trybie miesięcznym dziennym, o uwodnieniu 33%, o bardzo dobrej przepuszczalności tlenu, idealnych do pracy przed komputerem oraz przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym. W takich soczewkach można chodzić dłużej niż 11 godzin, a także ucinać drzemki, a nawet spać. Wynika to z zastosowania odpowiedniego materiału oraz poziomu uwodnienia, który sprawdzi się u osób z oczami suchymi i wrażliwymi.

Soczewki marki EyeLove

Soczewki marki EyeLove są marką własną BezOkularow.pl, do której linii należą soczewki jednodniowe i miesięczne, wykonane z hydrożelu lub z silikonu hydrożelowego, płyny pielęgnacyjne do soczewek oraz nawilżające krople do oczu. Markę wyróżnia nie tylko wysoka jakość oferowanych produktów, ale także atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji. Jednymi z polecanych soczewek od EyeLove są EyeLove Exclusive PRO, które zapewniają najlepszą ochronę dla oczu ze względu na filtr UV klasy 1, dzięki któremu ochrona przed promieniami UVA dochodzi do 90%, a przed promieniami UVB do 99%. Ochrona narządu wzroku przed promieniowaniem słonecznym jest bardzo ważnym czynnikiem w profilaktyce zdrowych oczu i jeśli Wasze soczewki kontaktowe takich filtrów nie posiadają, to zaleca się korzystanie z okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz! Dodatkowo EyeLove Exclusive PRO wykonane są z materiału silikonowego hydrożelu trzeciej generacji, posiadają uwodnienie 55% dzięki czemu oko pozostaje nawilżone, mają wysoki stopień przepuszczania tlenu i są bardzo delikatne i komfortowe. Idealnie nadają się dla początkujących użytkowników soczewek lub dla osób, które ponad wszystko cenią wygodę użytkowania lub mają wrażliwe oczy. Do kompletu warto dokupić płyn do soczewek marki EyeLove oraz nawilżające krople do oczu.

Soczewki marki Acuvue

Fot. Materiały prasowe

Johnson & Johnson to kolejny, obok Alcon, gigant w branży okulistycznej i jeden z największych na świecie producentów soczewek. Johnson & Johnson oferuje znaną markę Acuvue, w której są dostępne soczewki w różnych trybach noszenia, szerokim zakresie mocy i dla osób z wadami refrakcji jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Polecanym produktem są soczewki dla osób z astygmatyzmem, Acuvue Oasys 2-week for Astigmatism do noszenia w trybie dwutygodniowym przedłużonym, co oznacza, że można w nich spać (i nosić bez ściągania przez maksymalnie tydzień). Soczewki te posiadają filtr UV klasy 1, 98% przepuszczalności tlenu i wykonane są z materiału silikonu hydrożelowego. Acuvue Oasys 2-week for Astigmatism zostały również skonstruowane z myślą o dodatkowej stabilizacji i komforcie noszenia.


Artykuł sponsorowany