Uroda

7 największych mitów dotyczących cellulitu. Nie powinnaś w nie dłużej wierzyć

Redakcja
Redakcja
30 czerwca 2017
Fot. iStock / dolgachov
 

Cellulit to jedna z tych rzeczy, o której zdecydowanie kobiety nie marzą. Jest to zazwyczaj problem urodowy, który wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w skórze. Najczęściej spowodowany jest zaburzeniami poziomu żeńskich hormonów, a także niezdrowym trybem życia.

Z cellulitem można walczyć, choć z różną skutecznością.

7 największych mitów dotyczących cellulitu

Mit 1: Cellulit dotyczy tylko kobiet

Nie jest to prawdą, choć przede wszystkim cierpią z jego powodu panie. Ta przypadłość dotyka również mężczyzn, najczęściej w momencie, gdy cierpią oni na zaburzenia hormonalne lub zażywają leki z dużą ilością żeńskich hormonów.

Mit 2: Cellulit dotyka tylko starsze osoby

Fakt, że cellulit rozwija się z wiekiem nie gwarantuje, że nastolatka nie dostrzeże u siebie pierwszych objawów cellulitu. Na jego pojawienie się ma wpływ genetyka, hormony oraz tendencja do gromadzenia nadmiaru tłuszczu. Starsze kobiety są bardziej narażone na powstanie cellulitu z powodu utraty integralności i grubości skóry, powstających uszkodzeń i wiotkości skóry.

Mit 3: Cellulit pojawia się tylko u osób otyłych

Cellulit dotyka także szczupłe kobiety, które nie mają swojej figurze nic do zarzucenia. Przyczyną powstania cellulitu u szczupłej osoby może być zaburzona gospodarka hormonalna lub przestój limfy w organizmie, który powoduje tak zwany cellulit wodny. Zbyt wolne krążenie krwi i zatrzymanie wody oraz toksyn w komórkach, dają efekty skórki pomarańczowej.

Fot. iStock / Voyagerix

Fot. iStock / Voyagerix

Mit 4: Cellulit dotyczy wyłącznie nadmiaru tłuszczu

Istnieją dwa rodzaje cellulitu: tak zwany cellulit lipidowy (tłuszczowy), który występuje w głęboko ułożonych warstwach skóry i tkanki łącznej oraz cellulit wodny, który wynika z przesunięcia wody i tłuszczów w kierunku zewnętrznej warstwy skóry i tkanki tłuszczowej.

Mit 5: Odchudzanie sprawi, że cellulit zniknie

Cellulit nie jest zależny od typu sylwetki, ale od wielu innych czynników. Rygorystyczne diety, które powodują szybką utratę masy ciała, prowadzą do odwodnienia i niedoborów pokarmowych, czego efektem jest osłabienie skóry i nawet bardziej widoczny cellulit. W tym przypadku, bardziej niż o dietę, chodzi o eliminację podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie tkanki łącznej, czyli zastosowanie treningu ćwiczeń aerobowych. Wzmocnienie włóknistej tkanki łącznej pod skórą pomaga odzyskać elastyczność i cellulit jest mniej widoczny.

Mit 6: Kosmetyki redukujące cellulit zwalczą problem

Niestety nawet najlepsze kosmetyki nie usuną samodzielnie cellulitu. W dodatku, jeśli sięgasz po mniej znane i podejrzane kosmetyki, ryzykujesz reakcją alergiczną na skórze. Jedynie produkty zawierające retinol (pochodna witaminy A), który stymuluje skórę do odnowy i zapobiega procesom starzenia, mogą mieć wpływ na zmniejszenie cellulitu.

Mit 7: Opalanie sprawia, że cellulit znika

Promienie słoneczne mogą uszkadzać skórę poprzez rozbicie sieci kolagenu i elastyny, co z kolei powoduje, że cellulit jest bardziej widoczny. Cellulit, zamiast opalać, lepiej ukrywać poprzez samoopalacz, który wyrównuje koloryt skóry i może zatuszować w pewnym stopniu widoczne zmiany.


 

źródło: www.grandparents.comcellulitowo.pl


Uroda

200 krajów na świecie, 25 miast w Polsce uczestniczyło w obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi

Redakcja
Redakcja
30 czerwca 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Na całym świecie, już po raz trzeci, wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi, w tym roku hasło przewodnie to Joga na stres. Główne obchody w Polsce odbyły się 25 czerwca na warszawskim Polu Mokotowskim – ponad 20.000 osób świętowało podczas całodniowego pikniku rodzinnego.

Tegoroczny Dzień Jogi w Polsce, pod hasłem „Joga na stres” świetnie, więc wpisuje się w aktualne potrzeby szybkiego życia i szukania coraz to nowych sposobów na uwolnienie się od stresu. Okazuje się, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w Europie (wg badania „The Workforce View in Europe 2017”, przeprowadzonego przez międzynarodową firmę ADP). Więcej niż co piąty z nas doświadcza codziennie stresu w pracy, a blisko połowa twierdzi, że stresuje się w pracy często lub bardzo często. Przeprowadzone badanie przez portal Bosonamacie.pl wskazało, co czerpie z jogi: 86% badanych wskazało, że ćwiczy jogę dla poprawy i utrzymania kondycji fizycznej, rozciągnięcia i wzmocnienia ciała, 73% motywuje dobre samopoczucie, jakie odczuwają po jodze, 72% joga uspokaja i wycisza, redukuje stres, 59% dla poprawy zdrowia fizycznego i lub redukcji bólu, 58% dla zachowania równowagi i harmonii, 54% dzięki jodze lepiej funkcjonuje z życiu codziennym, 18% dla zwiększenia koncentracji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Joga na świeżym powietrzu, szczególnie o tej porze roku to wspaniały sposób na relaks, ale także świetny pomysł na plany wakacyjne. Dzięki jodze możemy się skupić, wyciszyć i znaleźć wewnętrzną równowagę, tak cenną w dzisiejszym szybkim, wymagającym świecie.  Amerykańskie Kolegium Medycyny Sportowej, organizacja zajmująca się badaniami nad wydolnością fizyczną oraz aktywnością sportową, w opublikowanych w 2015 r. badaniach potwierdziło, że spośród 20 najpopularniejszych dyscyplin fitness, joga zajmuje pierwsze miejsce pod względem dobroczynnego wpływu na ciało i kondycję fizyczną. 3 lata temu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi, uznając, że praktykowanie jogi korzystnie wpływa na zdrowie ludzi na całym świecie. Tysiące ludzi celebruje ten dzień, nie tylko ćwicząc w szkołach jogi czy parkach, ale nawet na ulicach wielkich miast, np. Times Square w Nowym Jorku, pod wieżą Eiffla, na Placu Poczdamskim.

W Polsce obchody Międzynarodowego Dnia Jogi odbywają się dzięki Jego Ekscelencji Ajay Bisaria, Ambasadorowi Republiki Indii, który objął to wydarzenie patronatem honorowym oraz czynnie bierze udział. Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Agnieszka Cegielska, Edyta Herbuś, Paulina Holtz Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz od lat ćwiczące jogę i propagujące zdrowy styl życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jak co roku, organizatorzy przygotowali bogaty program obchodów wydarzenia. Niedziela, 25 czerwca: Piknik rodzinny na warszawskim Polu Mokotowskim oraz wydarzenia w ponad 25. miastach Polski. Na sympatyków jogi czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej. 20 sesji jogi w plenerze dla: zdrowia, kręgosłupa, stawów i bioder, zapracowanych, kobiet w ciąży, dzieci, seniorów. Koncert RagaBoy Live Act, muzyczny chillout z The Frozen Heart oraz muzyczna kąpiel w dźwiękach gongu. Pokazy Acro Yogi oraz stylów jogi, pokazy i warsztaty tańca indyjskiego. Warsztaty malowania henną (mehendi). Strefa zdrowego jedzenia, pokazy kulinarne: „Daj sobie spokój” Karoliny i Maćka Szaciłłów oraz „Relaks i harmonia, bo Tefal Companion gotuje za Ciebie” Grzegorza Łapanowskiego. Specjały kuchni indyjskiej, wegańskie i wegetariańskie przekąski, vegan sushi, naturalne lody, tłoczone soki, mango na wiele sposobów, aromatyczna kawa i oczywiście słodkości.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W Strefie relaksu: odpoczynek na leżaku, kocyku, matach, rozmowy z przyjaciółmi, przy ulubionym smaku ajurwedyjskich herbat Yogi Tea i masaży ajurwedyjskich. A w Strefie wystawców kolorowo: najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych, mebli oraz biur podróży i linii lotniczych. Porady zdrowotne medycyny konwencjonalnej („Mobilny gabinet Zdrowia”) oraz ajurwedy. Liczne spotkania z autorkami książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu m.in. z Kasią Bem i oraz z Iną Rybarczyk, z autorami wydawnictwa Zwierciadło Anetą Łańcuchowską-Jeziorowską oraz Karoliną i Maciejem Szaciłło.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzień Jogi na Polu Mokotowskim był niepowtarzalną okazją zarówno dla osób już ćwiczących i praktykujących jogę, jak i sympatyków,  tych, którzy dopiero chcieli dowiedzieć się i spróbować, czym jest joga. Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji znalazł podczas tego dnia aktywności dla siebie – dostosowane do różnorodnych potrzeb i możliwości. Również najmłodsi byli zadowoleni, korzystając z licznych atrakcji, animacji, zajęć jogi dla dzieci.

Wydarzenie prowadzili Dominika Łakomska oraz  Michał Niewęgłowski.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Organizatorzy tego wydarzenia to: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Partnerzy Wydarzenia: Indian Association of Poland oraz Fundacja Life Change, Media Connect.

Sponsorzy: Tefal Companion, Yogi Tea, Qatar Airways, Tranquini, Indigo Decor, Buddha, FLEX Poland, Indorama Ventures, Weco-Travel, Belbin Polska, Bollywood, Rival Group, DrukMax.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: dzien-jogi.pl oraz na oraz na Facebooku https://www.facebook.com/events/822299097927797 – polub nas!

Krótki film z pikniku:

A więcej informacji na temat jogi na: Bosonamacie.pl


Uroda

7 powodów, dla których warto pojechać na wakacyjny festiwal. Kalendarz festiwalowy na wakacje 2017

Redakcja
Redakcja
30 czerwca 2017
Fot. iStock / svetikd
Następny

Każdy, kto wybierze się po raz pierwszy na festiwal, chętnie wraca na imprezę za rok. Niezależnie od tego, czy to wydarzenie muzyczne, filmowe, związane ze sztuką czy literaturą, jedno jest pewne – festiwale mają wyjątkowy klimat. Podczas cyklicznych imprez możemy  nie tylko zobaczyć ulubionych artystów z całego świata, lecz także poznać ciekawych ludzi, skorzystać z atrakcji turystycznych miast i przeżyć niezapomniane wakacje. 

Prezentujemy 7 powodów, dla których warto pojechać na wakacyjny festiwal

Zobaczysz idoli z całego świata 

Organizatorzy festiwali dbają o to, aby każdego roku na scenie pojawiły się legendarne gwiazdy, wykonawcy, którzy nigdy jeszcze nie występowali w Polsce lub artyści, których zna nie tylko młode, lecz także starsze pokolenie. Często okazuje się, że festiwal to jedyna szansa, kiedy możemy zobaczyć na scenie legendy. Co więcej, podczas festiwalu możemy zobaczyć nawet kilku ulubionych wykonawców. Festiwale na kilka tygodni przed startem ogłaszają program, headlinerów i pozostałych artystów.

Zwiedzisz miasto, którego jeszcze nie znasz

Kilkudniowy festiwal to doskonała okazja, aby poznać miasto, w którym odbywa się impreza. Festiwalowicze chętnie odwiedzają muzea, poznają atrakcyjne dzielnice, wędrują historycznymi szlakami i przesiadują w modnych miejscach. Festiwale ożywiają miasta, których modną stronę możemy poznać przy takich imprez.

Poznasz ludzi, którzy dzielą Twoje pasje i gust

Na festiwalach łatwiej możemy nawiązać nowe kontakty. Nasi znajomi zapoznają nas ze swoimi znajomymi, a do podsłuchanej rozmowy o wrażeniach z koncertu włącza się ktoś, kto przypadkiem stoi obok. Tworzy się grupa, którą łączą podobne gusta muzyczne, pasje, styl życia, zainteresowania. Z takich przypadkowych spotkań na festiwalu, polu namiotowym lub w hostelu mogą wyniknąć trwałe przyjaźnie i szczere sympatie.

Fot. iStock / Georgijevic

Fot. iStock / Georgijevic

Spotkasz się ze znajomymi, którzy mieszkają w różnych częściach Polski i świata

Znajomi z różnych stron Polski czy świata mogą spotkać się właśnie na festiwalu. Jeśli podzielacie wszyscy gusta muzyczne, filmowe i wszelkie wydarzenia kulturalne, kilka festiwalowych dni może być doskonałą okazją do spotkania. Oprócz wspólnie spędzonego czasu na samej imprezie można wybrać się ze znajomymi na zwiedzanie miasta, zajrzeć do muzeum, wypić kawę w modnym miejscu lub zjeść wspólnie obiad w którymś z polecanych przez turystów lokali.

Zobaczysz filmy, których nie ma w kinach

Podczas festiwali filmowych mamy szansę zobaczyć produkcje, które nie pojawiają się na wielkim ekranie. Alternatywne produkcje i kino niezależne ma grono swoich wiernych fanów, których zdecydowanie bardziej interesują niszowe niż hollywoodzkie produkcje. Dotyczy to również spektakli, wystaw oraz innych wydarzeń kulturalnych, które możemy zobaczyć wyłącznie podczas festiwali.

Poszerzysz wiedzę na temat aktualności kulturalnych

W ramach festiwali mamy możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych. Wyjazd na festiwal muzyczny może być urozmaicony ciekawymi wydarzeniami literackimi, spotkaniami z autorami czy spektaklem teatralnym w nowej przestrzeni. Na festiwalowych marketach możemy zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami płytowymi, wziąć udział w panelach, warsztatach, dyskusjach z udziałem twórców z Polski i świata. Taka okazja nie zdarza się często.

Poznasz twórców, o których wcześniej nie słyszałeś

Festiwale to również szansa na odkrywanie nowych artystów, obrazów, dźwięków i atrakcji kulturalnych. Warto zatem skupić się nie tylko na wydarzeniach, na których szczególnie nam zależy, lecz także poznawać artystów, o których wiemy niewiele lub nic. Może się okazać, że podczas festiwalu dokonamy spektakularnego odkrycia dla nas samych i wzbogacimy się o nowe dźwięki lub obrazy. Oprócz zadowolenia z zobaczenia legendarnych artystów z festiwalu przywieziemy inspiracje na kolejny rok.

Festiwale, na które warto pojechać w czerwcu, lipcu lub sierpniu

 • Gdańsk: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych (lipiec) – teatr
 • Gdynia: Open’er Festival (czerwiec i lipiec) – muzyka
 • Jarocin: Jarocin Festiwal (lipiec) – muzyka
 • Katowice: Festiwal Nowa Muzyka (lipiec) – muzyka
  OFF Festival (sierpień) – muzyka
 • Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (lipiec i sierpień) – film i sztuka
 • Kołobrzeg: Sunrise Festival (lipiec) – muzyka
 • Kostrzyn nad Odrą: Przystanek Woodstock (sierpień) – muzyka
 • Kraków: Festiwal Miłosza (czerwiec) – literatura
  Kraków Live Festival (sierpień) – muzyka
 • Lubiąż: Slot Art Festival (lipiec) – sztuka
 • Łódź: Transatlantyk Festival (lipiec) – film i muzyka
 • Mrągowo: Piknik Country&Folk (lipiec) – muzyka
 • Ostróda: Ostróda Reggae Festiwal (sierpień) – muzyka
 • Oświęcim: Life Festival Oświęcim (czerwiec) – muzyka
 • Płock: Festiwal Audioriver (lipiec) – muzyka
 • Poznań: Malta Festival (czerwiec) – teatr
 • Słupsk (Dolina Charlotty): Festiwal Legend Rocka (lipiec) – muzyka
 • Sopot: Sopot Film Festival (lipiec) – film
  Festiwal Szekspirowski (lipiec i sierpień) – teatr 
 • Warszawa: Orange Warsaw Festival (czerwiec) – muzyka
  Impact Festival (czerwiec) – muzyka
  Warsaw Summer Jazz Days (lipiec) – muzyka
  Festiwal Chopin i jego Europa (sierpień) – muzyka
 • Wrocław: Festiwal Nowe Horyzonty (sierpień) – film

Sprawdź festiwalowy kalendarz ☞


Zaplanuj swoją festiwalową wyprawę z kalendarzem HRS.

Źrodło: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/festiwalowa-podroz-dookola-polski.html

Zobacz także

Kolagen dla zdrowia i urody. Czy wiesz, jak ważny jest jego stały poziom w organizmie?

Pomocy! Sklejone rzęsy, tusz pod oczami i oko jak nogi pająka? Nie popełniaj tych błędów używając maskary

Chcesz wyglądać młodziej i poprawić wygląd skóry? Pomoże ci w tym indywidualny plan rewitalizacji