Uroda

12 rzeczy, przez które twoje włosy są w fatalnej kondycji

Redakcja
Redakcja
12 lutego 2018
1 z 1

12 rzeczy, przez które twoje włosy są w fatalnej kondycji

6. Gwałtowne wyciskanie włosów ręcznikiem

Intensywne wyciskanie i pocieranie włosów ręcznikiem jest zbrodnią na nich popełnianą. Szarpanie mokrych włosów nie tylko powoduje ich splątanie, ale uszkadza rozchylone łuski włosów, co odbija się na ich kondycji i wyglądzie. Lepiej delikatnie odcisnąć nadmiar wilgoci ręcznikiem bawełnianym lub papierowym.

7. Brak higieny akcesoriów do włosów

Szczotki, grzebienie, akcesoria do upięć należy utrzymywać w higienie. Częste, nawet codzienne, umycie ich w szamponie do włosów sprawi, że na ich powierzchni nie będą się namnażać szkodliwe drobnoustroje, które wraz z nimi przenosimy z powrotem na skórę i włosy.

8. Używanie stale tych samych kosmetyków

Włosy potrzebują co jakiś czas zmiany sposobu pielęgnacji, dostarczenia innych składników odżywczych i regenerujących. Stan i potrzeby włosów zmieniają się co jakiś czas, a stosowanie tylko jednego rodzaju szamponu i odżywki przestanie im służyć.

9. Ściskanie gumką włosów w tym samym miejscu

Noszenie tej samej fryzury, np. kucyka upinanego stale w jednym miejscu powoduje, że ucisk ciasno zaplątanej gumki na włosach uszkadza ich strukturę. Z tego powodu lepiej zmieniać uczesanie i nie ściskać pasm zbyt mocno i nie traktować ich metalowymi, szarpiącymi włosy wsuwkami.

10. Szybkie suszenie gorącym powietrzem

Suszenie włosów mocnym, gorącym podmuchem, a dodatku z niewielkiej odległości od głowy sprawia, że pasma są przesuszone i stają się bardziej podatne na uszkadzanie. Najlepiej suszyć włosy chłodnym nawiewem z odległości ok. 30 cm, z dołu, do góry.

11. Spanie w mokrych włosach

To jeden z głównych grzeszków popełnianych na włosach. Myjemy włosy wieczorem, bo nie chcemy ich przesuszać powietrzem z suszarki i kładziemy się spać w mokrych lub wilgotnych włosach. Takie działanie powoduje, że włosy narażone są na poplątanie i poszarpanie, a w dodatku w wilgotnym i ciepłym środowisku namnażają się chorobotwórcze drobnoustroje, które mogą spowodować niechciane problemy.

12. Niepodcinanie końcówek

Im dłuższe włosy, tym trudniej utrzymać je w doskonałej kondycji. Długie włosy ocierają się o ubranie i rozdwajają, przez co nie wyglądają zdrowo. Nie każdy regularnie odwiedza fryzjera, a regularne podcinanie zapobiega rozdwajaniu osłabionych i pozbywa się już rozdwojonych końcówek. Żadne szampony czy odżywki nie sprawią, że rozdwojone końcówki się posklejają w całość. Nie ma sensu zapuszczać włosów za wszelką cenę, bo poza tym, że powinny być długie, powinny być przede wszystkim zdrowe i piękne.

źródło: kobieta.onet.plfashionelka.pl

PoprzedniNastępny
Uroda

„Dziękuję Ci za to, że uwolniłeś mnie od siebie – sama bym się na to nigdy nie zdobyła”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
12 lutego 2018
 
Pamiętasz jak dzień przed rozstaniem, mówiłeś mi że mnie kochasz, że nie chcesz mnie zmieniać, że w końcu mnie zaakceptujesz? Aż czuła, że coś się złego będzie działo było nam jak w bajce, jak na początku naszego 5- letniego związku, było bo dzień później wszystko runęło, nie umiałeś mnie zaakceptować, chciałeś abym była taka jaką twoja rodzina chciała mnie widzieć, a ja nie chciałam walczyłam o swoje, aż w końcu pozbyłeś się ciężaru w ten poniedziałkowy wieczór.

Poznaliśmy się w internecie pewnego styczniowego wieczoru – ja miałam niecałe 18 lat mieszkałam w Polsce, ty za granicą, po pierwszej randce zdecydowaliśmy chcemy być razem. Ponad 3 lata związku na Skypie, Facebooku, widywaliśmy się co 3 miesiące. Wtedy myślałam, że skoro przetrwaliśmy odległość – zwyciężymy wszystko. Było jak w bajce zaręczyny w Paryżu, planowanie ślubu, wspólne urządzanie domu. Robiłam wszystko co chciał, pomagałam jak mogłam, jednak to Ci nie wystarczało chciałeś coraz więcej i więcej, abym powoli stawała się taką jaką ty i twoja rodzina chcieliście, abym była, ale ja nie chciałam chciałam zachować swoją wyjątkowość, bo przecież taka właśnie dla Ciebie byłam na początku, potem widocznie spowszedniałam, znudziłam Ci się a kiedy pokazałam swoje zdanie pozbyłeś się mnie ze swojego życia na zawsze, zamieniłeś na ten cholerny samochód, i zamiast wesela masz go na własność. Pozbyłeś się ciężaru zobowiązań związanych z zakładaniem rodziny, zablokowałeś mnie na facebooku, nie chciałeś przejrzeć na oczy kiedy mówiłam, że możemy to naprawić.
Minęło kilka miesięcy, ja ochłonęłam i dziękuję Ci. Za to, że uwolniłeś mnie od siebie – sama bym się na to nigdy nie zdobyła. Dziękuję, bo teraz wiem, że życie z Tobą byłoby męką, a ja na zawsze byłabym niewystarczająco dobra dla Ciebie i twojej rodziny. Dziękuję tym listem, kończę nasze narzeczeństwo, nasz związek i moje myśli o Tobie. Życzę Ci wszystkiego dobrego.
Jula

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Uroda

Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj te makijażowe triki

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
12 lutego 2018
1 z 1

Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj te makijażowe triki

Fot. iStock/gilaxia

Oczy

Powieki pomaluj brązowym cieniem w średnim odcieniu – nie może być zbyt ciemny. Zamiast eyelinera, który służy do malowania równych, precyzyjnych kresek, użyj ciemnego, brązowego cienia do powiek i nim podkreśl górną powiekę. Wytuszuj górne i dolne rzęsy.

Brwi

Powinnaś je podkreślić, ale w taki sposób, by nie przesadzić. W tym przypadku bardzo łatwo przedobrzyć. Użyj ołówka w odcieniu swoich brwi lub dosłownie nieco ciemniejszego. Jeśli jesteś brunetką, brwi powinny być o jeden ton jaśniejsze od włosów. Jeśli jesteś blondynką, brwi powinny być o jeden, dwa odcienie ciemniejsze niż twoje naturalne. Wypełnij ołówkiem wszystkie, przerzedzone miejsca, dopracuj kontur. Całość możesz potraktować bezbarwnym żelem do brwi, który ujarzmi włoski.


 

Źródło: Prevention

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Bestseller marki Kneipp® Bio-Olejek w nowej odsłonie. Nowe opakowanie i nowe możliwości

Bezpieczne lato z linią IMMUN SUN od marki KLAPP Cosmetics!

Masz wrażliwą skórę? Twoja cera nie musi być kłopotem, zadbaj o nią z czułością