Go to content

Obalamy 5 popularnych mitów na temat włosów!

Chyba w każdej dziedzinie życia funkcjonują przekonania, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w które po prostu wierzymy, nie zagłębiając się w ich sens. Nie inaczej jest w przypadku włosów. Czy Wam też babcie powtarzały, że szczotkowanie włosów 100 razy sprawi, że będą zdrowe i lśniące? Ile razy słyszałyście od fryzjera, że częste podcinanie końcówek sprawia, że włosy rosną szybciej..? A czy w okresie wzmożonego stresu wypatrujecie na swojej głowie kolejnych siwych włosów? 

Poznajcie 5 popularnych mitów na temat włosów, w które powinnyśmy wreszcie przestać wierzyć! 

MIT I

Regularne podcinanie końcówek sprawi, że włosy będą rosły szybciej.

Nic z tego moje drogie. Wiem, że jest to powszechnie funkcjonujące przekonanie, dzięki któremu wiele z Was regularnie odwiedza salony fryzjerskie. O ile solidne cięcie włosów może faktycznie odciążyć cebulki i wpłynąć na ich kondycję, to podcięcie 1-2 cm nie ma najmniejszego wpływu na ich pracę. Skąd więc wzięło się to przekonanie?

Otóż, regularne podcinanie końcówek wpływa znacząco na ich wygląd- są zdrowsze i pełniejsze, a na zdrowych włosach przyrost jest lepiej widoczny. Zniszczone końcówki mają tendencję do wykruszania się, przez co możemy nie zauważać przyrostu włosów.

 

MIT II

100 ruchów szczotką każdego dnia sprawi, że włosy będą zdrowe i lśniące.

Tak naprawdę 100 ruchów szczotką każdego dnia może spowodować uszkodzenia Twoich włosów, zwłaszcza jeśli używasz nieodpowiedniej szczotki. Twoje włosy nie potrzebują aż tak intensywnego rozczesywania!

MIT III

Rozdwojone końcówki możemy naprawić za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nic nie sklei rozdwojonych końcówek, jedynym ratunkiem jest ich podcięcie!

MIT IV

Stres sprawia, że siwiejemy.

Siwiejemy, ponieważ z wiekiem zmniejsza się produkcja melaniny w naszym organizmie. Bywa, że uwarunkowanie genetyczne sprawia, że zaczynamy siwieć bardzo wcześnie, nie jest to jednak kwestia stresu. Po prostu w którymś momencie na miejsce „kolorowego” włosa wyrasta siwy, a potem biały. Dlaczego więc może nam się wydawać, że stres przyspiesza siwienie?

Otóż stres może spowodować nadmierne, przyspieszone wypadanie włosów. Jeśli do tego jesteś już w określonym wieku, być może kolejny włos, który wyrośnie w miejscu tego, który tracisz w wyniku stresu będzie już siwy.

MIT V

Jeśli wyrwiesz siwy włos, wyrosną Ci dwa kolejne.

To tak z przymrużeniem oka . To oczywiście nie jest prawda, lecz mimo to lepiej po prostu zostaw swoje siwe włosy w spokoju;)

Jul