Go to content

Blondynka, brunetka, a może ruda? Co kolor włosów mówi o tobie?

Ach, z tym kolorem włosów to zawsze coś, prawda? Mówi się o kobietach, że gdy pragną zmiany, zmieniają kolor włosów? Ile w tym prawdy? Nie wiem, za to wiem, że moje włosy przeszły przez wszystkie możliwe kolory od kruczoczarnych przez czerwone, rude aż po blond, by w efekcie wrócić do koloru najbardziej zbliżonego do naturalnego. Na temat koloru włosów kobiet krążą przeróżne mity i legendy. Bo kawały o blondynkach znają wszyscy, rude są na pewno fałszywe i zawistne, a brunetki… spokojne. Z pewnością w jakimś stopniu kolor włosów odzwierciedla naszą osobowość, w każdej takiej próbie zdefiniowania tego, jacy jesteśmy ukryte jest ziarno prawdy. Co ciekawe, nauka udowodniła, że kolor włosów rzeczywiście wpływa na nasze ciśnienie krwi. Jeśli więc pofarbujesz włosy w odcieniu innym niż naturalny może wpłynąć to na twoje zachowanie. Ciekawe, prawda? To jak? Sprawdzamy?


Artykuł powstał przy współpracy z Laboratorium Kosmetyczne Joanna

 

Fot. iStock/XiXinXing

1/5 Rudowłosa

Czy wiecie, że naturalne rude włosy to skutek mutacji w chromosomie 16? Teraz na rudy kolor bardzo często decydują się kobiety farbując włosy, bo czują, że właśnie ta barwa im w duszy gra. Rude włosy można było zauważyć już na dziełach Michała Anioła. Niemal 10% społeczeństwa w Szkocji i Anglii ma rudy kolor włosów. Kobiety z rudymi włosami i zielonymi oczami były według niemieckich wierzeń kojarzone z czarnoksięstwem, a także uważane za demoniczne i złe.

Tymczasem kobiety o rudych włosach są tajemnicze, romantyczne, namiętne, pociągające i ogniste. Bywają jednak także wybuchowe, uwodzicielskie, seksualnie wyzwolone.

Jeśli chcecie zmienić się w rudowłosą kobietę lub podkreślić swój kolor włosów, warto sięgnąć po innowacyjną farbę ULTRAPLEX COLOR z Laboratorium Kosmetycznego Joanna, która zadba o regenerację twoich włosów już podczas farbowania.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

 

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

2/5 Blond włosy

Chociaż nam może wydać się to zaskakujące, to jednak naturalne blond włosy można znaleźć u mieszkańców Europy i Ameryki. Przy tym kolorze włosów zagnieździło się wiele mitów i przekonań przez co blondynki nie mają łatwego życia. A jednak bardzo często decydujemy się właśnie na taki kolor włosów lub podkreślamy jego naturalną barwę. Dlaczego? Być może dlatego, że mężczyźni wolą blondynki, są one uważane za bardzo kobiece, młodzieńcze, ale też naiwne.

Złotowłose blondynki charakteryzuje niezwykła witalność, sprawność i pozytywna energia. Skąd się biorą kawały o blondynkach? Być może stąd, że zazdrości im się tej radości, uśmiechu i beztroski, które je charakteryzują?

Często trudno uzyskać nam idealny blond kolor naszych włosów. Myślicie, że próbowałyście już wszystkiego? A może sięgnięcie po nową serię farb do włosów ULTRAPLEX COLOR Laboratorium Kosmetycznego Joanna. Innowacyjna formuła czerpie z doświadczeń profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do farbowania w salonach fryzjerskich, a jej skuteczność została potwierdzona serią badań. To właśnie dzięki temu już dziś możesz cieszyć się intensywnym kolorem bez obaw podczas domowego farbowania.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Fot. iStock/Dmitry_Tsvetkov

3/5 Brunetki

Czy wiecie, że przeprowadzono badanie, w którym ta sama dziewczyna odwiedzała kluby nocne zmieniając kolor włosów. Była blondynką, rudą, ciemnowłosą, ale to właśnie jako brunetka została przez większość mężczyzn uznana za najbardziej atrakcyjną., godną zaufania, pozornie lepszą w nawiązywaniu relacji.

Brunetki to kobiety pracowite, w końcu większość laureatek nagrody Nobla to brunetki, więc może coś w tym jest. Są bardziej poważne, i mają większe predyspozycje do tworzenia długoletnich związków. Częściej za to niż inne kobiety uzależniają się od papierosów. Cechuje je bojowość, chęć dominacji, a także niezależność. Uznawane za bardziej inteligentne być może dlatego, że większa ilość pimentu przyspiesza u nich proces dojrzewania. Bardzo często mężczyźni widzą w brunetkach świadome kobiety, które znają swoją wartość i nie bujają zbyt często w obłokach, ale twardo stoją na ziemi.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

 

Fot. iStock/Ales_Utovko

4/5 Szatynki

Wiele wśród nas jest szatynek. Odnoszę wrażenie, że coraz częściej ten kolor podkreślany jest odpowiednim doborem farby podczas farbowania włosów. Szatynki cechuje bardzo wysoka zdolność empatii. Dojrzewają szybciej niż blondynki. Są czułe i delikatne.

Jeśli chcemy podkreślić naturalny kolor włosów tak, by po farbowaniu nie traciły swojego blasku, warto sięgnąć po produkt  ULTRAPLEX, który skutecznie regeneruje włosy i pozwoli ci o nie profesjonalnie zadbać w zaciszu własnego domu.

Mat prasowe

Mat prasowe

5/5 Ciemnowłose

Bardzo ciemny kolor włosów, czasami kruczoczarny to kobieta uduchowiona, poważna i melancholijna, bardzo często interesuje się poezją, religią. Kobiety o tym kolorze włosów są skupione na sobie poważne, ale też mają w sobie dużo lęku i wątpliwości – często sięgają po pomoc terapeutów.