Lifestyle Uroda

Rumpologia, czyli informacje, które wyczytasz z… pośladków. Sprawdź, o czym mówi kształt twojej pupy

Redakcja
Redakcja
6 października 2017
1 z 4

Prostokątna pupa

Fot. iStock

Taka pupa przypomina przypomina literę H, poprzez szerokie kości udowe i biodra. Znawcy tematu uważają, że prostokątny kształt pupy oznacza osłabienie mięśni pośladkowych lub obecność zbyt dużej ilości tłuszczu w tej okolicy.

Często tego rodzaju  pośladki oznaczają problemy z boczkami i sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu w tej okolicy. Zastosowanie regularnych ćwiczeń mięśni pośladków oraz ud (np. przysiady) pomogą zmniejszyć nadmiar tłuszczu i poprawią kształt pupy.

O posiadaczkach prostokątnej pupy mówi się także, że zazwyczaj są one zwykle dobrymi kochankami, ale trudno stworzyć z nimi stały związek, bo mają silne poczucie niezależności. Bywają też kapryśne, złośliwe i cierpią z powodu wahań nastroju.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

„List do mojej żony, która nie chce poszukać sobie pracy, choć ja zaharowuję się na śmierć”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 października 2017
Fot. iStock/mikkelwilliam
 

Całe życie na utrzymaniu męża? Bywa i tak, że jedno z małżonków przyzwyczaja się do tego, że o pieniądze na koncie dba jedynie to drugie. Jak to się może skończyć? Przeczytajcie dość dramatyczny list mężczyzny, który od lat prosi swoją żonę, by zechciała znaleźć pracę i odciążyć go trochę w obowiązku utrzymywaniu całej rodziny.

„Pamiętam dreszcz, kiedy zobaczyłem cię po raz pierwszy, po egzaminach na wydział prawa. Twoja twarz promieniała w oceanie mrocznych, nerwowych twarzy innych studentów. Szybko się przekonałem, że jesteś uprzejma, racjonalna, zaangażowana, lojalna wobec rodziny i przyjaciół. Od ukończenia studiów byliśmy nierozłączni. Pobraliśmy się. Przyszłość malowała się jasno – dwoje świeżo upieczonych prawników, wspieranych przez najbliższych i marzących o tym, że pewnego dnia sami założą rodzinę.

Zacząłem budować moją karierę – ciężkie, trudne godziny pracy początkującego prawnika, olbrzymi stres.  Nieoczekiwanie okazało się, że ty nie spieszysz się z poszukiwaniem dobrej, lub w ogóle jakiejkolwiek, pracy. Po łagodnym nacisku z mojej strony, a raczej dlatego, że musieliśmy w końcu spłacić studenckie pożyczki, zaczęłaś jakieś dorywcze zajęcia, nielegalne, słabo płatne, odpowiednie bardziej dla kogoś, kto nie miał nawet połowy twojej inteligencji i wykształcenia.

Ciąża – coś, czego oboje pragnęliśmy –  a potem narodziny dziecka w oczywisty sposób położyła kres takiemu życiu. Miałaś teraz najważniejszą pracę na świecie. Po kilku latach urodziło nam się drugie dziecko. Nigdy już nie wróciłaś do pracy, chociaż nasze dzieciaki chodzą już do szkoły, starszy syn pójdzie nawet niedługo do college’u.

Ja wciąż wspinałem się po szczeblach kariery, krok po kroku. Dziś mogę powiedzieć, że mamy ułamek sukcesu klasy średniej – ładny dom w bezpiecznej, spokojnej okolicy, co roku wakacje, zdrowe dzieci, pieniądze na ich edukację. Ale ja ponoszę ogromny koszt osobisty tej całej sytuacji. Mój poziom stresu wzrósł dramatycznie, a dodatkowe obowiązki w pracy negatywnie wpłynęły na moje zdrowie. Ludzie, których spotykam pierwszy raz po długim czasie, mówią, że się bardzo postarzałem.

Nie sądzę, że będę mógł tak żyć przez kolejne 25 lat. Często marzę o tym, że odchodzę z pracy i zajmuję mniej wymagające stanowisko, a ty dorzucasz się – nawet skromnie – do domowego budżetu… Prosiłem przez wiele lat, żebyś poszła do pracy, do jakiejkolwiek pracy. Ja przecież również spędziłem wiele godzin zajmując się domem i dziećmi i choć wiem, ż tradycyjny podział ról jest opresyjny, w naszym przypadku, dotknął on obu stron. Czułbym się mniej wykorzystywany i mniej samotny, gdybyś ty również pracowała zawodowo.

To się jednak nie wydarzy. Stało się dla mnie jasne, że dobrze ci jest tak, jak jest –  z moim zaharowywaniem się na śmierć, w ciągłym stresie, na stanowisku, którego coraz bardziej nienawidzę. Jest ci dobrze tak długo,  jak nie musisz wracać do pracy.

Ciągle zajmujesz się wolontariatem, jakimiś ćwiczeniami i rozwijaniem swoich pasji.  Przyjaźnisz się z kobietami, które są w podobnej sytuacji. Narzekacie razem na obciążenia finansowe, ale nie chcesz przyjąć do świadomości, że mogłabyś  złagodzić zarówno nasz wspólny stres związany z naszą sytuacją materialną, jak i mój osobisty niepokój, spowodowany wypaleniem. Wystarczyłoby, gdybyś zarabiała choć trochę pieniędzy.

Nasza rodzina jest wdzięczna za wszystko, co mamy i wiemy, że jesteśmy o wiele bardziej szczęśliwi niż miliony ludzi, którzy żyją w trudniejszych warunkach. Nie chcę cię „wysłać do pracy”, żebym mógł kupić  sobie Jaguara lub postawić wakacyjny dom. Chcę, abyś pracowała, żebym ja mógł znaleźć dla siebie inne, mniej wymagające stanowisko, a nasz standard życia się nie zmienił.

Chcę, żebyś podjęła pracę, bo nie mam już ochoty budzić się w środku nocy, martwiąc się, że jedynym gwarantem naszej stabilizacji jest moja kariera.  Chcę, abyś pracował, żeby nasze małżeństwo było bardziej partnerskim układem. Chcę, aby nasza córka mogła wpaść do ciebie do pracy i rozumiała, że niedobrze jest być zależną od mężczyzny, tak jak ty jesteś teraz zależna ode mnie, niezależnie od tego, jak bardzo będzie ją kochał.

Ale przede wszystkim chcę, żebyś znalazła pracę, bo chcę czuć się przez ciebie kochany.”

 


Na podstawie: theguardian.com

 


Lifestyle Uroda

Powiedz, jakie jest pierwsze zwierzę, które dostrzegłeś na tym obrazku, a dowiesz się czegoś o swojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 października 2017
Fot. Screen Facebook/xoLoveShika.com

Jacy jesteśmy? Czasem trudno nam dostrzec takie cechy osobowości, które bez trudu widzą w nas inni. Na pewno trudno nam samych siebie określić jednym czy nawet kilkoma słowami. Może pomoże wam w tym ta piątkowa zabawa?

Przyjrzyj się obrazkowi, jakie zwierzę dostrzegłeś na nim najszybciej?

Interpretacja:

 1. Koń

Jesteś ambitny, bywasz „dziki” i surowy. Napędza cię sukces i poczucie wolności. Cenisz sobie uczciwość. Nigdy nie unikasz konfrontacji, nie trzymasz się z daleka od walki o to, co najważniejsze. Jesteś w kontakcie ze swoim wewnętrznym ja, chcesz się wyróżniać, chcesz się liczyć.

2. Kogut

Podstawową cechą twojej osobowości jest wytrwałość. Jesteś szybki, inteligentny, uparty i mimo niewielkich gabarytów, potrafisz być dość okrutny. Niech nie zwiedzie innych twój „nieszkodliwy” wygląd. Jesteś wojownikiem.

 3. Krab

Jesteś bardzo lojalny. Możesz wydawać się „trudny” na zewnątrz, ale wewnątrz jesteś delikatny i czuły.  Zawsze stawiasz potrzeby swoich bliskich nad własne i nie przyszłoby ci do głowy, żeby zawieść czyjeś zaufanie.

 4. Modliszka 

Modliszka jest mistrzem zmysłów i cierpliwości. Jeśli to ją zobaczyłeś najpierw na obrazku, drzemią w tobie silne instynkty. Często dostajesz to, czego chcesz. Masz swój bogaty, wewnętrzny świat i dobrze ci w nim.

5. Wilk

Samotny wojownik, który czasem wraca do swojego stada – to ty. Jesteś nieustraszony, zaciekły. Twoja osobowość zawsze się wyróżnia. Bycie wilkiem może być zarówno emocjonującym doświadczeniem, jak i historią o samotności.

6. Pies

Lojalny, dzielny i naprawdę bezinteresowny- taki jesteś. Jesteś też mieszanką najdziwniejszych i najzabawniejszych cech na świecie i nic dziwnego, że ci, którzy mieli okazję cię dobrze poznać – przepadają za tobą.

7. Orzeł

Dziki, wolny, skupiony i całkowicie ukierowany na to, czego pragniesz. Rzadko rezygnujesz z raz podjętej decyzji, a gdy osiągniesz już wymarzony cel, chronisz swoją zdobycz przed całym światem. Nie lubisz się dzielić.

8. Motyl

Motyl jest najbardziej znanym symbolem piękna i zmian. Jesteś elastyczny i możesz zmieniać się, łatwo adaptując do nowej rzeczywistości. Bije od ciebie piękno wewnętrzne, nawet w natrudniejszych życiowych momentach.

9. Gołąb

Jesteś mądrą duszą, spokojną, cierpliwą, opiekuńczą i pozostającą w zgodzie z samym sobą. Dajesz nadzieje innym ludziom, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.


Na podstawie: ia.meaww.com

 


Zobacz także

Domowa bieżnia? Zdziwisz się, ale to rewelacyjny pomysł! Mamy kilka sposobów, by trenować w domu z zapałem

Dla bobasa, przedszkolaka i starszaka… Pomysł na NIETUZINKOWY prezent dla dziecka. Prezentownik Oh!me 2018

„No daj cioci buziaczka!”. Nie zmuszajmy naszych dzieci do czułości wobec innych!