Lifestyle

10 sprytnych sposobów, by każdego dnia „uciąć” 500 kalorii i schudnąć bez diety

Redakcja
Redakcja
17 maja 2017
Fot. iStock / PeopleImages
Następny

Tak, dieta kojarzy się z wielkimi wyrzeczeniami, przeliczaniem kalorii i godzinami spędzonymi na siłowni. Bo przecież trudno jest osiągnąć rewelacyjne efekty i spadek masy ciała, zagryzając pączka i oglądając ćwiczenia w telewizji z perspektywy kanapy. 

Nie musisz jednak zamykać lodówki na klucz i od razu mieszkać na siłowni. Aktywność fizyczną wprowadź stopniowo, bo twoje ciało będzie ci za to wdzięczne. A zamiast restrykcyjnej diety, szczególnie gdy cierpisz z powodu słomianego zapału, wprowadź sprytne sposoby, które pozwolą ci pozbyć się nawet 500 niechcianych kalorii, bez uszczerbku dla smaku potraw. Żadnej suchej sałaty i jedynie gotowanych na parze warzyw. Dzięki kilku sztuczkom będziesz miała szansę nie tylko zgubić kilka kilogramów, ale przede wszystkim trwale zmienisz złe nawyki, które powodowały przybieranie na wadze. Małe zmiany mają wielkie znaczenie.


 

źródło: polki.plwww.farmacjaija.pl

Lifestyle

Kolorowy ptak czy delikatna romantyczka? Przewodnik po stylu boho. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wundetvisuals
Następny

Styl boho od kilku sezonów jest w modzie. I nic dziwnego. Lekko nawiązuje do orientu, łączy w sobie elementy zaczerpnięte ze stylu hipisowskiego oraz swobodę cygańskiej bohemy. Jest uwielbiany przez gwiazdy (w Polsce np. przez Kingę Rusin) i kobiety na całym świecie. Nie dość, że jest wygodny, to jest odważny i niezwykle oryginalny – stylizacje w stylu boho często są złożone z pozornie niepasujących do siebie elementów. Co tworzy styl boho? Czego unikać, żeby nie zaliczyć wpadki? Poznaj przewodnik po tym eklektycznym stylu i baw się nim, zwłaszcza teraz, kiedy przyszła wiosna.

 

Lifestyle

Bądź Hopi: walcz nie raniąc i wychowuj, dając przykład. To indiańskie przesłanie jest bardzo aktualne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wwing

Słyszeliście o Hopi? To mały, indiański naród, żyjący w północno-wschodniej części Arizony w Stanach Zjednoczonych, w pobliżu Wielkiego Kanionu, jedna z najstarszych kultur Ameryki Północnej. Indian Hopi cechuje charakterystyczne widzenie świata, oparte na harmonii i współdziałaniu (ze sobą i z naturą). Przeczytajcie koniecznie ich przesłanie.

Przesłanie pokoju Hopi

Jest mocą prawdziwych Hopi, zjednoczyć umysły i dusze wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną pokoju na Ziemi.

„Hopi” znaczy „Ludzie Pokoju”… a najprawdziwszą i największą siłą jest siła Pokoju… bo to on jest wolą Wielkiego Ducha.

Ale nie myślcie jednak, że skoro Wielki Duch powiedział Hopi, by nie chwytali za broń, nie będą oni walczyć ani umierać za to, co jest właściwym sposobem życia.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć, nie zabijając ani nie raniąc.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć – prawdą i pozytywną siłą w świetle Wielkiego Ducha.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak uczyć i wychowywać – poprzez dobre, jasne myśli,  pozytywne, dobre obrazy  i starannie dobrane słowa.

Prawdziwi Hopi wiedzą jak pokazać wszystkim dzieciom świata Prawdziwą Drogę Życia poprzez swój przykład: pracę i taki sposób porozumiewania się, który dociera do umysłów i serc wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną prostego, uduchowionego życia, jedynego, jakie przetrwa.

Prawdziwi Hopi zachowali świętą wiedzę o ziemi, ponieważ prawdziwi Hopi wiedzą, że ziemia jest żywą, rozwijającą się osobą … i wszystko, co na niej się znajduje, to jej dzieci.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak pokazać właściwą drogę życia wszystkim ludziom na świecie, którzy chcą słuchać i patrzeć oraz którzy mają serca, aby zrozumieć.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak tworzyć wystarczającą moc, aby połączyć siły Umysłów i Duchów wszystkich prawdziwych dzieci Ziemi … i zjednoczyć je z pozytywną siłą Wielkiego Ducha, tak, że razem położą kres uciskowi i prześladowaniom w każdym miejscu na świecie.

Prawdziwi Hopi deklarują, że moc Hopi jest siłą, która odmieni świat.


źródło: banyacya.indigenousnative.org


Zobacz także

cechy introwertyka

„A co ty taka tajemnicza?” Cechy introwertyka, które błędnie kojarzone są z nieśmiałością

Żel antykoncepcyjny dla mężczyzn. Koniec łykania tabletek?

Jak nie budować sztucznych relacji