Go to content

Potrafi uratować niejedną mamę. Jednak nie warto kupować pierwszego z brzegu. Dlaczego?

Smoczek, choć bywa czasem kontrowersyjnym tematem, potrafi uratować życie niejednej mamie. Jednak nie warto kupować w pośpiechu pierwszego z brzegu, tylko dlatego, że spodobał nam się jego design. Na rynku znajdziemy smoczki różniące się kształtem, rozmiarem, materiałem wykonania a także designem. Ważne, by zdecydować się na taki, który będzie dostosowany do wieku dziecka, a niestety większość z nich przeznaczona jest dla maluchów do 18 miesiąca życia. Jednak marka LOVI wprowadziła na rynek totalną nowość – dynamiczny smoczek uspokajający z kolekcji Stardust dla dzieci powyżej 18 miesiąca. Dowiedzmy się o nim więcej.

Silikonowy smoczek dynamiczny 18+

Potrzeba ssania jest jednym z bardziej naturalnych i pierwotnych odruchów, który pojawia się już w życiu płodowym. I to właśnie dzięki ssaniu, a dokładniej ssaniu piersi, maluch „zdobywa” pożywienie. Jednak nie tylko. Ssanie bardzo często spełnia jeszcze jedną, niezwykle ważną funkcję. Funkcję uspokajającą. Zapewnia poczucie bliskości, czułości, miłości. Łagodzi ból i sprawia, że negatywne emocje uciekają. Jednak to wręcz niemożliwe – mimo najszczerszych chęci – by trzymać dziecko przez cały dzień przy piersi. Niejedna młoda mama wręcz marzy, by móc się w spokoju ubrać, czy zjeść śniadanie.

Po kilku, czasami kilkunastu miesiącach chciałaby zaplanować powrót do pracy, jednak dziecko niemalże nieustannie „wiszące” przy piersi utrudnia jej jakiekolwiek działania. I tutaj z pomocą nadchodzą smoczki. Jednak my – mamy, boimy się, że dając dziecku smoczek zaburzymy prawidłowy odruch ssania i wyrządzimy mu krzywdę. Oczywiście prawdą jest, że zły kształt smoczka może zaburzyć prawidłowy rozwój zgryzu czy mowy malucha.

Marka LOVI, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających mam i dzieci, stworzyła dynamiczny i bezpieczny smoczek silikonowy z kolekcji Stardust, który został zaprojektowany również z myślą o starszych dzieciach, które ukończyły 18 miesięcy. Co ważne, smoczek ten stworzony został we współpracy z neurologopedami, a wyróżnia się unikalną budową z niejednorodnego silikonu dzięki czemu rozciąga się i kurczy zgodnie z rytmem ssania dziecka. Symetryczny kształt gumki inspirowany jest brodawką sutkową. Dzięki temu nie zaburza odruchu ssania, naturalnego rozwoju mowy i zgryzu malucha – pod warunkiem przestrzegania zaleceń ortodontycznych i neurologopedycznych.

Konstrukcja smoczka 18+ z kolekcji Stardust, a dokładniej otwory w tarczce, zapewniają przepływ powietrza. Dziecko swobodnie oddycha i połyka ślinę. Smoczek zachowuje wszystkie właściwości smoczków dla młodszych dzieci. Smoczek wykonany jest z najlepszej jakości silikonu, obojętnego chemicznie, przez co jest bezpieczny dla dziecka. Silikon to idealny materiał dla dzieci – jest twardszy w porównaniu do innych tworzyw, co zapobiega odruchowi zagryzania smoczka, co z kolei wpływa na bezpieczne korzystanie. Silikon jest neutralny smakowo, zapachowo, jak również jest hipoalergiczny.

Silikonowa gumka smoczka jest wzmocniona, co sprawia, że jest odporniejsza na gryzienie, co odgrywa istotną rolę w okresie intensywnego rozwoju ząbków i dziąseł. Aż 90% położnych i rodziców poleciłoby dynamiczny smoczek uspokajający LOVI innym rodzicom*. Mamy, przyznajcie same – czegoś takiego szukałyście?

Butelka do karmienia

Wiele młodych mam marzy by połączyć możliwość łatwego karmienia piersią i butelką. Jednak wiele z nich w obawie, że odruch ssania u maluszka zostaje zaburzony, rezygnuje – często kosztem siebie samej – ze sporadycznego karmienia dziecka butelką. Fakt, dobór odpowiedniej butelki, a dokładniej smoczka do karmienia butelką jest sporym wyzwaniem. Jak zostało powyżej wspomniane, złym kształtem smoczka możemy nieświadomie wyrządzić dziecku krzywdę. Z pomocą nadchodzi butelka Stardust, która wyróżnia się wyjątkowym designem, podkreślającym ekskluzywność produktu. Ciemna kolorystyka butelki i delikatne złote drobinki wskazują na unikalność kolekcji. Butelka, która przeznaczona jest do podawania dziecku odciągniętego mleka mamy, wyposażona jest w miękki i dynamiczny smoczek. Tym samym jest bezpieczna dla malucha karmionego piersią i nie zaburza odruchu ssania.

To bardzo dobra wiadomość dla mam, które obawiały się podania dziecku mleka w butelce. Dynamiczna budowa smoczka wymaga od dziecka aktywnej pracy mięśni warg i języka. Przeprowadzone badania również napawają optymizmem! 89% lekarzy nie zauważyło żadnych trudności w łączeniu karmienia naturalnego z karmieniem butelką LOVI, a 88% lekarzy potwierdziło zachowanie rytmu ssania u dziecka karmionego piersią.**


* Badanie użyteczności pod nadzorem medycznym w trybie ambulatoryjnym przeprowadzone na grupie 150 niemowląt w wieku 0-18 miesięcy na terenie polskich poradni (specjalistycznych, rejonowych o profilu pediatrycznym i w poradniach neonatologicznych NFZ w Katowicach, Rzeszowie i Bydgoszczy) z udziałem położnych i rodziców.
**Badanie zostało przeprowadzone w 2007 r. jako badanie użyteczności na podstawie ankiety specjalistycznej pod nadzorem medycznym, w trybie ambulatoryjnym na grupie 607 niemowląt przy udziale lekarzy, położnych oraz rodziców

fot. www.lovi.pl