Lifestyle

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Pani Mądrala
Pani Mądrala
27 lutego 2018
1 z 1

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Fot. iStock / vadimguzhva

Trudne majsterkowanie

Piła jest już tempa? Nic nie szkodzi, jeszcze możesz jej użyć. Żeby ułatwić sobie zadanie, posmaruj ostrze mydłem. Zdziała cuda.

Walka z komarami

Mydło skutecznie odstrasza komary. Rozpuść odrobinę w wodzie i spryskaj ciało. Te okropne, krwiożercze owady będą cię omijać szerokim łukiem.

Cuchnące buty

Owiń mydło w ręcznik papierowy i włóż do buta. Najlepiej na całą noc. Jeżeli twoje obuwie naprawdę brzydko pachnie, możesz powtarzać tę procedurę przez kilka dni. To najlepszy (i najtańszy) sposób, by odświeżyć buty.

Brudne paznokcie

Zamiast wydłubywać brud pilniczkiem (łatwo uszkodzić delikatną skórę pod paznokciem), zacznij skrobać mydło paznokciami. Potem wystarczy tylko dokładnie umyć dłonie w ciepłej wodzie. Mydło się rozpuści, a wraz z nim zniknie cały brud.

Zaparowane okulary

Wetrzyj odrobinę mydła w szkła, a następnie dokładnie je wypoleruj. Dzięki temu twoje okulary nie będą już parowały.

Źródło: Daily Mail

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jak oduczyć dziecko picia coli i jednocześnie sprzątnąć mieszkanie? Tak, dobrze czytasz

Pani Mądrala
Pani Mądrala
5 marca 2018
1 z 1

Nietypowe zastosowanie coli

Fot. iStock/Vladimir Vinogradov

Potem zabrałam dzieci do łazienki i ku ich radości pozwoliłam wylać szklankę coli na podłogę. Po 15 minutach zmyliśmy napój przy użyciu ciepłej wody. Co zaobserwowaliśmy? Że fugi były wyjątkowo czyste w miejscu, które polaliśmy colą.

Te eksperymenty zrobiły na moich dzieciach ogromne wrażenie. Podobno opowiadały o tym nawet w szkole. Najważniejsze jednak, że zupełnie zrezygnowały z picia coli i to uważam za mój największy sukces.

A wiesz, że cola ma także inne zastosowania? Możesz wlać ją do muszli klozetowej i zostawić na całą noc, by pozbyć się zacieków i kamienia. Możesz też z jej pomocą odświeżyć srebrną biżuterię – zanurz ją w napoju na godzinę, a potem wypoleruj szmatką – ciemny nalot zniknie. Możesz także wlać puszkę coli do pralki. Dzięki temu pozbędziesz się z ubrań plam z tłuszczu i krwi.

A więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować colę. Grunt, żeby jej nie pić 🙂

Źródło: Deccoria

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Nie możesz doczyścić brudnego piekarnika? Wypróbuj ten sposób

Pani Mądrala
Pani Mądrala
21 lutego 2018
1 z 1

Nie możesz doczyścić brudnego piekarnika? Wypróbuj ten sposób

Fot. iStock/MediaProduction

Osobiście najbardziej lubię ostatni sposób… Ręka w górę, kto w tym roku mył kosz na śmieci? A w zeszłym roku? Zgaduję, że niewiele osób. No cóż… wydaje nam się, że wystarczy regularnie wyrzucać śmieci, żeby utrzymać porządek. Tymczasem nasz kosz na śmieci to siedlisko zarazków – czasem coś się rozleje, innym razem worek się naderwie… i o nieszczęście nietrudno.

Warto więc raz na jakiś czas nalać do kubła ciepłą wodę i wrzucić do niego kostkę do zmywarki. Nie tylko wyczyści wnętrze, ale także zabije mnóstwo zarazków. Nie natomiast nie będziesz musiała skrobać i szorować. Proste? Proste!

Dajcie znać, do czego wy używacie kostek do zmywarki!

 

PoprzedniNastępny