Lifestyle

Mały piesek uczy się jak schodzić po schodach. To, co robi jego pan, jest przeurocze

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 października 2017
Fot. Screen z Facebook /VIX
 

To może być naprawdę najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie. Zdradzimy wam tylko, że warto się skupić na obu bohaterach tego krótkiego filmiku, bo zarówno szczeniaczek jak i jego pan są po prostu uroczy… Cóż, nie na darmo mówi się, że to jaki mężczyzna ma stosunek do zwierząt mówi nam o tym, jakim jest partnerem w życiu…

Zobaczcie jak ten mężczyzna uczy swojego pieska schodzić po schodach 🙂 .


Lifestyle

To nie tylko stres lub gorączka. Pot wiele mówi o twoim zdrowiu

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
24 października 2017
Fot. iStock/stock_colors
 

Ze świecą szukać kobiety, której nie przeszkadza zapach jej własnego potu. Dlatego też nie zdarza nam się wyjść z domu bez użycia antyperspirantu czy dezodorantu. Czasem jednak powinnyśmy odpocząć od kosmetyków. Chodzi nie tylko o podrażnienia skóry czy zatykanie się gruczołów potowych. Zapach, który wydziela twój organizm, może wiele powiedzieć o stanie zdrowia. Nie bez znaczenia jest także, które części naszego ciała pocą się najbardziej.

Fale gorąca

Takie sytuacje wynikają najczęściej ze zmian hormonalnych, towarzyszących menopauzie lub… ciąży. Choć są to dwa odmienne stany, obydwa rozregulowują gospodarkę hormonalną, co zaburza nasz wewnętrzny termostat w mózgu.

Mokre pachy i okolice krocza

Prawdopodobnie nasi przodkowie pocili się w ten sposób w sytuacjach zagrożenia, by ostrzec innych. My doświadczamy tego samego w momencie, gdy odczuwamy silny stres. Pot, który wówczas wydzielamy ma na ogół intensywny zapach.

Spocona głowa

Jeżeli kropelki potu pojawiają się nieoczekiwanie na skórze głowy, czole, skroniach lub karku, możesz mieć niedobory witaminy D. Rozważ suplementację diety lub jak najwięcej przebywaj na słońcu.

Zimny pot

Nagłe uczucie zimnego potu, w połączeniu z zawrotami głowy, drżeniem rąk i uczuciem osłabienia może świadczyć o niskim poziomie cukru we krwi. W takiej sytuacji sięgnij po coś do jedzenia.

Zlewne poty

Z reguły towarzyszą gorączce, spowodowanej infekcją lub poważnej chorobie. Nigdy nie należy ich ignorować. W przypadku wysokiej temperatury zlewne poty mają ułatwić chłodzenie ciała. Bywają również objawem towarzyszącym cukrzycy.

Nieprzyjemny zapach

Na zapach potu ma wpływ dieta i styl życia. Jeżeli pot jest wyjątkowo intensywny i nieprzyjemny, należy odstawić produkty, zawierające związki siarki, jak cebula, czosnek czy brokuły. Na nasz zapach wpływają także konserwanty i barwniki, zawarte w pożywieniu.

Nadpotliwość

Jeżeli cierpisz na nadpotliwość, powinnaś zrezygnować z kawy i papierosów. Obie „używki” podnoszą ciśnienie, temperaturę ciała i uaktywniają gruczoły potowe. Tę nieprzyjemną dolegliwość wzmaga także sięganie po ostre przyprawy.


 

Źródło: Hello Zdrowie/Poradnik Zdrowie


Lifestyle

Rozwiązanie akcji „Rodzic wraca do szkoły”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 października 2017
Fot. iStock / Imgorthand

Niemal każdego z nas – rodzica  – dopada stres przed-szkolny. Jak się nam uda zorganizować czas, jak nasze dziecko poradzi sobie w tym roku z obowiązkami, na jakie dodatkowe zajęcia je zapisać. Wszystkie te emocje są też naszym udziałem. Każdego roku na nowo zaczynamy szkołę – tym razem ciut inaczej, bez własnego tornistra, ale równie intensywnie, a może nawet bardziej, mocniej i poważniej niż kiedyś.

Serdecznie dziękujemy wam za wspólne oswajanie szkoły i za ogrom waszych komentarzy, pełen wspomnień, sposobów i trików na to, by szkoła gryzła trochę mniej. A dzięki wspaniałym sponsorom naszej akcji z uśmiechem możemy osłodzić wam nieco nowy rok szkolny 😉 . Sami widzicie, nie ma tego złego…

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody i Laureaci:

Bożena Sil

Maria Curylo

Ania Stawowa

Voucher na zakupy w sklepie VOX.PLo wartości 450 zł

 

Banner-Voucher-VOX-ohme


Ania Ostrowska

Beata K Gardoń 

Patrycja Tomaszewska

Zestaw składający się z  LAMPY WISZĄCEJ BULB i LAMPY KOMODOWEJ CORALL W KOLORZE BIAŁYM

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


logo wola

Beata Maćkowiak

Ewa Lesniewska

Patrycja Piasecka

Voucher na zakupy w sklepie wola.pl o wartości 100 zł (każdy)

Fot. Materiały prasowe

Be active colour od Woli

Aktywnie, sportowo i … modnie – oto najlepszy przepis na udany rodzinny wyjazd czy krótki wypad za miasto. Gdy już zdecydujemy o miejscu podróży warto skompletować wygodny strój. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę także na kolory naszego ubrania. To, że barwy potrafią zmienić nasz nastrój widać zwłaszcza wiosną, gdy świat rozkwita żywymi kolorami, a my czujemy przypływ sił witalnych. Właśnie dlatego firma Wola, znana z produkcji skarpet dla całej rodzinny, przygotowała serię „Be Active” i „Be Active Colour” w najmodniejszych odcieniach sezonu. Gładkie czy wzorzyste, ale zawsze kolorowe skarpetki to ważny element garderoby miłośnika aktywnego odpoczynku. Wybierane przez kolejne pokolenia kobiet – dla siebie i dla całej rodziny, są gwarancją najlepszej jakości i niezbędnego podczas podróży komfortu.


Familiowo_Logo_new

Magda Arcimowicz

Ania Szczełkun

Zestaw PLANER DLA UCZNIA – MAGNETIC (ZESTAW)


 Anna Bałła

Bogusia Tatar

Zestaw – PLANER TYGODNIOWY I MIESIĘCZNY – PLANER DUO MAGNETIC


Halyna Rams-Ga

Katarzyna Toczona

Zestaw – PLANER DWUTYGODNIOWY – PLANER DWA TYGODNIE MAGNETIC

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Ziemia, woda, ogień czy powietrze? Sprawdź, jakim jesteś żywiołem

4 przepisy na pyszne, orzeźwiające chłodniki z owoców i warzyw

10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować

10 najczęstszych symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować