Go to content

O której godzinie powinnaś chodzić spać? To zależy od twojego znaku zodiaku

Jak to się dzieje, że jedni chodzą spać przed 22:00, a inny o tej porze są wyjątkowo aktywni i wydolni zarówno fizycznie, jak i umysłowo? Czy znaczenie ma wyłącznie to, o której się obudzili i czy mieli intensywny dzień? Powszechnie wiadomo, że pewne rzeczy mamy zapisane w genach i dlatego jedni są rannymi ptaszkami, a drudzy mogą pracować do późnych godzin nocnych. Okazuje się, że na nasz rytm dobowy ma także wpływ znak zodiaku.Jeżeli ty i twój partner lubicie chodzić spać o różnych porach i waszym domu wciąż toczą się z tego powodu awantury, czas z tym skończyć. To naprawdę nie jest jego zła wola, że ogląda filmy do 2 w nocy, zamiast zasnąć przy tobie w łóżku chwilę po 22:00. Czas przestać kręcić głową i mówić: „Ja nie wiem, jak ty możesz tak funkcjonować”. Skoro jemu z tym dobrze, to o co ta afera? Sprawdź, jaki ma znak zodiaku, a wszystko będzie dla ciebie jasne. Co więcej, dowiesz się, o której sama powinnaś chodzić spać.


 

Źródło: Bustle

Baran, znak zodiaku Fot. iStock

1/12 Baran: 2:00-3:00 w nocy

Baran ma w sobie coś z dziecka. Potrafi chodzić spać bardzo późno i potrzebuje niewielu snu, żeby móc funkcjonować. Dlatego też mimo późnego chodzenia spać, może obudzić się o 6:00 czy 7:00. Minus? W ciagu dnia bywa z tego powodu zmęczony i rozdrażniony jak prawdziwe dziecko. Niech kładzie się późno, skoro już musi, ale niech chociaż nie zrywa się o świcie, a wszyscy na tym skorzystają.

Fot. iStock / Ratikon

2/12 Byk: 23:00

Ponieważ byk potrzebuje co najmniej 7 godzin snu, powinien kłaść się spać około godziny 23:00. Co więcej, osoby spod tego znaku nie lubią nagłych, gwałtownych pobudek, dlatego najlepiej, gdyby ustawiały budzik na 6:00 z kilkoma drzemkami. Ważne też, żeby dźwięk dzwonka był miły dla ucha, inaczej byk wstanie w złym nastroju.

Fot. iStock / Ratikon

3/12 Bliźnięta: 1:00 w nocy

Osoby spod tego znaku mają wyjątkowe problemy ze snem. Wystarczy im od 2 do 12 godzin snu. I często dosłownie tak to wygląda. Przyjmuje się więc, że bliźnięta powinny spać około 6 godzin na dobę. Niestety są strasznymi gadułami i jeśli coś je zainteresuje (a szczególnie miła pogawędka), mogą się w ogóle nie położyć. Bliźnięta powinny przed snem wyciszyć się i zrelaksować.

Fot. iStock

4/12 Rak: 23:00

Żeby czuć się dobrze, rak musi spać przez co najmniej 8 godzin. Najchętniej spałby jednak 9 lub 10 godzin. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też zaleca się rakom, żeby kładły się około godziny 23:00.

 

Fot. iStock / Ratikon

5/12 Lew: 24:00

Lew nie potrzebuje zbyt dużo snu. 7 godzin spokojnie mu wystarczy. Jeżeli ktoś zaproponuje mu jakąś wieczorną aktywność, chętnie się zgodzi. Ważne jednak, żeby jego sen odbywał się w odpowiednich warunkach – przede wszystkim w pomieszczeniu musi być ciemno. Warto zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni.

Fot. iStock / Ratikonv

6/12 Panna: 4 rano

Jak wiadomo – panny są perfekcyjne, więc zostały zaprogramowane tak, by ze wszystkim się wyrabiać. Nie stanowi dla nich problemu, że trzeci dzień z rzędu śpią po 4 godziny. Dlatego też mogą kłaść się do łóżka nad ranem, a o 8:00 wyglądają jak nowonarodzone. Panny powinny jednak raz na jakiś czas porządnie się wysypiać, ponieważ takie nawyki w końcu obiją się na zdrowiu.

i.Stock

7/12 Waga: 23:00

Osoby spod znaku wagi powinny chodzić spać o 23:00, a ich sen musi trwać co najmniej 8 godzin. W ciagu dnia tracą bowiem mnóstwo energii, by wszystkim się przypodobać i sprawiać dobre wrażenie. Co więcej, łatwiej im się zasypia, jeżeli w pomieszczeniu panuje porządek.

 

Fot. iStock

8/12 Skorpion: 22:00

Niezależnie ile godzin skorpion będzie spał, i tak będzie niewyspany, a pobudka to dla niego istna katorga. Potrzebuje godziny, żeby zwlec się z łóżka. Jedynym ratunkiem bywa dla nich mocna kawa o poranku. Dlatego też skorpion powinien kłaść się jak najwcześniej, żeby móc jak najpóźniej wstać.

Fot. iStock / Ratikon

9/12 Strzelec: 1 w nocy

Strzelca naprawdę bardzo trudno zmęczyć, ponieważ ma wysoki poziom energii. Mógłby nie spać kilka nocy z rzędu, a i tak dałby radę jakoś funkcjonować. Najlepiej jednak, żeby strzelec spał chociaż 6 godzin na dobę. Spokojnie może kłaść się o 1 w nocy.

 

Fot. iStock / Ratikon

10/12 Koziorożec: 23:00

Koziorożce śpią od 7 do 8 godzin, niezależnie od tego, o której się położą. Zakładając więc, że budzik dzwoni o 7:00, muszą położyć się nie później niż przed 23:00. Gdy nie muszą wstawać o konkretnej godzinie, mogą kłaść się do łóżka niemal o dowolnej porze.

Fot. iStock / Ratikon

11/12 Wodnik: 3:00 w nocy

Osoby spod znaku wodnika są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe. Nie dość, że mogą chodzić spać w środku nocy, to w dodatku często mają problem z zaśnięciem. Niekiedy konieczne jest wprowadzenie odpowiednich technik relaksacyjnych. Wystarczą im dosłownie 4 godziny snu, żeby być wypoczętym.

Fot. iStock / Ratikon

12/12 Ryby: 21:00

Sen jest dla ryb niezwykle ważne. Potrzebują od 8 do… 18 godzin. Optymalnie więc, gdyby spały 10 godzin na dobę. Co ciekawe, usną gdziekolwiek, ponieważ warunki i otoczenie nie są dla nich istotne. Wierzą natomiast, że długi sen ułatwia im zachowanie dobrego zdrowia – fizycznego i psychicznego.