Go to content

Czego boisz się wchodząc w nowy związek? Czy wiesz, że twój lęk zależy od tego, jakim znakiem zodiaku jesteś?

Nowy związek zawsze budzi w nas podniecenie. Wypełnia nasze ciało szczęściem, energią, sprawia, że uśmiechamy się szeroko do każdego spotkanego człowieka. Jednak z czasem w tę naszą euforię wkrada się strach, budzą się nasze lęki, które często niszczą związek, powodują, że sami nieświadomie wywołujemy konflikty – to nasz mechanizm obronny. Bywa, że strach bierze górę doprowadzając do tego, że niszczymy coś, co zapowiadało się świetnie, a nawet już trwało.

To, czego obawiamy się najbardziej wiążąc się z drugą osobą, być może związane jest  z układem gwiazd i planet. Powiedz, jakim znakiem zodiaku jesteś i sprawdź, jakie są twoje lęki. Może świadomość, czego się boisz, pozwoli ci zapanować nad własnym strachem i zbudować szczęśliwy związek. Samoświadomości nigdy za wiele.


źródło: elitedaily.com

 

Fot. iStock

1/12 Baran obawia się wrażliwości

Baran jest bardzo wrażliwym znakiem i to tej wrażliwości obawia się najbardziej. Baran ceni sobie dość mocno samotność, dlatego otwarcie na ludzi jest dla niego trochę nienaturalne. Trudno się Baranowi przyzwyczaić do faktu, że w jego codzienną rutynę wchodzi nowa osoba. Te właśnie lęki Baranów ujawniają ich prawdziwą i miękką naturę, dlatego warto zachować łagodność i cierpliwość w relacji z Baranem.

 

Fot. iStock

2/12 Byk boi się niepewności

Jego lęki biorą się z niepewności w związku. Byki lubią jasne i przewidywalne sytuacje, nie znoszą gierek, podchodów i mało klarownych relacji. Muszą wiedzieć, w którą stronę zmierza relacja, ponieważ ta wiedza daje mu poczucie bezpieczeństwa. Ostatnią rzeczą na jaką Bykom w związku zależy to znak zapytania. Jeśli chcesz stworzyć dobry związek z Bykiem – on musi wiedzieć, że jesteś z nim na 100%, bez żadnej ściemy.

 

Fot. iStock

3/12 Bliźnięta unikają przywiązania

Bliźnięta są powietrznym znakiem, więc naturalnie boją się przywiązania. Obawiają się, że związek ograniczy ich wolność, uzależni od drugiej osoby i jej oczekiwań. Dlatego też Bliźnięta potrzebują czasu, by poczuć się bezpiecznie w związku, by przekonać się, że nikt ich nie chce związać, w żaden sposób ograniczyć. Chcesz być szczęśliwym z osobą spod tego znaku zodiaku – daj mu wolność i uszanuj jego żywiołowość.

Fot. iStock

4/12 Rak obawia się niedocenienia

Wiecie, czego boi się Rak? Otóż obawia się tego, że wkładając w związek całe swoje serce i duszę spotka się ostatecznie z obojętnością, że ten, kogo pokochał nie doceni jego zaangażowania. Rak kocha mocno – to dla niego naturalne, dlatego potrzebuje partnera, który doceni jego wysiłek i sprawi, że będzie czuł nie tylko, że daje, ale że też dostaje wiele w zamian.

 

Fot. iStock

5/12 Lew nie chce być przyćmiony

O ile Lew jest świetny w relacjach, jako znak rządzi domem romansu, miłości i emocji. A czego boi się Lew w związku? Otóż tego, że nie będzie błyszczeć, że druga osoba go przyćmi. Nie chce, by ktokolwiek go zmieniał, lubi swój sposób wyrażania siebie. Lwy powinny się nauczyć, że pójście na kompromis, dostosowanie się do potrzeb czy natury partnera nie zawsze odbywa się ze szkodą dla niego.

Fot. iStock

6/12 Panna unika rozczarowania

Panny najbardziej obawiają się, że partner nie będzie w stanie spełnić ich oczekiwań. Będąc znakiem obowiązku i pokory Panna szuka poważnych relacji i jak najlepszego partnera. Wysoko postawione oczekiwania mogą być jednak sporą przeszkodą, bo nie wiadomo, czy ktoś zdoła im sprostać – czyli dorównać im samym. Perfekcjonistyczne zapędy Panny to tylko przykrycie kompleksu niższości tego znaku.

 

Fot. iStock

7/12 Waga boi się bycia sobą

Wagi są świetnymi duszami towarzystwa, cudownie radzą sobie w rozmowach o niczym bez ujawniania szczegółów na swój własny temat. Tymczasem w poważnych związkach prędzej czy później będą musiały odkryć wszystkie  karty, także te negatywne cechy swojego charakteru. Wagi obawiają się, że ktoś pozna je naprawdę, że zobaczy jakie są… Nie cierpią, gdy ktoś ich uważnie obserwuje. Waga, która chce stworzyć szczery związek musi w końcu uwierzyć że prawdziwa miłość nie ocenia, że akceptuje.

Fot. iStock

8/12 Skorpion obawia się szczęścia

Wiecie, czego obawiają się Skorpiony w związkach? Tak – szczęścia. Wszyscy wiemy, że życie ze Skorpionem nie zawsze jest łatwe (oczywiście, że są wyjątki), a to dlatego, że dla nich każde doświadczenie to zderzenie życia u śmierci. Skorpiony są tak przyzwyczajone do wzlotów i upadków, że gdy wchodzą w szczęśliwy związek nie bardzo wiedzą, co z tym zrobić. To co piękne wydaje im się mało prawdziwe, bo znają tylko to co destrukcyjne i paranoiczne.  Cieszcie się szczęściem drogie Skorpiony!

 

Fot. iStock

9/12 Strzelec nie chce nudy

Strzelce panicznie boją się nudy w związku. Nie chcą popaść w rutynę, a związek jest dla nich właśnie synonimem rutyny, dlatego trudno im związać się na stałe, wejść w długotrwały związek, ponieważ nie chcą, by ktoś spowolnił ich życie. Strzelce chcą przygody, chcą, by cały czas coś się działo, jeśli partner w to nie wejdzie, w ten ich pęd po nowe – długo w tym związku nie wytrzyma.

Fot. iStock

10/12 Koziorożec nie chce wyjść na głupka

Koziorożce są bardzo dumnymi ludźmi, bardzo dbają o to, co pomyślą o nich inni. Bardzo boją się, że inwestując czas, zaangażowanie, serce, a także pieniądze ktoś z tego skorzysta i zrobi z nich głupców. Ich lęk bierze się ze strachu przed ośmieszeniem, przed tym, że partner je zdradzi, że wykpi wkład, jaki włożyły w związek.

 

Fot. iStock

11/12 Wodnik unika normalności

To, czego obawia się Wodnik w związku – to bycie postrzeganym jako typowa para. Nie chce być taki jak wszyscy, nie chce tworzyć związku przewidywalnego, który niczym się nie wyróżnia. Wodniki chcą, by ich związek się rozwijał, czeka na wyjątkowe sytuacje – randka na koncercie ulubionego artysty, bilet na weekend w niecodzienne miejsce, cokolwiek, co sprawi, że wyrwiesz go z „typowości” związku.

Fot. iStock

12/12 Ryby boją się zostać wykorzystane

Ryby to jeden z najbardziej kochających i akceptujących znaków, są tego plusy jak i minusy, bo Ryby często chcą pomóc, są niezwykle empatyczne, ale przez to obawiają się, że zostaną wykorzystane. Że ktoś użyje je i porzuci. Dlatego chcąc stworzyć dobry związek z Rybą nie można tylko korzystać z tego, co daje, ale też być dla Ryby wsparciem i nie dawać poczucia bycia użytą.