Lifestyle Psychologia Związek

Nowe zagrożenie w randkowym świecie – bombardowanie miłością. Brzmi niewinnie, ale to podstępna manipulacja!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
16 sierpnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages
 

W świecie związków, randek i miłosnych podchodów pojawiła się nowa taktyka stosowana przez manipulatorów i oszustów – bombardowanie miłością. Brzmi całkiem niewinnie – wszak miłość to coś pięknego! Ale niech was to nie zwiedzie. Celem jest bowiem omotanie, uzależnienie i sprawienie, że wpadniemy w zastawione na nas sidła, a nasz „ukochany” dzięki temu zyska nad nami kontrolę.

Manipulatorzy znają rozmaite sposoby na to, by omamić nas i oszukać dla własnych celów. Ostatnio coraz częściej posługują się nowa taktyką, zwaną bombardowaniem miłością. To metoda, która polega na szybkim uwodzeniu nowego partnera, okazując mu swoje uczucia, zasypując czułościami, wyznaniami i słodkimi słówkami – niestety, nie mają one wiele wspólnego z prawdą. Bombardujący miłością partner chce w ten sposób złagodzić nasze obawy, niepewność i wątpliwości, sprawić, że poczujemy się upojeni uczuciem, a dzięki temu łatwiejsi do kontrolowania. Jego celem jest wpojenie nam przekonania, że bez niego nasze przyszłe szczęście i satysfakcja życiowa nie istnieje. Technika ta często wykorzystywana jest w romansach internetowych, a także w sektach! Manipulatorzy wykorzystują w niej ludzką potrzebę akceptacji i pragnienie miłości, chcą w ten sposób zbudować silny związek emocjonalny i przywiązanie.

Jak oszuści bombardują miłością?

będą powtarzać, że najważniejsze jest to, co czujesz, więc nie zadawaj pytań, nie dociekaj – poddaj się miłości

– nieustannie chwalą swoją wybrankę i podkreślają wszystkie jej zalety, powtarzają, że jest perfekcyjna, idealna, wspaniała

– twierdzą, że są „dobrymi słuchaczami”, ale jednocześnie mają skłonność do gwałtownych wybuchów, które wykorzystują, aby pomóc im zdobyć większą kontrolę

– będą planować wspólne życie, roztaczać fantastyczny obraz przyszłości pełnej miłości, szczęścia i radości

– będą okazywać uczucie tak długo, jak robisz to, czego chcą, ale gdy się sprzeciwisz będą karać obojętnością i odrzuceniem

Jak się nie dać oszustom?

Jeśli czujesz, że dzieje się coś zbyt szybko i intensywnie, powiedz o tym szczerze i poproś o zwolnienie tempa. Zastanów się także, jak odbierają twojego partnera przyjaciele (czy lubią go, zgadzają się z nim, a może kłócą?), co sądzą twoi najbliżsi o waszym związku.

Uważnie słuchaj i obserwuj reakcje partnera, oceń, czy są adekwatne do sytuacji. Zadawaj pytania i nie bój się prosić o wyjaśnienia i szczegóły – jeśli ukochany jest szczery, nie powinien mieć z tym problemu.

Pamiętaj, że zdrowej i prawdziwej relacji nie buduje się w pięć minut, na poznanie partnera potrzebujemy czasu. Jeśli czujesz, że ktoś cię oszukuje i wykorzystuje, jak najszybciej odetnij się od niego i wyrzuć ze swojego życia – zasługujesz na prawdziwe uczucie i szczerość.


 

Na podstawie: www.indy100.com

Zapisz


Lifestyle Psychologia Związek

Podaj datę urodzenia i sprawdź, jakim jesteś zwierzęciem. Żółw, lew, a może małpa?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 sierpnia 2017
Fot. iStock/id-work
Następny

Czy wierzycie, że data urodzenia determinuje to, jaki mamy charakter? Jeśli tak, na pewno czytacie horoskopy. Dziś proponujmy wam coś innego. Sprawdźcie koniecznie jakim zwierzęciem jesteście według poniższego kalendarza i co to oznacza. Miłej zabawy!

Styczeń

01 – 09 – pies

10 – 24 – mysz

25 – 31 – lew

Luty

01 – 05 – kot
06 – 14 – gołąb
15 – 21 – żółw
22 – 28 – pantera

Marzec

01 – 12 – małpa
13 – 15 – lew
16 – 23 – mysz

24 – 31 – kot

Kwiecień

01 – 03 – pies
04 – 14 – pantera
15 – 26 – mysz
27 – 30 – żółw

Maj

01 – 13 – małpa
14 – 21 – gołąb

22 – 31 – lew

Czerwiec

01 – 03 – mysz
04 – 14 – żółw

15 – 20 – pies
21 – 24 – małpa
25 – 30 – kot

Lipiec

01 – 09 – mysz
10 – 15 – pies

16 – 26 – gołąb

27 – 31 – kot

Sierpień

01 – 15 – małpa
16 – 25 – mysz
26 – 31 – żółw

Wrzesień

01 – 14 – gołąb
15 – 27 – kot
28 – 30 – pies

Październik

01 – 15 – małpa
16 – 27  – żółw

28 – 31 – pantera

Listopad

01 – 16 – lew
17 – 30 – kot

Grudzień

01 – 16 – pies
17 – 25 – małpa
26 – 31 – gołąb

Lifestyle Psychologia Związek

Mężczyźni, którzy nękają kobiety w internecie, są przegrani i to dosłownie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
16 sierpnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages

Oto badania, które mogą zaskoczyć: mężczyźni, którzy najczęściej i najchętniej nękają kobiety w internecie, to przegrani gracze lub ci, którzy słabo radzą sobie w grze. Tę zależność zaobserwowali naukowcy Michael Kasumovic z University of New South Wales oraz Jeffrey Kuznekoff z Miami University.

Zbadali oni interakcje pomiędzy graczami w 163 rozgrywkach w „Halo 3”. Okazało się, że ci, którym dobrze szło, byli dla siebie znacznie bardziej uprzejmi i chętniej wypowiadali ciepłe słowa pod adresem innych – zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Za to ci, którzy przegrywali, byli opryskliwi i częściej rzucali nieprzyjemne teksty w kierunku innych graczy, głównie kobiet. Często także przybierały one seksistowski charakter.

Fot. iStock/SIphotography

Fot. iStock/SIphotography

Jak tłumaczą to autorzy badania? Otóż twierdzą oni, że wzrost wrogości wobec kobiet u mężczyzn o niższym statusie w grze, może być próbą zignorowania lepszego od ich wyniku oraz zahamowania zaburzenia przez kobiety hierarchii, aby utrzymać swą pozycję społeczną. Te teorię zdaje się umacniać fakt, że mężczyźni, którzy w grze radzą sobie dobrze, nie czują się zagrożeni przez kobiety i częściej wygłaszają pozytywne komentarze.

Niestety, nie jest to nic nieznacząca obserwacja.

Według raportu Pew 40 procent użytkowników internetu doświadczyło nękania. Adresatami przykrych słów byli i mężczyźni, i kobiety, jednak to nas – kobiety dotyka najgorsza forma hejtu, która obraża ze względu na płeć.

Tak więc, jeśli spotkacie się w sieci z nieprzyjemnymi komentarzami ze strony mężczyzn, wiedzcie, że macie do czynienia z przegranym frustratem, który nie potrafi się pogodzić ze swoją porażką. W grze i w życiu. Z tą świadomością może choć odrobinę będzie nam łatwiej.


 

Źródło: washingtonpost


Zobacz także

Rozwiązanie akcji #Bliżej Natury

Jak zacząć medytować. To naprawdę proste

Partner wysoko wrażliwy i jego związek. 19 faktów o tej trudnej miłości