Go to content

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej – jakie zabiegi wybrać?

Mężczyźni są coraz częstszymi bywalcami gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii. Panowie decydują się na profesjonalne metody walki ze zmarszczkami, takie jak laser czy botoks, usuwają nieestetycznej przebarwienia, pozbywają się nadmiaru tkanki tłuszczowej, usuwają niechciane owłosienie na ciele lub poddają się zabiegom wspomagającym leczenie łysienia. Medycyna estetyczna ma mężczyznom wiele do zaoferowania, a zdecydowana większość zabiegów ma mało inwazyjny charakter.

Zabiegi odmładzające dla mężczyzn

Obecnie nie tylko kobiety chcą wyglądać nienagannie i na jak najdłużej zachować młodość – także panowie przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu. Dlatego decydują się na najbardziej zaawansowaną, niezwykle skuteczna pielęgnację w gabinecie medycyny estetycznej. Zmarszczki – które powstają także u mężczyzn, ale mogą pojawić się w nieco późniejszym wieku niż u kobiet – można wygładzić już podczas jednej wizyty. Mowa o zabiegu z toksyna botulinową. Ostrzykując zmarszczki mimiczne botoksem można zmniejszyć widoczność kurzych łapek, zmarszczek palacza czy zmarszczek na czole.

Kolejnym zabiegiem, który może skutecznie wygładzać zmarszczki i odmładzać skórę to laser frakcyjny. Najskuteczniejszy jest laser iPixel, który działa na zasadzie generowania siateczki mikrouszkodzeń w skórze. Uszkodzenia te otoczone są nienaruszoną tkanką, co pozwala na aktywowanie procesów regeneracji skóry. Ostatecznie wykonanie serii kilku zabiegów pozwala na kompleksowy resurfacing skóry. Zmarszczki są wygładzone, skóra odzyskuje jędrność, jest wygładzona i rozjaśniona.

Mężczyźni chętnie wykonują także peelingi medyczne, które wygładzają i oczyszczają skórę, pozwalają pozbyć się zmian trądzikowych, poszerzonych porów oraz zaskórników. Ponadto u każdego pana doskonale sprawdzają się zabiegi nawilżające na twarz z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

Kompleksowe modelowanie sylwetki

Zabiegi wyszczuplające oraz modelujące sylwetkę nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabiegi redukujące tkankę tłuszczową. Może to dotyczyć osób, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy pośladkach.. Mężczyźni, którzy intensywnie ćwiczą siłowo lub gwałtownie przybrali na wadze, mogą zauważyć na swojej skórze rozstępy. Na to także jest rozwiązanie – można zastosować laser, Dermapen czy peelingi chemiczne. Bardzo skuteczne i cenione przez klientów są także zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej, które stymulują regenerację i produkcję włókien kolagenowych. Ten efekt wykorzystywany jest właśnie między innymi do niwelowania rozstępów, ale także odmłodzenia i poprawy napięcia skóry.

Co jeszcze oferują zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna dla mężczyzn to nie tylko zabiegi na zmarszczki. Wielu panów chętnie korzysta z zabiegów depilacji laserowej. Jest to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Na tego typu zabieg decydują się przede wszystkim mężczyźni borykający się z nadmiernym owłosieniem na plecach czy klatce piersiowej. Takie zabiegi podyktowane są nie tylko względami estetycznymi, ale także higienicznymi i stanowią doskonałą alternatywę dla częstego golenia ciała. Wystarczy wykonać serię kilku zabiegów depilacji laserowej, a potem wykonywać raz na rok zabieg przypominający, aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą.

Wielu mężczyzn boryka się z problemem nasilonej utraty włosów, zwłaszcza na podłożu łysienia androgenowego. Wówczas już w młodym wieku może pojawić się postępujące przerzedzenie włosów, prowadzące ostatecznie do ich całkowitej utraty. Aby powstrzymać wypadanie włosów można wykonać zabiegi nakłuwania skóry głowy, takie jak osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa czy Dermapen 4. Seria kilku zabiegów wykonanych na skórze głowy doskonale uzupełnia farmakoterapię łysienia androgenowego. Oczywiście – zabiegi wzmacniające włosy znajdują zastosowanie także w przebiegu innych typów utraty włosów, w tym łysienia polekowego czy spowodowanego stresem.