Lifestyle

8 księżycowych osobowości. Sprawdź, która należy do ciebie i jaki wpływ wywiera na twoje życie

Magic Moments
Magic Moments
23 listopada 2022
osobowość księżycowa
Fot. iStock / maroznc
 

Nie tylko znak zodiaku jest ważny dla podejmowania prób odgadywania przyszłości. Wg przekonań astrologów, księżyc to srebrzyste zwierciadło, w którym mogą pojawić się nasze sny. Jego moc od wieków kojarzona jest z kobietą i z żeńskimi bóstwami, symbolizując głównie uczuciowość, wyobraźnię i macierzyństwo. Osobowość księżycowa – wszystko, co warto wiedzieć. 

Związek księżyca z pierwiastkiem żeńskim opiera się na tym, że jego okres obiegu wokół Ziemi trwa około 29 i pół dnia, pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety. A ponieważ przypisuje się temu magiczną moc, na różne sposoby tłumaczony jest jego wpływ na nasze życie. Tym bardziej ciekawy jest temat „księżycowych osobowości”, czyli 8 faz, które obrazują cechy charakteru i wskazują kierunek rozwoju w przyszłości. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest twoja „księżycowa osobowość”, sprawdź najpierw tutaj, podczas jakiej fazy księżyca się urodziłaś.

Osobowość księżycowa – sprawdź, która jest twoja

  1. Nów (New Moon)
  2. Sierp przybywający (First Crescent)
  3. Pierwsza Kwadra (First Quarter)
  4. Księżyc przed pełnią  (Waxing Gibbous)
  5. Pełnia księżyca (Full Moon)
  6. Ubywający księżyc (Waning Gibbous)
  7. Trzecia kwadra (Third Quater Moon)
  8. Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Fot. iStock / Delpixart

Nów (New Moon)

Bardzo ważna jest dla ciebie możliwość stałego rozwoju, edukacji, sięgania po nowe rzeczy. Nie boisz się sięgać po coś nowego, nie obawiasz się doświadczeń, które dopiero na ciebie czekają. Jesteś ciekawa z natury, nie boisz się wychodzić do ludzi, dobrze odnajdujesz się w społeczeństwie. Denerwujesz się tym, że innym osobom przychodzi mniej naturalnie zrozumienie rzeczy, które są dla ciebie oczywiste.

Pamiętaj:

Dopiero na starość będziesz mogła w pełni zrozumieć i skorzystać z tego, co udało ci się dokonać. Skup się na tym, co tworzysz, by czerpać z własnej pracy jak najwięcej.

Sierp przybywający (First Crescent)

Upór i potencjał twórczy to twoje drugie i trzecie imię 😉 . Jesteś osobą zdecydowaną, dobrze wiesz co chcesz osiągnąć i twoja umiejętność obstawiania za swoimi decyzjami, pozwala krok po kroku osiągnąć to, na czym najbardziej ci zależy. Nic nie jest w stanie cię powstrzymać przed dotarciem do celu, poza … tobą samą.

Pamiętaj:

Najlepszy czas dla ciebie to druga i trzecia dekada życia. Wtedy jesteś w stanie osiągnąć najwięcej, więc dobrze wykorzystaj pełnię sił witalnych. Później będziesz cieszyć się tym, na co zapracowałaś.

Pierwsza Kwadra (First Quarter)

Twoja natura nie pozwala zgadzać ci się z tym, co szkodzi tobie lub hamuje twoje działania. Jesteś buntowniczką, żyjesz tak jak chcesz i nie pozwalasz innym układać twojego życia. To czasem sprowadza na ciebie kłopoty, bo trudno ci się zdecydować na konieczne ustępstwa. Twoja emocjonalność nie ułatwia porozumienia się z innymi ludźmi. Lubisz tworzyć a następnie udoskonalać i najlepiej sprawdzisz się w samodzielnym działaniu.

Pamiętaj:

Warto zauważyć i docenić pomysły i rady płynące od innych ludzi. Jeśli chcesz w pełni rozwinąć swoje możliwości, powstrzymaj buzujące emocje i zdaj się na głos rozsądku. Najlepszy czas dla ciebie to trzecia i czwarta dekada życia.

Księżyc przed pełnią (Waxing Gibbous)

Jesteś bardzo wrażliwą osobą, która nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia innych. Niekiedy robisz to kosztem siebie, działając pod naporem silnych emocji. Wiesz, że nie zbawisz świata, ale nie wyobrażasz sobie bezczynności. Humanitaryzm to hasło, które jest ci bardzo bliskie. Prawdziwe szczęście dla ciebie nie jest jednoznaczne z posiadaniem dóbr materialnych, ale życiem w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Gdy pomagasz, czujesz się spełniona.

Pamiętaj:

Czwarta dekada życia pozwoli ci się rozwinąć w pełni. Nauczysz się nieść efektywnie pomoc innym, ale też dostrzeżesz własne potrzeby.

Pełnia księżyca (Full Moon)

Nie bez przyczyny mówią o tobie, że jesteś w czepku urodzona. Masz predyspozycje do tworzenia niezwykłych rzeczy, realizowania ważnych celów życiowych. Szybko stałaś się świadomą swoich możliwości i wykorzystujesz je do realizacji planów. Potrafisz dążyć do celu, ale nikogo przy tym nie krzywdząc. Jesteś empatyczna, masz otwarte serce na problemy świata, gdybyś mogła, wsparłabyś każdego, kto tego potrzebuje. Bywasz nadwrażliwa, ale nie poddajesz się emocjom. W twoim życiu przeplatają się wyjątkowe zdarzenia i pojawiają się szczególni ludzie, którzy zmieniają twoje życie na lepsze.

Pamiętaj:

Służysz szczytnym celom, a do ich realizacji dobry jest każdy czas w życiu. Wszystkie czekające cię dekady oferują nowe doświadczenia, cele i satysfakcjonujące osiągnięcia.

Ubywający księżyc (Waxing Gibbous)

Jesteś z natury humanistką o licznych zainteresowaniach. Posiadasz wiele różnych pasji, którym poświęcasz się z zaangażowaniem, jesteś twórcza i aktywna. Masz wiedzę i lubisz nią się dzielić, jesteś swego rodzaju nauczycielem. Interesujesz się przeszłością i przyszłością, marzysz o tym, by pozostawić po sobie spuściznę. Potrafisz zmieniać siebie i dawać miłość, a twoje ego nie przysłania ci otoczenia.

Pamiętaj:

Masz rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w twoim życiu i lubisz zmieniać świat na lepsze. Piąta dekada życia będzie dla ciebie najbardziej twórczym czasem.

Trzecia kwadra (Third Quater Moon)

Z natury jesteś samodzielną i dojrzałą osobą. Twoja intuicja i chłodny osąd wobec pomysłów i wskazówek innych ludzi pozwala ci unikać popełniania błędów. Twarde obstawanie przy własnych opiniach i pomysłach powoduje, że żyjesz po swojemu, a czasem wręcz dorabiasz ideologię do swojego działania. Walczysz z opinią innych, w wielu przypadkach zupełnie niepotrzebnie.

Pamiętaj:

Nie trać swojego czasu na walkę z wiatrakami. Z czasem będziesz żyła bardziej po swojemu, bez wyrzutów sumienia i zastanawiania się nad tym, co myślą o tym inni.

Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Urodziłaś się obdarowana duchową mądrością i poczuciem jedności z wszechświatem. Z tego czerpiesz swoją siłę i mądrość. Więcej rzeczy widzisz i dostrzegasz ich głębię, zajmujesz się tylko takimi rzeczami, które naprawdę mają dla ciebie sens. Jesteś bardzo kreatywna i to w oryginalny sposób, bez problemu wychodzisz poza schematy myślowe.

Pamiętaj:

Twoją mocą jest wskazywanie innego toru myślenia, poszerzania horyzontów. W podeszłym wieku dostrzeżesz całokształt tego, co uda ci się dokonać na wielu płaszczyznach.

źródło: thoughtcatalog.comwww.ofeminin.plpaganwheel.pl


Lifestyle

Lenistwo, pycha czy kompulsywność – co jest twoją słabą stroną wg znaku zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
23 listopada 2022
jakie są twoje słabe strony
 

Jak to jest w twoim przypadku – łatwiej ci (np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej) nazwać swoje dobre czy słabe strony? Wstydzisz się wad, czy ich w ogóle nie widzisz? Pamiętaj, nie żyjesz w próżni i twoje nienajlepsze cechy dotyczą nie tylko ciebie, ale wpływają też na ludzi, których masz wokół. Jakie zapisane są w twoim znaku zodiaku i jak możesz polepszyć sytuację? Sprawdzamy.

Baran: nieuczciwość

Są cztery rzeczy, bez których nie możesz żyć: powietrze, woda, jedzenie i kłamstwo. Kłamiesz, by wyglądać lepiej, kłamiesz, by inni wyglądali gorzej, kłamiesz, by wydostać się z kłopotów i kłamiesz, aby inni mieli kłopoty. Kłamstwo jest dla ciebie jak oddychanie.

Sugestia: weź głęboki oddech i przestań kłamać. Ludzie polubiliby cię znacznie bardziej, gdyby mogli ci zaufać.

Byk: kompulsywność

Tak, obiecałaś sobie, że schudniesz w tym roku, ale przy pierwszej okazji zjedzenia ciasta, nakładasz sobie solidną porcję? Może postanowiłaś zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale z drugiej strony… co jest złego w kupnie dżinsów, w których twoja pupa wygląda świetnie? Zarzekałaś się, że nikt już nie wyprowadzi cię z równowagi, tymczasem jedno słowo krytyki znowu wywołało lawinę niekontrolowanych emocji?

Sugestia: daj sobie chwilę czasu, weź trzy głębokie oddechy, nim następnym razem zrobisz coś, czego będziesz żałować.

Bliźnięta: złość

Widzisz tego gościa – faceta, który właśnie wepchnął się przed ciebie w korku? Za kogo ten gość się uważa? Jeździsz bezpiecznie, a ten prawie spowodował wypadek! Czy on myśli, że może mu to ujdzie płazem?!? O nie, tym razem zadarł z niewłaściwą osobą! Jak tylko nas zatrzymają na czerwonym świetle…

Sugestia: a może ten facet spieszy do szpitala, ponieważ jego żona rodzi? To nie ma nic wspólnego z tobą. Uspokój się. W tej sytuacji i innych.

miłość do samej siebie

fot. Darius Bashar/Unsplash

Rak: pycha

Powodem, dla którego mówią, że pycha idzie przed upadkiem, jest fakt, że trzymasz nos wysoko nie widząc, że za chwilę się potkniesz. Nie potrafisz przyznać się do błędu, nie lubisz przyjmować krytyki, myślisz, że jesteś o wiele lepsza niż w rzeczywistości. Przykro mi, kochanie, ludzie nie podziwiają cię na tyle, na ile być chciała.

Sugestia: słuchaj swoich przyjaciół, zwłaszcza gdy nie chcesz ich słuchać, bo to znak, że uderzyli w jakąś twoja czułą strunę i mają rację.

Lew: lenistwo

Spośród wszystkich znaków zodiaku, które właśnie czytają ten artykuł, ty jesteś jedynym, który śpi. Kiedy się obudzisz i wreszcie to przeczytasz, inne znaki będą budować domy i uczyć się języków, biegać, ćwiczyć jogę, podnosić ciężary. Za to ty, po przeczytaniu włączysz Netflixa i oddasz się błogiemu nicnierobieniu.

Sugestia: wstawaj codziennie o 6 rano i biegnij dwa kilometry. Rób tak przez miesiąc. To dobry początek do zmiany.

fot. Alena Shekhovtcova/Pexels

Panna: egoizm

Naprawdę musiałaś zjeść ostatniego pączka? Wiesz, że on miał na niego ochotę. Poprosił, żebyś zostawiła, zje, kiedy wróci z pracy. Żeby było uczciwie, to on kupił pączki. Mogłaś zjeść banana lub awokado. Ale zamiast tego zjadłaś ostatniego pączek. To jest gorsze, niż gdy Ewa zjadła jabłko.

Sugestia: od czasu do czasu powinnaś zdawać sobie sprawę, że lepiej uszczęśliwiać innych niż ulegać każdej pokusie. Następnym razem zostaw mu dwa ostatnie pączki.

Waga: upór

Wszyscy mają świadomość, że nie widzisz nic złego w tym, co robisz, choć inni się z tobą kompletnie nie zgadzają. To jest wolny kraj. Chcesz iść na spacer wczesną wiosną w klapkach, okej. Założyć na pogrzeb ciotki różową sukienkę, bo lubiła cię za oryginalność? W porządku, choć wszyscy są na uroczystości w stonowanych kolorach. Działasz trochę na zasadzie: na złość tacie odmrożę sobie uszy, bo czapki nie założę.

Sugestia: przeproś od czasu do czasu za swoje zachowanie.

Skorpion: użalanie się nad sobą

Życie cię mocno doświadczyło? Przeszłaś przez odrzucenie, traumę i ból. Nikt nie jest w stanie tego zrozumieć? Dlatego masz takie kłopoty w relacjach z ludźmi – przyjaźniach i związkach? W końcu wszyscy mieli łatwiejsze życie niż ty, co oni mogą wiedzieć…

Sugestia: wiedzą bardzo dużo. Rozumieją, że użalasz się nad sobą. Przestań w końcu to robić i zacznij żyć.

Strzelec: bojaźliwość

Największą porażką twojego życia będzie fakt, że nie podejmiesz ryzyka, bo za bardzo będziesz się bać.  W końcu, wraz z ryzykiem, mogą zdarzyć się złe rzeczy. Ludzie mogą zostać zranieni. Możesz kogoś zawieść. Rozczarować siebie.  Więc odkładasz, zwodzisz, byleby nie spróbować. Wolałabyś nie doświadczać niczego, niż doświadczać czegoś złego.

Sugestia: życie jest krótsze niż myślisz. Jedyne, czego będziesz żałować pod jego koniec, to że nie zrobiłaś tego, co chciałaś, bo zbytnio się bałaś.

Każda z nas ma dwie twarze. Co o tym mówi nasz znak zodiaku?

Koziorożec: niezdecydowanie

Czy chcesz być niezależny, czy chcesz wyjść za mąż i mieć dzieci? Chcesz ekscytacji, czy może stabilności? Chcesz mieszkać głęboko w centrum miasta czy na wsi? Chcesz w ogóle odpowiadać, na któreś z tych pytań?

Sugestia: życie mija bardzo szybko, wszystko zmienia się w kalejdoskopie. Jeden zły ruch i możesz zgubić się na zawsze. Zdecyduj, czego chcesz i realizuj to.

Wodnik: brak pewności siebie

Jesteś swoim najgorszym wrogiem.  Wyglądasz lepiej, niż myślisz. Ludzie ci to mówią, ale im nie wierzysz. Jesteś mądrzejsza, niż uważasz, a przynajmniej tak wynika z testów, egzaminów, itp. Ludzie podziwiają cię o wiele bardziej, niż ci się wydaje.

Sugestia: myślenie o sobie dobrze nie jest zarozumialstwem. Przestań umniejszać swoją wartość.

Ryby: lojalność

Na pierwszy rzut oka trudno to uznać za wadę. Ale w twoim przypadku jest to najgorsza twoja cecha. Jesteś zbyt lojalna. Wybaczasz tym, którzy na to zasługują, przymykasz oko, odpuszczasz. Trzymasz się tych, których powinnaś puścić. I chociaż twoje intencje są dobre, to doprowadzasz do tego, że inni cię ranią.

Sugestia: jeśli w głębi serca wiesz, że ktoś nie będzie lojalny wobec ciebie, nie bądź lojalna wobec niego.


Lifestyle

Kłamstwo i zdrada – to sprzeczne z jego naturą. Najbardziej lojalny ze znaków zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
3 października 2022
para-trzyma-sie-za-rece
fot. PeopleImages/iStock

Jednym z najpopularniejszych zastosowań astrologii jest identyfikacja, w jaki sposób ludzie są ze sobą zgodni. Ich gwiazdy i planety rządzące mogą powiedzieć naprawdę wiele na temat wspólnych cech, nawyków i preferencji, które mogą mieć wpływ na ich związek. A jednym z podstawowych filarów zdrowego i trwałego związku jest zaufanie. W tej kwestii zdecydowanie wyróżnia się jeden ze znaków. 

Doświadczenie uczy nas budowania wokół siebie murów, które mają nas chronić przed zranieniem. Posiadanie kogoś, komu można w pełni i bezwarunkowo zaufać, jest rzadkością i błogosławieństwem. Jednak są ludzie, którzy będą będą lojalni bez względu na wszystko i nigdy nie zawiodą. Jeden ze znaków przoduje, ale pozostała dwójka na podium jest bardzo blisko tego ideału.

Na trzecim miejscu… Skorpion

Mogą użądlić, gdy zostanie zraniony, ale dołoży wszelkich starań, aby pokazać swoją lojalność wobec partnera. Powodem, dla którego nie jest wyżej na tej liście, jest to, że nawet jeśli można mu zaufać, ma własne problemy z zaufaniem. Często poddaje swoich partnerów testom, aby upewnić się, że uczucie jest wzajemne. Jednakże, gdy już ma pewność, że zaufanie jest wzajemne, poczuje się bezpiecznie i podzieli się swoimi najgłębszymi myślami i uczuciami, dając swojemu partnerowi przestrzeń do zrobienia tego samego.

Na drugim miejscu… Byk

Byki nie lubią dramatów, co oznacza, że nie widzą sensu w plotkach i dzieleniu się swoimi sekretami. Gdy Byk ma na kogoś oko, jego uparta natura sprawia, że skupia się na tej osobie. Chce pokazać swojemu obiektowi uczuć, że można mu zaufać. Byk jest rządzony przez planetę miłości, co oznacza, że szuka poważnych związków. Traktuje zaufanie poważnie i pragnie stabilności w związku.

Najbardziej lojalnym znakiem jest… troskliwy Rak!

Nikt nie może odebrać korony Rakowi jako najbardziej lojalnemu znakowi zodiaku. Rak zawsze stawia innych na pierwszym miejscu, ponieważ jego przytłaczająca empatia uniemożliwia mu nawet wyobrażenie sobie ryzyka zranienia kogoś. Kiedy mu na kimś zależy, trzyma się tak mocno, jak to możliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, aby zadbać o swojego partnera, przyjaciół i rodzinę, często poświęcając przy tym własne potrzeby. Tworzy bezpieczne i szczęśliwe miejsce, do którego wszyscy inni mogą wrócić i znaleźć ukojenie.

Jako znak wody, Rak jest bardzo delikatny, emocjonalny i wrażliwy, więc musi uważać na dar lojalności, którym tak hojnie dzieli się z wszystkimi wokół siebie.

Najmniej lojalnym znakiem jest…

Najmniej lojalny z natury jest Strzelec. Zmuszanie go do zaangażowania się i wierności jest jak zamykanie w klatkach ptaka, który musi latać. Strzelce to wolne osoby, które najbardziej cenią sobie przygodę. Zawsze żyją chwilą. Chcą odkryć jak najwięcej życia. To sprawia, że ich relacje są kruche. Trudno jest utrzymać głębokie więzi, gdy są w ciągłym ruchu.