Go to content

Walentynki z aromatem. Trzy przepisy na kawę we dwoje

Zarówno każdy „niedzielny” kawosz, jak i koneser kawy z pewnością ma własny rytuał jej picia. Może być ekspres, filtr, zwykła zalewajka, z mlekiem lub bez. Ale każdy z nich wie, że kawa najlepiej smakuje, gdy pijemy ją z kimś bliskim

Wyostrza zmysły, pobudza, rozgrzewa, kusi aromatem. Kawa. To najlepsze wprowadzenie do romantycznego śniadania lub kolacji. Budowanie klimatu mamy z głowy – aromat kawy zrobi to za nas. Najlepszy efekt uzyskamy z kawą w ziarnach, którą najlepiej zmielić tuż przed zaparzeniem. Zapach będzie nieziemski!

Równie nieziemski, co okazja! Bo kawa na Walentynki, to wyjątkowa okazja, żeby odrobinę poromansować ze smakiem i przyjemnością.

1/4 💛

💛 Kawa różana dla zakochanych 💛

kawa tchibo barista (2)Składniki:

 • kawa ziarnista Tchibo Cafe Crema Barista
 • mleko 3,2%
 • syrop różany
 • wiórki czekoladowe o smaku różanym lub wiórki z białej czekolady

Sposób przygotowania: 

 1. Do dzbanka wlać zimne mleko i spienić, następnie odstawić
 2. Do szklanki wlać ok. 20 ml syropu różanego
 3. Do szklanki z syropem zaparzyć przygotowaną w ekspresie ciśnieniowym kawę Tchibo Cafe Crema ( jedna Cafe Crema to ok. 120 ml naparu kawy)
 4. Szklankę z syropem i kawą dopełnić gorącym mlekiem ok. 100 ml
 5. Następnie łyżką nałożyć piankę mleczną wypełniając

szklankę i udekorować wiórkami czekoladowymi

2/4 💜

💜 Espresso z nutą wanilii 💜 

kawa tchibo barista (1)Składniki:

 • kawa Tchibo Espresso Barista ok. 8g
 • syrop waniliowy / ok. 5 ml lub zależnie od upodobań
 • bita śmietana

Sposób przygotowania

 1. Do wybranego naczynia wlać (zależnie od upodobań) ok. 5 ml syropu waniliowego
 2. Do naczynia z syropem wlać pojedyncze espresso (ok. 50 ml naparu) przygotowane z 8g kawy Tchibo Espresso Barista (dobrze, aby espresso zostało zaparzone w ekspresie ciśnieniowym lub typu Moka)
 3. Na przygotowaną kawę nałożyć bitą śmietanę

3/4 💗

💗 Cappuccino z nutą czekolady 💗

kawa tchibo barista (1)Składniki:

 • kawa Tchibo Espresso Barista ok. 8g
 • mleko 3,2% / ok. 100 ml
 • syrop czekoladowy / ok. 15 ml lub zależnie od upodobań
 • wiórki czekoladowe

Sposób przygotowania:

 1. Do dzbanka wlać zimne mleko i spienić, a następnie odstawić
 2. Do filiżanki wlać ok. 15 ml syropu czekoladowego
 3. Do filiżanki z syropem wlać pojedyncze espresso (ok. 50 ml naparu) przygotowane z 8g kawy Tchibo Espresso Barista (dobrze, aby espresso zostało zaparzone w ekspresie ciśnieniowym lub typu Moka)
 4. Do filiżanki z kawą wlać wcześniej spienione mleko tak, aby na wierzchu utworzyła się warstwa mlecznej piany
 5. Pianę mleczną udekorować wiórkami czekoladowymi

4/4 Zacznijmy od smaku i aromatu...

Prawdziwy klejnot wśród kaw!

Każdy koneser kawy dobrze wie, że smak i aromat to podstawa, ale tak naprawdę w kawie liczą się detale – każde ziarno, sposób jego palenia, parzenia, a nawet naczynie, w którym kawa jest serwowana. W taki sposób, przy użyciu tradycyjnych bębnowych maszyn prażalniczych i z dbałością o każdy szczegół, powstały dwie nowe wysokogatunkowe kawy Tchibo: Barista Espresso i Caffe Crema. Dla smakoszy kawy to prawdziwy raj!

Zacznijmy od smaku i aromatu – a te biorą się przede wszystkim z jakości ziaren i sposobu ich prażenia. Barista Espresso i Barista Caffe Crema, nowe kawy Tchibo, powstały wyłącznie z ziaren kawy arabika, dojrzewających w wyjątkowych regionach upraw. To w 100% Tchibo Arabica, prawdziwy klejnot wśród kaw. Ale to nie wszytko!

Prażenie po mistrzowsku – tak to się robi

Równie istotny jest sam proces palenia. Ziarna Barista Espresso i Barista Caffe Crema wypala się przy użyciu bębnowych maszyn prażalniczych – tradycyjnie, tak jak robiono to przed stu laty.

Metoda ta, zwana paleniem po mistrzowsku, polega na jednoczesnym paleniu niewielkich ilości kawy. Proces prażenia jest powolny – ziarna mają więcej czasu na wydobycie niepowtarzalnego charakteru. W trakcie palenia sprawdza się nawet odcień palonej kawy, tak aby powstała wysokogatunkowa kawa dla smakoszy.

Wróćmy jednak do smaku i aromatu – Barista Espresso to mocne palenie, intensywny smak bez cierpkości, z orzechową nutą i oddaniem w pełni słodyczy arabiki. Z kolei Barista Caffe Crema charakteryzuje się zrównoważonym, łagodnym, bardzo delikatnie gorzkawym smakiem o wyraźnej nucie owocowej. Obie nowości to obecnie jedne z najlepszych kaw w ofercie Tchibo, idealnie nadają się do ekspresów do kawy i są przepustką do raju dla koneserów.

A w skrócie: to będzie miłość od pierwszej filiżanki!

Więcej na www.tchibo.pl

tchibo-przepisy (2)

Artykuł we współpracy z Tchibo