Go to content

Nieziemski seks w trakcie okresu? Znamy na to sposoby

Fot. iStock/Foremniakowski

Niby takie jesteśmy wszystkie postępowe, a jednak okres wciąż w wielu kręgach jest tematem tabu. A już na pewno połączenie „okres+seks”. Raz, że panowie słabo garną się do zbliżeń w te dni (no chyba, że wyskoczymy z propozycją loda, to wtedy jest ok), a dwa, że my same często nie wyobrażamy sobie seksu w trakcie krwawienia. A szkoda, bo może to być naprawdę fajne przeżycie. 

Niezależnie od tego, czy masz obfite miesiączki, czy też dajesz radę na samych wkładkach, nie musisz rezygnować z seksu w czasie okresu. Oto, co powinnaś wiedzieć na ten temat, by w końcu się przełamać lub sprawić, że seks w te dni będzie naprawdę dobry.

Traktuj krew jako dodatkowy lubrykant

Każdy, doświadczony człowiek wie, że seks wymaga poślizgu, a sięganie po lubrykanty nie jest powodem do wstydu. Okres, to nie tylko krew, to każde komórki endometrium. „To dodatkowe smarowanie, które może dać fantastyczne przeżycia” – mówi terapeutka seksualna Holly Richmond.

Wykorzystaj swoje podniecenie

Jedne kobiety odczuwają silne podniecenie w czasie owulacji, inne w trakcie menstruacji. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, nie hamuj się. Seks smakuje najlepiej wtedy, gdy mamy na niego ogromną ochotę. Kto by się przejmował jakimś krwawieniem, gdy pożądanie sięga zenitu. Uwierz, że to podniecenie udzieli się także twojemu partnerowi. Jeśli się obawia, zaproponuj seks pod prysznicem.

Nie masz ochoty na seks? Ok

Jeżeli należysz do kobiet, które w czasie okresu nie mają ochoty na seks, nie zmuszaj się. Często kobiety robią coś na siłę, by zadowolić partnera. Nawet ten przysłowiowy „lodzik w te dni” nie będzie zrobiony porządnie, jeśli po prostu nie masz nastroju na żadne intymne zbliżenia.

Nie rezygnuj z antykoncepcji

Chociaż jest to bardzo mało prawdopodobne, można zajść w ciążę w trakcie krwawienia menstruacyjnego. Wszystko zależy od tego, jakiej długości są twoje cykle. Jeśli krótkie, ryzyko ciąży wzrasta. To dlatego, że plemniki mogą żyć w tobie jeszcze nawet przed 5 dni. Stosuj antykoncepcję zawsze, jeśli nie planujesz dziecka.

Seks oralny jest możliwy

Jeżeli żadne z was nie ma psychicznej blokady, seks oralny też wchodzi w grę. Wystarczy, że dokładnie się umyjesz i zaaplikujesz tampon. Jeśli facet skupi się na łechtaczce, jest ogromna szansa, że będziesz mieć nieziemski orgazm.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Ponieważ krwawisz, lepiej zastosować prezerwatywę. Większość facetów wręcz na to nalega, ale nie ze względów bezpieczeństwa, a estetycznych. Po prostu przeraża ich widok krwi na penisie.

Pamiętaj, że orgazm łagodzi ból

Jeżeli cierpisz z powodu bolesnych miesiączek, seks może przynieść ci ulgę. Orgazm naprawdę uśmierza ból, powoduje też potężny wyrzut hormonów szczęścia. Uwierz, że po seksie wszystkie dolegliwości znikną, a na pewno zmaleją.

Źródło: allure