Go to content

Jak zatrzymać nawilżenie we włosach – sprawdź!

W jaki sposób możesz sprawić, aby Twoje włosy były cały czas nawilżone? Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę i jakich kosmetyków powinnaś w tym celu używać?

Przesuszone włosy

Przesuszone włosy to problem wielu kobiet – szczególnie w sezonie letnim. Problem ten objawia się przede wszystkim matową fakturą włosów i ich szorstkością, a do tego są nieprzyjemne w dotyku. Czasem nawet mogą wydawać lekko skrzypiący głos podczas pocierania. Wszystko to sprawia, że zarówno nawilżenie włosów, jak i utrzymanie tego nawilżenia to absolutne priorytety. Stale przesuszone włosy często pojawiają się np. po częstym farbowaniu lub stosowaniu nieodpowiednich specyfików do tego celu. Bardzo niekorzystnie działa też stosowanie takich urządzeń jak prostownica, lokówka czy suszarka ustawiona z mocno gorącym nawiewem. Działanie wysokiej temperatury skutkuje odprowadzeniem wody z włosa, co naturalnie zmniejsza faktyczny poziom nawilżenia. Oczywiście nie znaczy to, że jeśli nie farbujesz włosów i nie korzystasz z prostownicy, nie będziesz miała przesuszonych włosów – ogromny wpływ na taki stan ma bowiem również niewłaściwa pielęgnacja. Trzeba też podkreślić, że przesuszone włosy nie zawsze wiążą się z ich puszeniem. Powodów puszenia się włosów może być bardzo wiele, a tylko w niektórych przypadkach odpowiada za to zbytnie odparowanie wody ze struktury włosa.

Nawilżanie przesuszonych włosów

Odpowiednie nawilżenie włosów pomoże Ci przywrócić im miękkość oraz blask. Przy codziennej pielęgnacji warto stosować kosmetyki zawierające humektanty, czyli składniki nawilżające. Warto przyjrzeć się choćby używanym szamponom, w końcu mycie włosów to jeden z najczęstszych zabiegów, jakim je poddajesz. Dobrej jakości szampon powinien być pozbawiony takich składników jak alkohol czy mocne substancje myjące. Nie bez znaczenia pozostaje technika mycia włosów, najpierw rozpień szampon z wodą, zamiast aplikować go wprost z butelki. Masaż głowy wykonuj w sposób delikatny, nie musisz też myć włosów dwa razy. W kontekście przesuszonych włosów bardzo niewskazane są również tzw. suche szampony. Choć wiele kobiet docenia ich funkcjonalność, nie możemy zapominać, że skutki ich częstego stosowania mogą być bardzo niekorzystne. Podczas działania suchego szamponu skóra rozpoczyna reakcję obronną, w wyniku czego dochodzi do większego wytwarzania łoju. Praktyczne i skuteczne szampony, które nie tylko umyją włosy, ale również zapewnią Ci odpowiednie ich nawilżenie, znajdziesz w ofercie marki Avon. Dodatkowo wszystkie artykuły w asortymencie dostępne są w przystępnych i atrakcyjnych cenach.

Nawilżenie włosów to oczywiście nie tylko szampon, lecz cała moc innych kosmetyków. W ich składzie oprócz wspomnianych wcześniej humektantów na wyróżnienie zasługuję proteiny i emolienty. Odnośnie do utrzymania nawilżenia, największe znaczenie mają wymienione jako ostatnie emolienty. To substancje powlekające, które wygładzają pasma i zapobiegają utracie nawilżenia oraz odparowaniu wody z włosa. Znajdziesz je m.in. w odżywkach czy maseczkach do włosów. Samo nawilżanie to nie wszystko – przy niekorzystnych czynnikach, włosy mogą dość szybko wrócić do pierwotnego stanu. Dlatego zdecydowanie powinnaś zadbać także o to, aby optymalny poziom nawilżenia po prostu utrzymać.

Domowe sposoby na nawilżenie włosów

Ciekawostką jest, że nawilżyć włosy możesz także za pomocą wielu substancji, które prawdopodobnie masz w swoim domu. Nie podejmujemy się oceny, czy jest to lepsze rozwiązanie niż profesjonalne kosmetyki, warto jednak wiedzieć o takim rozwiązaniu. Chodzi tu np. o miód, zarówno lejący, jak i krystaliczny, czy po prostu cukier. Oprócz tego polecany jest np. żel z siemienia lnianego oraz żel aloesowy.

Nawilżenie przesuszonych włosów jest tak samo istotne, jak utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Kroki, jakie musisz podjąć w tym celu, nie są na szczęście specjalnie skomplikowane. Koniecznie sprawdź aktualną ofertę marki Avon, aby znaleźć najlepsze kosmetyki, które pozwolą Ci odzyskać świetną kondycję Twoich włosów!