Go to content

Iga Świątek przekazała 200 tys. zł na wsparcie psychiczne dzieci. „Potrzeby to trochę studnia bez dna”

fot. Instagram Igi świątek

– 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią dwie organizacje charytatywne – naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji – napisała na Instagramie Iga Świątek. Jej datek trafił na konto Fundacji Słonie na Balkonie oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

„Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna… Decyzja była spontaniczna”

Wcześniej od osób z tych fundacji Świątek usłyszała, że: „nigdy nie było takiego zapotrzebowania na specjalistyczną terapię dzieci i młodzieży”. I właśnie na ten pójdą pieniądze od tenisistki – Fundacja Słonie na Balkonie uruchomi w drugiej połowy listopada dodatkowe dyżury psychologów, „aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią”. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą – pisze Świątek.

Tenisistka zapewnia, że wpłacona przez nią kwota zapewni także stałą roczną terapię dla czterdzieściorga dzieci w kryzysie psychicznym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

„Dziękuję Wam za pomoc i liczę, że jeszcze nie raz zrobimy razem coś dobrego. Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej – możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych lub udostępnić u siebie post z social mediów danej inicjatywy. Razem mamy wpływ”.

Najlepsza polska tenisistka zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tenisowym rankingu WTA. Na światowych kortach – według aktualnego zestawienia najlepiej zarabiających tenisistek w 2021 – zarobiła ok. 6,5 miliona złotych.

Bądź jak Iga Świątek. Wygrywaj!