Ciasta Gotowanie Przepisy

Przepis Darii Ładochy. Patenciary, odc.2: Drożdżowa rozgwiazda

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2019
Drożdżowa rozgwiazda
Fot. Materiały prasowe – Drożdżowa rozgwiazda
 

Drożdżowa rozgwiazda Darii Ładochy, to kolejny genialny przepis z programu Patenciary. Drugi odcinek obfitował w genialne i efektowne dania, które każdy bez trudu przygotuje w domu. Czytajcie, oglądajcie i gotujcie! Smacznego!

Drożdżowa rozgwiazda

Składniki

Na rozgwiazdę:

1 opakowanie gotowego ciasta na pizzę

+ trochę maki do podsypania blatu

150 ml dobrej jakości przecieru pomidorowego

20g parmezanu lub grana padano

oliwa do przesmarowania ciasta

Na pesto:

pęczek natki pietruszki

garść orzechów włoskich (najlepiej uprażonych wcześniej na suchej patelni)

2 ząbki czosnku

4 łyżki oliwy z oliwek

sok z połowy cytryny

sól, pieprz do smaku

Przygotowanie

Stolicę podsypać mąką. Ciasto rozwałkować i wyciąć z niego dwa okręgi. Pierwszy płat ciasta przesmarować przecierem pomidorowym i na wierzch zetrzeć parmezan.

Przykryć drugim płatem i skleić. Po środku koła z ciasta postawić mały kubeczek i ciasto naciąć w trójkąty do linii kubka. Złapać dwa trójkąciki i wykręcić w przeciwne strony.  Końcówki ciasta skleić by nie wypłynął sos. Czynność powtórzyć na wszystkich kawałkach. Rozgwiazdę przenieść na blachę i piec na gorącej blasze w piekarniku nagrzanym do 220 stopni przez 10 – 12 minut.

Wszystkie składniki na pesto wrzucić do blendera i zmiksować na gładką pastę. Podawać z gorącą „rozgwiazdą”.

Fot. Materiały prasowe

Przepis pochodzi z programu  Darii Ładochy: Patenciary, odc.2


Ciasta Gotowanie Przepisy

Zajmij się emocjami, by wyleczyć to, co na zewnątrz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 lutego 2019
Fot. iStock/eclipse_images
 

Ile razy czułeś się źle bez wyraźnego powodu? Napięcia, które gromadzimy wewnątrz nas, odbijają się na zewnątrz, czyli w naszym ciele. Nie jest tajemnicą, że stres psychiczny może powodować choroby fizyczne. Aby leczyć to, co na zewnątrz, musimy najpierw kontrolować nasze wewnętrzne konflikty.

Napięcie emocjonalne powoli i nieubłaganie rani ciało i wyraża się poprzez depresję, zaburzenia lękowe lub stres. Brak kontroli nad wewnętrznymi konfliktami emocjonalnymi może powodować szeroki zakres chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy nowotwory.

Kiedy emocje powodują, że jesteśmy chorzy

Często zdarza ci się, że myślisz coś innego, ale na głos mówisz inaczej, niż myślisz? Albo czujesz w określony sposób, ale działasz wbrew temu co, czujesz? Nie jesteśmy konsekwentni wobec siebie w obawie przed odrzuceniem, porzuceniem, krytyką lub osądem innych. Emocje, które odczuwamy, wpływają na nasze zdrowie i wyrażają się w ciele poprzez ból i chorobę. Ciało wysyła nam sygnały, aby zwrócić naszą uwagę na istnienie czegoś, co należy zmienić, niezależnie od tego, czy są to negatywne myśli, czy zniekształcone przekonania, które w nas tkwią, czy iluzje, które ograniczają pełnię naszych życiowych możliwości.

Zniekształcone postrzeganie siebie i otoczenia prowadzi do różnych dysfunkcji, takich jak fobie, depresja, lęk, problemy z samooceną, a nawet zaburzenia obsesyjne. Skąd się bierze taki, a nie inny sposób interpretacji rzeczywistości?

Te spostrzeżenia są spowodowane błędami w przetwarzaniu informacji oraz w procesach emocjonalnych. Mogą opierać się na mocnych nierzeczywistych przekonaniach, ale deformacje to nie same przekonania, to również nawyki myślenia, które prowadzą nas do kumulowania w sobie negatywnych emocji.

Nasze emocje wpływają na nasze myśli i zachowania, więc niezwykle ważne jest, aby je kontrolować. Każde wydarzenie budzi w nas jakieś odczucia. Emocje są częścią nas i naszym sposobem reagowania na świat.

Najprostszą z technik kontroli emocjonalnej jest nauka unikania tego, co generuje w nas negatywne emocje, czy to ludzi, czy sytuacji. Z unikaniem oczywiście, należy byś ostrożnym, nie należy doprowadzić do sytuacji, w której uchylamy się od rozwiązywania naszych problemów.

Jedną z najbardziej naturalnych i pomocnych technik kontrolowania emocji przed, w trakcie i po konfrontacji z emocjonalnie intensywnymi sytuacjami jest relaksacja. Pozwala ona osiągnąć uczucie spokoju, dzięki któremu można bardziej skupić się na sytuacji i potencjalnych rozwiązaniach.

Innymi technikami kontrolowania naszych emocji są techniki poznawcze. Aby zmienić nasze emocje, musimy zmienić nasze myśli, ponieważ emocje i myśli idą w parze; jeśli zmienimy nasze myśli, będziemy mogli regulować nasze emocje, a także nasze działania.

Warto zająć się naszym wnętrzem, by wyleczyć zewnętrzne objawy niepokoju i stresu.


Na podstawie: nospensees.fr


Ciasta Gotowanie Przepisy

Nie oczekuj zbyt wiele od innych, bo się zawiedziesz

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2019
Fot. iStock/grinvalds

Mówi się, że ten, kto ma nadzieję na zbyt wiele, będzie rozczarowany, a ten, kto nie ma nadziei na nic, będzie zaskoczony. Jeśli chcesz poznać uczucie zawodu, włóż całą swoją energię w oczekiwanie, że coś się wydarzy lub, że ktoś zadziała w konkretny sposób… Jeśli żyjemy samymi oczekiwaniami, wyrządzamy sobie ogromną krzywdę.

Nie polegaj na innych, polegaj na sobie

Najlepszym sposobem, aby nie czuć się zawiedzionym, jest pozwolić życiu toczyć się swoim torem, zgodnie z naszym rytmem. Kiedy przestaniemy stawiać sobie i innym nierealne oczekiwania, zauważymy, że wszystko staje się prostsze, że jesteśmy w stanie pożegnać się z niektórymi potrzebami i że pozbyliśmy się wewnętrznego ciężaru, który zalegał na naszych barkach.

Ostatecznym celem jest przeniesienie realnych oczekiwań na siebie, a nie na innych. Bo jeśli inni nas rozczarują, stajemy się nieufni, a to zazwyczaj prowadzi do niepożądanych stanów emocjonalnych i niezdrowych postaw.

Dobrym lekarstwem na roszczeniowe zapędy, remedium na rozczarowanie, jest praca nad naszymi lękami i naszymi najbardziej intymnymi aspektami emocjonalnymi, tak, abyśmy nie musieli już polegać na innych, by być szczęśliwymi.

Innymi słowy, przerażające jest myślenie, że osoba, którą kochasz, może przestać kochać ciebie, ale uważaj, aby temu strachowi nie towarzyszyła niepewność siebie i idealizowanie innych. To, że ktoś nie jest w kontakcie z tobą w każdej sekundzie, lub że nie zwraca uwagi na ciebie tak jak do tego jesteś przyzwyczajony, to nie znaczy, że cię nie kocha. Oznacza to po prostu, że jesteście dwiema różnymi osobami.

Jeśli jednak ktoś nigdy nie zwraca na ciebie uwagi, nie jest to już kwestia oczekiwań, ale braku szacunku i zainteresowania.

Naucz się samowystarczalności, a to, co przychodzi od innych, traktuj z wdzięcznością jako bonus.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

GOFRY

Hit nadmorskich kurortów w domu: nowa odsłona gofra

5 przepisów na kultowe desery: zygmuntówka, wuzetka, krem sułtański, ambrozja!

Zupa krem z dyni Hokkaido, piżmowej, z grzankami, z mleczkiem kokosowym

Zupa krem z dyni na cztery sposoby