Uroda

Cytryna w domowym SPA. Wypróbuj 5 zastosowań kosmetycznych cytryny

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2017
Cytryna w domowym SPA. Wypróbuj 5 zastosowań kosmetycznych cytryny
Fot. iStock / anandaBGD
 

W czasach wielu nowości kosmetycznych, które zawierają oryginalne składniki, rozwija się trend do sięgania po to, co proste, a także naturalne. Coraz chętniej sięgamy po biokosmetyki i samodzielnie przygotowujemy w domu maseczki, kremy czy peelingi. Czas przypomnieć o cytrynie, która poza nadawaniu orzeźwiającego smaku wodzie i doskonałym komponowaniem się w herbacie, ma kilka ciekawych właściwości, które idealnie sprawdzają się w kosmetyce.

Jeśli nie narzekacie na zbyt wrażliwą skórę i nie jesteście uczuleni na cytrusy, cytryna będzie doskonałym składnikiem domowych kosmetyków. Obfituje ona w witaminę C, przeciwutleniacze, substancje regulujące pH skóry oraz ściągające i dezynfekujące.

Poznaj 5 zastosowań kosmetycznych cytryny 

1. Cytryna dla skóry tłustej

Sok z cytryny pomaga usunąć nadmiar łoju i poprawić wygląd skóry. Wystarczy sok wycisnąć na bawełniany wacik i wetrzeć go w skórę twarzy. Należy jednak uważać, ponieważ sok z cytryny w połączeniu z promieniowaniem słonecznym, może powodować przebarwienie na skórze, najlepiej więc stosować go na noc.

2. Cytryna na rozjaśnienie włosów

Aby rozjaśnić włosy lub dodać im blasku, pół cytryny dodaj do wody, którą płuczesz włosy po myciu. Jest to zalecane, szczególnie gdy jesteś blondynką, bo twoje włosy staną się jaśniejsze i bardziej świetliste. Wystarczy powtarzać zabieg raz w tygodniu, aby nie przesuszać nadmiernie pasm.

3. Cytryna rozjaśnia przebarwienia na paznokciach

Jeśli masz problem z żółtawymi paznokciami, a nie jest to efekt grzybicy lub innych choroby, spróbuj wyczyścić i wybielić paznokcie przepołowioną cytryną. Możesz również wymieszać sok z cytryny z dwiema stołowymi łyżkami oliwy z oliwek i stosować jako naturalną odżywkę.

4. Cytryna złuszczy nadmiar skóry z ust

Skóra na ustach jest bardzo często sucha i spierzchnięta, co wygląda bardzo nieestetycznie. Wysuszone usta można szybko przywrócić do normalnej kondycji dzięki cytrynie. Wystarczy zaaplikować jej odrobinę na usta przed zaśnięciem. Cytryna naturalnie przyspieszy usuwanie martwego naskórka.

5. Cytryna odkazi i załagodzi skórę pod pachami

Codzienna depilacja i używanie silnie działających kosmetyków ograniczających potliwość odbija się negatywnie na kondycji skóry pod pachami. Aby przynieść jej ulgę zastosuj raz w tygodniu naturalną maskę. Sok z jednej cytryny wymieszaj z płatkami owsianymi, odrobiną miodu i pozostaw, aż składniki się dobrze przenikną. Taką maskę nałóż pod pachy i zmyj po godzinie dokładnie wodą.

źródło: krokdozdrowia.com


Uroda

10 przykazań 'złego rodzica’, który chce 'zepsuć’ swoje dziecko

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2017
10 przykazań złego rodzica, który chce "zepsuć" swoje dziecko
Fot. iStock / Brainsil
 

Teoretycznie każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dbamy o naszą pociechę, o jej zdrowie, edukację, chcemy by była szczęśliwa i spełniona. Wychowanie młodego człowieka jest jednak procesem długotrwałym i niełatwym. Dzieci mają różne charaktery i temperamenty, a rodzice mają różne oczekiwania względem dzieci.

Każdy z nas wierzy w to, że jego działania prowadzą do spełnienia i szczęścia, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak nasze zachowania faktycznie wpływają na dziecko. Tym bardziej, że efekty tego widoczne będą nie teraz, ale dopiero za kilka lat. Najczęściej zastanawiamy się nad tym, czy robimy wszystko, by dziecko było szczęśliwe, a rzadko przychodzą nam do głowy myśli, że robimy coś, co w rzeczywistości „psuje” nasze dzieci.

Dlatego dziś, z przekąsem, oddajemy w wasze ręce:

10 przykazań 'złego rodzica’, który chce 'zepsuć’ swoje dziecko

1. Daj dziecku wszystko to, o co prosi

Naucz malucha postawy, że zasługuje na najlepsze i zawsze otrzyma to, czego wymaga. Pokaż mu, że wystarczy jedynie poprosić lub zażądać, a wszystko zostanie złożone u jego stóp. Rób tak i nie przejmuj się, że wcale nie ułatwiasz mu tym życia, natomiast przekonujesz je, że to ono rządzi całym światem i ma prawo robić wszystko to, czego zapragnie.

2. Nie wpajaj mu żadnych wartości

Nie wychowuj, nie pokazuj etycznego zachowania, nie mów mu o duchowości, nie kształtuj empatii wobec ludzi i zwierząt. Wspomnij o najważniejszych zasadach dopiero wtedy, gdy samo będzie w stanie za siebie odpowiadać. A później miej tylko nadzieję, że twoje dziecko samo nauczy się tych wartości, których ty go nie nauczyłaś i licz na to, że konsekwentnie będzie trzymał się ich w życiu.

3. Uśmiechaj się, gdy twoje dziecko przeklina

Ciężkie słowa w ustach dziecka? To przecież taka wspaniała zabawa, więc uśmiechaj się! Okazuj zainteresowanie, zachęcaj go do wymawiania tych słów ku radości otoczenia. Udziel mu bezgranicznej aprobaty, niech dziecko wie, że używanie tego, co zabronione jest fantastyczną zabawą. I tak kiedyś będzie kląć.

4. Nie strofuj dziecka

Nie mów mu co robi źle i czego robić nie powinien. Nie pokazuj mu, czym jest poczucie winy, nie wymagaj i nie karć za winy. Chcąc go przekonać do odpowiedniego zachowywania się, składaj kolejne obietnice, na przykład nowej zabawki, i licz na to, że twoje dziecko samo zacznie zachowywać się dobrze, w oczekiwaniu na nowy bonus.

5. Nie ucz go odpowiedzialności

Jeśli dziecko chciało psa, a ty się zgodziłaś, nie przypominaj o karmieniu pupila, nie zmuszaj dziecka, żeby wyprowadzało psa na spacery. Nie każ dziecku sprzątać ubrań po sobie ani składać zabawek, dzięki czemu twoje dziecko będzie wolne i naprawdę szczęśliwe. Przecież w życiu będzie miało jeszcze czas na obowiązki. Będzie miało „lżej”, gdy ty przyzwyczaisz je do zrzucania odpowiedzialności własnej na inne osoby.

6. Niech czyta, ogląda i słucha tego, co zechce

Nie ingeruj w treści, które chłonie twoje dziecko. Niech serfuje po sieci bez umiaru i bez nadzoru, pozwól, aby jego umysł doszczętnie wypełniły śmieci. Szkoda marnować twojego i jego czasu na wartościowe rozmowy i wartościową lekturę.

7. Sprzeczaj się przy dziecku ze swoim partnerem

Używaj ciężkich słów i oskarżeń, kłóćcie się nie zważając na obecność dziecka, przecież kłótnie są normalne, a wy jedynie obrazujecie to, jak wygląda dorosłe życie. Niech dziecko wie, że związki są łatwe, a dzięki temu nie będzie zaskoczone, gdy jego rodzina się rozpadnie.

8. Daj dziecku każdą kwotę pieniędzy, którą zażąda

Pozwalaj mu otwierać własną skarbonkę, kiedy tylko chce, nie ucz go oszczędzania. Dawaj gotówkę wtedy, gdy chce, kupuj to, czego zapragnie. Nie pozwól dziecku odczuć, że ty na pieniądze musisz ciężko pracować. Przecież to twoje dziecko i nie możesz mu niczego żałować. Nie przejmuj się ryzykiem, że dziecko nie będzie miało pojęcia jak żyć samodzielnie i niezależnie od drugiej osoby.

9. Spełniaj wszystkie jego pragnienia

Czegokolwiek by sobie nie zażyczył, zrób to natychmiast. Przecież odmawianie pewnych rzeczy może spowodować frustrację, która zniekształca osobowość dziecka, a ty nie chcesz go krzywdzić.

10. Zawsze popieraj to, co powie dziecko

Cokolwiek by się nie działo, to nie ty czy twój partner macie rację. Rację ma dziecko, więc bądź po jego stronie w każdej sytuacji, nawet gdy dziecko nie ma racji. Tłumacz dziecku, że wszyscy są uprzedzeni wobec niego i tak naprawdę nikt nie ma prawa go krytykować i zwracać mu uwagi. Okłamuj się, że twoje dziecko zawsze mówi prawdę, a inni nie mają o nim zielonego pojęcia.

Te przykazania są ostro sformułowane, jednak to rzeczywiste klucze do zepsucia dziecka, które używane są każdego dnia przez wielu rodziców. Ten ton ironii i sarkazmu ma na celu jedynie pokazać, jak wiele tłumaczeń i usprawiedliwień pojawia się w głowach rodziców, gdy trzeba rozgrzeszyć pociechę. Przecież to, jakie będą nasze dzieci, jest odpowiedzialnością dorosłych. Bez postawienia jasnej granicy, młode osoby nie będą miały wytycznych, których będą mogły się trzymać, nie tylko teraz, ale i w przyszłości. A trzeba pamiętać, że to, kim dzieci będą w przyszłości, kształtuje się już w dzieciństwie.


źródło: exploringyourmind.com


Uroda

4 sposoby na to, by poczuć się pewniej w swoim związku

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
31 lipca 2017
Fot. iStock/pixdeluxe

Ludzie z natury są istotami społecznymi, a dobry i satysfakcjonujący związek jest jednym z filarów ich osobistego szczęścia i zadowolenia z życia.  Pragniemy szacunku, lojalności i uczciwości, poczucia bezpieczeństwa i bliskości, którą może dać nam jedynie ukochana osoba. Czasami też boimy się utraty naszego partnera, zaczynają pojawiać się rożne lęki dotyczące wzajemnych relacji i rodzi się niepewność – nic dziwnego, w końcu poświęciliśmy nasz czas, uczucia, energię i serce, zależy nam na tej drugiej osobie.  To jednak niczemu dobremu nie służy i warto wprowadzić pewne zmiany, by poczuć się pewniej i bezpieczniej.

Zrozum i komunikuj się

Największym problemem w związkach jest brak odpowiedniej komunikacji (a nawet brak jakiejkolwiek!). Częściowo wynikają one z różnic w charakterze i osobowości partnerów, odmiennego odbierania komunikatów i rozumienia ich. Kluczem do sukcesu jest zatem zrozumienie kim jest nasz partner i jaki jest, a także zaakceptowanie jego indywidualnych cech. Introwertycy mogą mówić niewiele i nie wyrażać swoich uczuć i emocji, co nie znaczy, ze są ich pozbawienie i nie zależy im na relacji. Ekstrawertycy z kolei mogą wyrażać werbalnie coś, co jeszcze nie do końca ukształtowało się w ich myślach. Dlatego tak ważne jest by dobrze poznać osobę, z którą tworzymy związek, obserwować ją, nauczyć się jej sposobów reagowania, wyrażania uczuć, jej humorów, nawyków i indywidualnych cech. Dzięki temu komunikacja będzie o wiele łatwiejsza i unikniemy niepotrzebnych tarć i konfliktów spowodowanych niezrozumieniem (lub błędnym zrozumieniem) wysyłanych komunikatów.

Odrzuć perfekcjonizm

Jeśli chcesz stworzyć udaną i satysfakcjonującą relację z drugim człowiekiem, musisz odrzucić swoje wygórowane oczekiwania i marzenia o ideale – w tym przypadku dobrze jest być realistą. Nie ma ludzi perfekcyjnych, a nasze niedoskonałości to nieodłączna część tego, kim jesteśmy. Niektórzy nawet twierdzą, że to ta najpiękniejsza część, w której się zakochujemy! Jeśli nieustannie będziesz gonić za perfekcyjną relacją i idealnym partnerem czeka cię rozczarowanie, frustracja, poczucie pustki, a nawet samotność. Nie idealizuj partnera i nie udawaj, że nie ma wad – nic dziwnego, że czujesz niepewność przy takim kryształowym ideale. Nie udawaj, że wszystko, czego dotkniesz zamienia się w złoto, a błędy i porażki omijają cię szerokim łukiem – możesz tym onieśmielać partnera i sprawić, że poczuje się gorszy. Nie chodzi przecież o to, by znaleźć kogoś, kto jest doskonały w każdym calu, ale kogoś, kto doskonale nas uzupełnia!

Zaufaj, naprawdę zaufaj

Złe doświadczenia z przeszłości mogą nam utrudniać obdarzenie drugiej osoby zaufaniem, boimy się, że znowu zostaniemy skrzywdzeni i będziemy cierpieć, wolimy zachować dystans i podświadomie bronimy się przed bliskością. Jednak bez podjęcia tego ryzyka, bez pokonania naszych lęków, trudno jest stworzyć nowe, zdrowe relacje, niemożliwym jest zbudowanie trwałego i solidnego związku. Musimy nauczyć się zaufać drugiej osobie na nowo, otworzyć na nią emocjonalnie i pozwolić na wzajemne poznanie się. To nie jest łatwe zadanie, ale dopóki nie ma powodu, by podejrzewać złe zamiary i nieuczciwość, warto wierzyć, mieć nadzieję i cieszyć się dobra relacją.

Skup się na pozytywach

Zamiast martwić się, denerwować, zazdrościć, skoncentruj się na pozytywnych elementach twojej relacji – w końcu ma być źródłem przyjemności, satysfakcji i zadowolenia, a nie lęków i obaw! Wymaga to także zrozumienia, że negatywne wydarzenia i emocje są częścią każdego związku, a trudności mogą zdarzać się każdemu i na różnych etapach. Nie oznacza to jednak, że każdy problem jest sygnałem do zakończenia związku i zerwania z partnerem. Pamiętaj, że gdy decydujesz się na związek z kimś, przyjmujesz go w całości, zarówno z jego zaletami, jak i wadami. W pełni zaakceptuj ukochaną osobę, wspieraj ją, nie skupiaj się na jej negatywach, ale doceniaj i wzmacniaj jej dobre strony – tylko w ten sposób osiągnięcie szczęście i stworzycie mocny, trwały związek.


 

Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Nie unikniesz starzenia się skóry, ale możesz znacznie spowolnić ten proces. Mamy na to sposób!

Truskawkowe nogi - przyczyny, jak pozbyć się problemu

Truskawkowe nogi, letnie przekleństwo wielu kobiet. Jak pozbyć się problemu?

Przysiad z wymachem nogi w przód