Go to content

Fotel ogrodowy w salonie? Dlaczego nie?

Fot. iStock

Jako prawdziwy designerski przebój, fotele ogrodowe podwieszane – jak zresztą sama nazwa wskazuje – wykorzystuje się przede wszystkim na zewnątrz. Nie znaczy to jednak, że zastosowania nie znajdą we wnętrzach. Sprawdź, jak zaaranżować fotel wiszący w salonie.

Wraz z powrotem mody na boho i naturalno-hippisowskie aranżacje, wiszące krzesło zadomowiło się wśród trendów, stając się popularną alternatywą lub uzupełnieniem dla tradycyjnych mebli wypoczynkowych. Mebel jest ciekawym akcentem aranżacyjnym, nowoczesnym wnętrzom dodając romantyczności, a tym urządzonym w stylu tradycyjnym – nieco zwiewności i lekkości, jak kontrapunkt dla mebli stojących. Nic dziwnego, że szybko stał się prawdziwym hitem wśród miłośników designu, a dziś trudno wyobrazić sobie bez niego wystrój wnętrz w stylu boho.

Fotele ogrodowe podwieszane nie tylko pięknie się prezentują, ale również gwarantują najwyższy poziom komfortu. To świetny sposób na relaks – dzięki optymalnej głębokości, możesz wygodnie się w nim zanurzyć, pogrążając się w lekturze książki czy po prostu słodkiemu nicnierobieniu. Dla jeszcze większej wygody warto wypełnić kosz wiszący kocami i poduszkami. Oczywiście, ogrodowe fotele podwieszane również dystrybuowane są z siedziskiem, które wyścieła wnętrze dość twardej struktury. Dodatkowe wyposażenie przyczyni się jednak do wzrostu komfortu.

Fot. Materiały prasowe

Fotel wiszący

Maluchy również kochają wiszące kosze – powodem jest oczywiście możliwość pobujania się w nich niczym w huśtawce. Choć nazwa podpowiada, że fotel znajduje zastosowanie głównie na zewnątrz, na werandach, tarasach czy w ogrodach, w rzeczywistości świetnie sprawdza się również jako wyposażenie wnętrz.

Fotele ogrodowe podwieszane w salonie? Jak najbardziej!

Zastanawiasz się, jakie wiszące krzesło wykorzystać w salonie? Możliwości jest wiele, bo w zasadzie każde akcesorium tego typu ma dwojakie zastosowanie. W sklepach stacjonarnych, ale też internetowych pokroju Dollo.pl, znajdziesz naprawdę spory przekrój produktów utrzymanych w różnych gamach kolorystycznych. Najczęściej wykonane są one z technorattanu, który jest łatwy do zaplatania, a jednocześnie odporny na niszczące działanie czynników atmosferycznych.

Na wykorzystanie wiszących siedzisk wewnątrz zamiast składowania ich przez cały okres jesienno-zimowy użytkownicy tego rodzaju akcesoriów decydują się bardzo często. Głównym powodem jest ich mobilność i różnorodne możliwości wykorzystania. Fotele sprzedawane są bowiem w zestawie ze stelażem oraz liną lub łańcuchem. Dzięki temu to samo akcesorium, które bez trudu postawimy na trawniku dzięki obecności stelaża, może być podwieszone wewnątrz – w salonie lub sypialni. Stelaż również się sprawdzi – podwieszać należy wyłącznie w wypadku, gdy dysponujesz solidną bazą w postaci stropu czy haka przytwierdzonego do ściany bądź sufitu. Jeśli chcesz uniknąć dziurawienia ścian, możesz również zdecydować się na drążek przytwierdzany do framugi okna. Takie rozwiązanie ogranicza jednak możliwości doboru miejsca na kosz wiszący.

Wiszące siedziska ogrodowe – z czym je komponować?

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie któregoś z powyższych rozwiązań, warto zastanowić się również, z czym komponować meble ogrodowe wiszące. Są one dość uniwersalne, jednak w dobrze dobranej oprawie będą prezentować się jeszcze bardziej spektakularnie. Ciekawymi dekoracjami, obecnie bardzo modnymi i wpisującymi się w trend boho, są makatki i makramy na ścianę, pięknie wyglądające w zestawieniu z koszami wiszącymi, zwłaszcza tymi, podwieszonymi na haku bądź łańcuchu.


Artykuł sponsorowany