Lifestyle Moda

Ogarnij swoja torebkę raz na zawsze

Redakcja
Redakcja
6 lutego 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Bałagan w torebce to wyzwanie każdego sezonu. Tracimy przez niego energię, nerwy i czas. Czy wiesz, że przez całe życie kobiety tracą średnio 3 miesiące na szukanie czegoś w torebce? Ten czas możesz znacznie skrócić utrzymując w niej porządek i wybierając torebkę dopasowaną do Twojej osobowości. Zadbasz przy tym o swój przysłowiowy „święty spokój”, eliminując codzienną frustrację przy próbie znalezienia czegoś na samym dnie torebki.

Torebka ma za zadanie ułatwić nam życie, tymczasem często znacznie je utrudnia. Wizja znalezienia w niej kluczyków do samochodu lub innego drobnego przedmiotu przyprawia nas o zawrót głowy. Okazuje się wtedy, jak wiele zbędnych przedmiotów nosimy ze sobą na co dzień. Powodują one nie tylko wciąż powracające zdenerwowanie, ale przede wszystkim mogą przyczyniają się do obciążenia kręgosłupa. W trosce nie tylko o swój czas, ale również zdrowie, warto poświęcić dłuższą chwilę na oczyszczenie przestrzeni swojej torebki i raz na zawsze pożegnać się z chaosem. Podpowiadamy, jak to zrobić w trzech prostych krokach.

Krok pierwszy: wysyp wszystko z torebki

Tylko w ten sposób będziesz miała pełen ogląd na to, co do tej pory nosiłaś ze sobą niemal wszędzie. Przy okazji tej czynności zazwyczaj jesteśmy zaskoczone, znajdując skasowane bilety sprzed kilku miesięcy, przeterminowane karty rabatowe, nadgryziony cukierek zawinięty w folijkę i wiele innych niezidentyfikowanych przedmiotów. Najprawdopodobniej będzie tak i tym razem. Zastosuj zasadę „zero litości” dla wszystkiego, co nie jest Ci niezbędne. Jeżeli do tej pory nosiłaś rzeczy, z której korzystasz rzadziej niż raz w tygodniu, pozbądź się z torebki tych „pasażerów na gapę”.

Krok drugi: świeży start

Przed zapakowaniem torebki na nowo, odwróć ją do góry nogami i pozbądź się z niej okruchów i  pozostałości, które zalegały na jej dnie. Torebki posiadające wyjmowany organizer są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości, np. torebki O bag. Po wyciągnięciu możesz go opróżnić i wyprać ręcznie, dzięki czemu łatwiej pozbędziesz się zabrudzeń pozostałych na materiale. Body Organizery w torebkach O bag są wykonane z wodoodpornego materiału EVA, który wyjątkowo łatwo jest utrzymać w czystości. Wyciągany wkład ułatwia także czyszczenie całego body torebki oraz dotarcie do każdego zakamarka. Taki organizer możesz również wymienić na nowy we wzorze, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Bakalland, Chwyć i Jedz

Bakalland, Chwyć i Jedz

Krok trzeci: bezwzględna selekcja

Rozpoczynając pakowanie torebki wybierz pięć najbardziej niezbędnych rzeczy i zastanów się, dlaczego to powinny być właśnie one. Najpewniej będzie to portfel, telefon i klucze, bez których zazwyczaj nigdzie się nie ruszamy. Paczka chusteczek higienicznych to również przedmiot, który najczęściej doceniamy dopiero, gdy go potrzebujemy. Zadbaj również o to, aby w torebce znalazła się mała, jednak pożywna przekąska. Uratuje nas ona w przypadku nagłego głodu. Nie będziemy skazani na desperackie poszukiwanie czegokolwiek do przegryzienia, ani pocieszenie się niezdrowym wafelkiem oblanym czekoladą. Nie zawsze również mamy możliwość, aby wybrać się do sklepu, dlatego warto na stałe zaopatrzyć torebkę w przekąskę. Wybierz orzechy lub pestki w porcji na raz, np. przekąskę Bakalland z linii Chwyć&Jedz, która jest lekka, smaczna i zmieści się w każdej torebce. W zależności od nastroju i ochoty możesz wybierać w 18 dostępnych wariantach smakowych, więc każdego dnia łatwo znaleźć możesz w torebce to, na co masz ochotę.

Kasia Bujakiewicz

Jeżeli poza tymi przedmiotami potrzebujesz jeszcze kilku innych, wybieraj je z dużą ostrożnością, aby ponownie nie ugrzęznąć w morzu „przydasi”. Wszystkie przedmioty ułóż w torebce tak, aby miały swoje stałe miejsce, a wyjmowanie ich nie wymagało przemieszczenia trzech kolejnych. Drobiazgi przechowuj w organizerze, który będziesz mogła schować do torebki i wyciągnąć w poszukiwaniu konkretnego przedmiotu, nie naruszając przy tym pozostałych rzeczy.

Idealna torebka – czyli jaka?

Okazać się może, że nasze dotychczasowe wybory torebkowe były niefortunne, co znacznie utrudniało nam utrzymywanie jej w czystości i porządku. Problemem może być niskiej jakości materiał, z jakiej została ona wykonana. Materiały pękające, mechacące się i prujące bardzo negatywnie wpływać mogą na wygląd samej torebki. Innym problemem może być nieprzemyślane wnętrze torebki. Zbyt duża ilość kieszonek i przegródek, choć w założeniu służyć miała utrzymywaniu porządku, w rzeczywistości może frustrować potrzebą odpinania ekspresów, guziczków i zatrzasków. Planując zakup torebki zwróć uwagę na jakość materiału, z jakiej została wykonana. Zastanów się, czy pasuje do twojego stylu i garderoby. Możesz również skorzystać z opcji personalizowania torebek, którą proponuje m.in. O bag. Wśród dostępnych opcji wybrać możesz kolor i kształt body, kolor i długość uchwytów, design organizera oraz wszelkie dodatki i sama zadecydować, jaka kombinacja najlepiej będzie odpowiadała twoim potrzebom. Zapewniamy, że możliwości zestawień jest niemalże nieskończenie wiele!

Zaskoczysz się, jak duży wpływ na twoje samopoczucie będzie miała tak pozornie niewielka rzecz!

Fot. Materiały prasowe

Po więcej inspiracji przekąskowych wpadnij na www.bakalland.pl.


Artykuł powstał we współpracy z Bakalland


Lifestyle Moda

Niemowlęta, które słyszą w domu dwa języki rozwijają się lepiej – mówią naukowcy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 lutego 2019
Fot. iStock/Onfokus
 

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu z Toronto potwierdzają, że niemowlęta, które słyszą w domu więcej niż jeden język rozwijają się szybciej niż dzieci wychowywane przez rodziców mówiących w domu w jednym języku.

Badacze twierdzą, że pierwsze efekty można zaobserwować u niemowląt, które skończyły sześć miesięcy. Badania opublikowane w czasopiśmie „Developmental Science” polegały na mierzeniu ruchów gałek ocznych u dzieci w celu oceny ich umiejętności skupienia uwagi oraz uczenia się. Połowa badanych dzieci wychowywała się w środowisku jednojęzycznym, podczas gdy druga połowa słyszała w swoim domu dwa języki.

Niemowlętom leżącym w łóżeczkach wyposażonych w kamery i ekrany pokazywano obrazy, a następnie śledzono ruchy ich oczu. Różnica między osobami jednojęzycznymi i dwujęzycznymi w późniejszym życiu nie wynika z samej znajomości języków obcych, ale z umiejętności skupiania uwagi na języku i jego dźwiękach.

Badanie wykazało, że od najwcześniejszego etapu rozwoju, sieć połączeń w mózgu (tych odpowiedzialnych za koncentrację) kształtuje się odmiennie u niemowląt wychowywanych w środowisku dwujęzycznym. Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ uwaga jest podstawą wszelkiego poznania.


Na podstawie: huffingtonpost.ca


Lifestyle Moda

Horoskop chiński 2019 – Szczur w roku Świni

Redakcja
Redakcja
5 lutego 2019
Horoskop chiński 2019 - Szczur w roku Świni
Fot. iStock – Horoskop chiński 2019 - Szczur w roku Świni

Rozpoczął się chiński Nowy Rok. Co roku władzę nad naszym światem przejmuje jedno z dwunastu zodiakalnych zwierząt. Każdy ze znaków swoje rządy obejmuje raz na dwanaście lat, jednak poszczególne lata różnią się również ze względu na patronujący im żywioł. Pełen cykl chińskiego zodiaku trwa aż 60 lat. 5 lutego 2019 władzę nad światem przejmuje świnia w żywiole ziemi – dlatego nazywana jest świnią ziemską. Rok Ziemskiej Świni zakończy się 24 stycznia 2020 roku. Szczur w roku Świni – sprawdź, jak co go czeka.

Według legendy, świnia trafiła do grona zodiaków przez przypadek, a raczej szczęście… A co oznacza rok świni dla twojego chińskiego zodiaku?

Sprawdź, swój chiński znak zodiaku

Horoskop chiński 2019 – Szczur w roku Świni

Życie Szczura w 2019 roku będzie w miarę stabilne i spokojne, a to z powodu dobrych relacji między tymi dwoma znakami. Ten rok upłynie Szczurem pod szczęśliwą gwiazdą, nie będą napotykać utrudnień podczas realizacji swoich marzeń.

Horoskop chiński 2019 – Miłość

To będzie bardzo dobry rok! Szczur w roku Świni może liczyć na wyczekana miłość.

Koniec Panów Niewłaściwych i zadręczania się pytaniem „czy to ze mną coś jest nie tak?”. Jeśli masz za sobą sporo miłosnych zawodów, porażek i wstydliwych historyjek mamy dobrą wiadomość. Ten naprawdę cię zaskoczy.  Nowa relacja będzie dla ciebie bardzo znacząca. A to dlatego, że rozwiniesz w niej skrzydła. Będzie dojrzale, bez powiela starych błędów. Nie zabraknie w niej przestrzeni na twój samorozwój.

Szczury, które są już w długoletnich związkach będą przeżywać bardzo owocny rok. Wasze związki będą ciepłe, dobre i rozwijające. Zaowocuje cała dotychczasowa praca włożona w  relację.

Może okazać się, że czeka cię w tym roku „wielki powrót” dawnej miłości. W drugiej połowie roku, pojawi się szansa na odzyskanie miłosnej zguby.

Horoskop chiński 2019 – Zdrowie

W tym roku najwyższa pora wciąć się za siebie. Pora do doktora – i uzupełnienie wszystkich zaległych badań. Pamiętaj, że to. Co bierzesz za przemęczenie, może mieć zupełnie inne przyczyny. Stres zwalczysz z pomocą aktywności i zmiany w diecie.

Ten rok będzie sprzyjał próbowaniu nowego i odkrywaniu  siebie – eksperymentuj i szukaj zaskakujących form ruchu. Joga na szarfach, trampoliny czy wakeboarding – najlepiej wypróbuj wszystko na co miałaś ochotę. Być może właśnie teraz odkryjesz nową, życiową pasję.

Horoskop chiński 2019 – Kariera

W tym roku możesz odrobinę zwolnić. Nie oznacza to jednak, że przezimujesz cały rok. W roku Świni będziesz skupiać się na najważniejszych rzeczach, zamiast trwonić energię na strzały w ciemno. To bardzo dobry rok skłaniający do rozwoju osobistego, inwestycji i rzucania się na głęboką wodę w biznesie. Pamiętaj nie ryzykuj żadnych pożyczek i nie rozdrabniaj się.

Dobrze zainwestowany czas i pieniądze szybko do ciebie wrócą, ale nie ryzykuj wariackich decyzji opartych tylko na dewizie: A może się uda.

Balansuj i korzystaj ze swoich mocnych stron, a będzie na czekała na ciebie nagroda.

Horoskop chiński 2019. Sprawdź, co cię czeka w roku świni ziemskiej

Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, którym jesteś


źródła: elle.plkarmaweather.com,przewodnikduchowy.pl


Zobacz także

Zapamiętaj do czego masz prawo, bo za chwilę ktoś może zechcieć ci je odebrać

Jak urządzić mieszkanie? Po swojemu. Kilka prostych rad

Zabrałam te dwa zdjęcia, no bo jak lepiej mogłam potwierdzić, że nie jestem świruską zauroczoną idolem telewizyjnym