Kiedy twój związek jest jeszcze „świeży”, wciąż pokazujesz, że ci zależy, próbujesz lepiej poznać swojego partnera. Kiedy kończy się etap „miodowego miesiąca”, zaczynają się pierwsze kłótnie i nieporozumienia, a my stajemy się bardziej prawdziwi w naszych reakcjach i zachowaniach. To jest moment, w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, o co i w jaki sposób sprzeczamy się z partnerem. Obserwuj uważnie wasze reakcje, a dowiesz się, czy ten związek ma szansę przetrwać.
Jeśli pokonacie te 9 problemów na początku związku, przetrwacie:
Kłótnia o to, jaki powinien być wasz związek
Podstawą jest ustalenie pewnego stałego kierunku, do którego – szybciej lub wolniej – oboje będziecie dążyć. Jedni marzą o dalekich podróżach inni o tym, by jak najszybciej założyć rodzinę. Ważne, by wasze plany co do tej relacji się nie wykluczały.
Kłótnia o to, w jaki sposób każde z was spędza swój wolny czas
Nie powinniśmy zbyt mocno wpływać na to, co robi ze swoim „pozazwiązkowym” czasem nasza połówka, jeśli robi „normalne” rzeczy. Skoro po prostu nie możesz zaakceptować sposobu, w jaki sposób twój partner spędza swój wolny czas, prawdopodobnie po prostu do siebie nie pasujecie.
Kłótnia spowodowana brakiem zaufania
Zaufanie to coś, co będziesz budować razem z partnerem w trakcie swojego związku. Jeśli jednak okaże się, że jest ono kruche lub może nawet zostać zerwane na początku relacji, nie wróży to dobrze wspólnej przyszłości. Na pewno będzie wam trudniej.
Kłótnia o sposób, w jaki się kłócisz
Skoro już na początku związku miewacie tego rodzaju sprzeczki, to źle, trudno będzie wam się spotkać w połowie drogi.
Kłótnia się o to, jak on wygląda
To może być bardziej twój problem niż jego… Albo akceptujesz osobę, którą kochasz, albo chcesz mieć kogoś, kogo będziesz zmieniać.
Kłótnia o to, jak spędzacie weekend
Tak naprawdę nie powinniście kłócić się o to, jak spędzacie wspólny czas. Ale jeśli już masz trudności z kompromisem w kwestii tego, co oboje chcesz robić jako para, trudno będzie znaleźć sposób na to, aby twój związek działał na dłuższą metę.
Kłótnia o to, że on cię nie słucha
To jest ważny sygnał alarmowy dla związku. Jeśli twój partner naprawdę nie jest zaangażowany ani ciekawy tego, jaka jesteś, co cię interesuje, nie ma co brnąć we wspólną przyszłość.
Kłótnia o jego przyjaciół
Jeśli masz do nich zastrzeżenia, porozmawiaj o tym z partnerem. Nie warto jednak stawiać sprawy na ostrzu noża. Ostatecznie, jeśli jesteś osobą, na której mu zależy, w relacji z tobą będzie się kierował wartościami, które ci odpowiadają i nikt nie ma na to wpływu.
Kłótnie o brak spójności
Jeśli już na początku widać między wami wiele rozbieżności, to bardzo prawdopodobne, że tak już pozostanie. Brak wspólnych wartości, celów prowadzi do sytuacji, w której relacja nigdy nie będzie stabilna.
Na podstawie: relrules.com