Związek

Miłość, bezpieczeństwo i szacunek, jako filary związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 kwietnia 2017
Fot. iStock/Pekic
 

Choć nie ma szybkich, łatwych odpowiedzi na tak postawione pytanie, są pewne wytyczne, którymi warto się pokierować, kiedy stoisz przed dylematem “odejść czy zostać”. Tak naprawdę, najważniejszą z nich powinna być… prawda o twoim związku. Potrzebna jest więc głęboka, wewnętrzna analiza sytuacji, w której się znaleźliście jako para, czy małżeństwo.

Z reguły, jeśli pragnienie by ze sobą zostać, jest oparte na dążeniu do zrealizowania jakiegoś celu (na przykład „chcę wychować dzieci w pełnej rodzinie”), chętniej decydujemy się na to, by ze sobą zostać. Z kolei, jeśli decydujemy się ze sobą zostać dlatego, że boimy się cierpienia, nie rozstajemy się z powodu różnych obaw lub strachu przed samotnością, oznacza to, że małżeństwo i tak nie jest spoiwem i raczej nie przetrwa.

Często zdarza ci się pomyśleć: „Zostanę, bo boję się, że nie będę mógł widywać dzieci”, “Nikt już nie będzie mnie tak kochał”?… A może twoją motywacją jest chęć przeżycia czegoś więcej niż nieszczęśliwe małżeństwo?

Warto zaznaczyć, że strach nigdy nie jest dobrym doradcą. Jeśli w głębi serca wiesz, że zrobiłeś wszystko, co tylko można było zrobić, żeby poprawić relację z twoim partnerem, powoli budzi się w tobie świadomość, że życie po rozstaniu – zamiast się komplikować, stanie się prostsze. Nie będziesz musiał dłużej brać odpowiedzialności za partnera, który w związku był bardziej dzieckiem niż „drugą stroną”, ani dzielić z nim negatywnych emocji. Zdajesz sobie sprawę, że zbyt długo odkładałeś „na później”, swoje szczęście, i poczucie spełnienia.

Są pewne czynniki, które mogą nam podpowiedzieć, czy związek można uratować i inne wskazujące poziom prawdopodobieństwa, że nasza relacja będzie jeszcze satysfakcjonująca i szczęśliwa. Oczywiście, jeśli obie strony chcą uratować ten związek, szanse na sukces rosną.

Podstawowe potrzeby w związku

Potrzeba bezpieczeństwa

Można pracować nad związkiem, jeśli są w nim obecne:

Wzajemne zaufanie, uczciwość, poczucie bezpieczeństwa (psychicznego, emocjonalnego, fizycznego i finansowego), dobra komunikacja, opieka i wzajemna troska, życzliwość, brak przemocy (fizycznej, seksualnej, emocjonalnej, werbalnej lub psychicznej).

Praca nad związkiem jest niemożliwa, jeśli są w nim obecne:

Brak zaufania, patologiczna nieuczciwość, brak bezpieczeństwa (psychicznego, emocjonalnego, fizycznego i finansowego), brak komunikacji, brak opieki i wzajemnej troski, skrajne nadużycia (fizyczne, seksualne, emocjonalne, werbalne lub psychiczne).                                                   

Jeśli oboje małżonkowie chcą pracować nad swoimi problemami, jeśli zaufanie zostało nadszarpnięte, ale nadal łączy was wspólne pragnienie, aby stworzyć sobie bezpieczne środowisko (psychiczne, emocjonalne, fizyczne i finansowe), jeśli jest w was chęć komunikacji, jest duża szansa, że wysiłek się opłaci.

Potrzeba miłości

Można pracować nad związkiem, jeśli są w nim obecne:

Wzajemna miłość, wspólne cele, zaangażowanie (obu stron) w małżeństwo, wzajemne partnerstwo, wierność.

Praca nad związkiem jest niemożliwa, jeśli są w nim obecne:

Brak wzajemnej miłości, notoryczne zdrady, brak wspólnych celów, brak zaangażowania jednej lub obu stron w związek.

Jeśli oboje małżonkowie chcą „przepracować” zdradę i utratę zaufania, jest szansa, że wysiłek się opłaci.

Potrzeba szacunku

Można pracować nad związkiem, jeśli są w nim obecne:

Poczucie własnej wartości i szacunek dla małżonka, wspólne cele, gotowość do pracy obojga małżonków nad ich małżeństwem.

Praca nad związkiem jest niemożliwa, jeśli są w nim obecne:

Brak szacunku dla siebie samego lub/i małżonka, brak chęci do zmian, brak szacunku w ogóle, niechęć przynajmniej jednego z małżonków do pracy nad związkiem.

Jeśli oboje małżonkowie są skłonni do pracy nad swoją niską samooceną i szacunkiem do drugiej strony oraz nad niektórymi wspólnymi celami, warto podjąć wysiłek.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Związek

Przepis na pesto z orzeszków pistacjowych, czyli cały obiad w 5 minut

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 kwietnia 2017
Przepis na pesto z orzeszków pistacjowych
Fot. iStock / DonatellaTandelli
 

Pogoda taka, że szkoda tracić nawet 15 minut w kuchni, ale ochota na coś smacznego nie mija 😉 . Na dziś banalny, włoski przepis. Zdeterminowani kucharze pewnie uporają się w 3 minuty.

Jakim cudem tak szybko można przygotować obiad? To proste, czas, który spędzisz kuchni tak naprawdę zależy od tego, jak długo będzie się gotował twój makaron. Zacznij od niego.

Przepis na pesto z orzeszków pistacjowych

Potrzebne będą:

moździerz lub blender

Składniki:

  • 150 g orzeszków pistacjowych bez łupinek
  • 60 g obranych migdałów
  • 1 ząbek czosnku
  • oliwa z oliwek
  • sól i pieprz (do smaku)

Przygotowanie:

Zacznij od wstawienia makaronu, zaoszczędzić trochę czasu. Rozgrzej trochę piekarnik i włóż do niego orzeszki – to ułatwi zdjęcie z nich skórki.

Do moździerza lub blendera wsyp wszystkie składniki OPRÓCZ oliwy. Utrzyj lub zblenduj na gładką masę. Dodaj oliwę i przyprawy do smaku. Wymieszaj. Gotowe.

Przepis na pesto z orzeszków pistacjowych

Fot. iStock / CristianSabau


Związek

Widziałeś już artykuł o inteligentnych okularach? Musisz to zobaczyć!

Redakcja
Redakcja
2 kwietnia 2017

Wyobrażasz sobie, że nie musisz już wertować Internetu w poszukiwaniu sposobów na przeróżne zabrudzenia i plamy, często trudne do zwalczenia? Chciałabyś mieć pomocnika, który poda Ci od razu gotowe rozwiązania? Tej wiosny York PL wypuszcza produkt, który niewątpliwie zrewolucjonizuje podejście do sprzątania. Inteligentne okulary to zapowiedź nowej linii York Smart Cleaning, której wspólnym mianownikiem są innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz dedykowane im aplikacje mobilne.

CO I JAK?

Inteligentne okulary zlokalizują za Ciebie zanieczyszczone miejsca, następnie zbadają strukturę brudu, a aplikacja przypisana do produktu podpowie Ci jak najszybciej i najskuteczniej poradzić sobie z konkretnymi zanieczyszczeniami. Co ty musisz zrobić? Zainstalować na swoim smartfonie Clean View App, nałożyć okulary, włączyć je guziczkiem, który znajduje się na rejestratorze i przejść się po mieszkaniu. Wbudowany skaner rozpoznaje aż 30 rodzajów różnych zabrudzeń i na każde z nich ma przygotowane najlepsze rozwiązanie. Zupełna nowość na polskim rynku!

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU TO PRIORYTET

Czas jest dziś wartością bezcenną. Co jest ważne, a co ważniejsze? Czemu warto poświęcić uwagę, a co może poczekać? To pytania, które każda kobieta zadaje sobie codziennie i nieustająco podejmuje związane z nimi decyzje. York PL pragnie być dla nich wsparciem, dlatego wyjątkowo czujnie reaguje na oczekiwania swoich klientek. Linia produktów York Smart Cleaning jest kolejną odpowiedzą na potrzeby współczesnych kobiet!

YORK – FUNKCJONALNOŚĆ I DESIGN

York PL jest wiodącym producentem w branży household na skalę Europy. Od początku swojej działalności konsekwentnie łączy funkcjonalność z wysoką jakością oraz atrakcyjnością wizualną. Firma doskonale wie, że kobiety uwielbiają, kiedy małe AGD, którego używają na co dzień, jest niezwykle praktyczne, ale również ciekawie zaprojektowane. W przypadku inteligentnym okularów nie jest inaczej! Na ich atrakcyjność składają się przede wszystkim innowacyjność, funkcjonalność, ale również kobiecy design oprawek.

Produkt dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Baner dół

SPROSTOWANIE 😉

Zanim zaczniesz poszukiwać inteligentnych okularów York Clean View w Sieci, koniecznie zwróć uwagę na datę publikacji naszego artykułu!
Naszą intencją nie było wprowadzenie obiorców w błąd. Wykorzystując Prima Aprilis chcieliśmy jedynie „puścić oko” w stronę konsumentów i czytelników serwisu Ohme.pl, a przy tej okazji, zwrócić uwagę na markę York i jej portfolio produktowe.
Zapraszamy na www.york.pl, poznaj nas lepiej!

 


Zobacz także

„Gdybym ich nie znała, pomyślałabym, że są po prostu znajomymi, których ktoś przypadkiem posadził obok siebie". O zapomnianej miłości

Kobiety – bohaterki. Zrobią wszystko, byle on był szczęśliwy- zniosą iluzję miłości, zdobędą pieniądze

„Wprowadź się do mnie!”. Zanim zdecydujesz się na następny krok…

Chcesz mieć dobry i dojrzały związek? Wyluzuj i przestań oczekiwać. Wiem, co mówię