Zdrowie

Pajacyki. Sprawdź moc tego niepozornego ćwiczenia

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
1 kwietnia 2016
Fot. Screen z Youtube / Stopnadwadze.pl
 

Wydaje ci się, ze pajacyki to takie sobie proste ćwiczenie, które niczego do treningu nie wnosi? Nie wiesz jak bardzo się mylisz! Poza tym, że są najlepszym ćwiczeniem na rozgrzewkę, pajacyki angażują różne grupy mięśniowe całego ciała, harmonijnie uruchamiając wszystkie mięśnie. Energicznie wykonywane podnoszą puls, poprawiając ukrwienie mięśni, zmniejszają także ryzyko kontuzji.

  1. Pajacyki polegają na energicznym wyskoku z jednoczesnym podnoszeniu rąk łukiem, aby złączyły się nad głową, oraz rozkrokiem bocznym nóg.
  2. Po wyrzucie rąk i nóg, cofamy je do pozycji wyjściowej. Przy powrocie dłonie mogą wędrować do boków, lub być łączone na wysokości klatki piersiowej.

Ćwiczenie jest dziecinnie proste:


Zdrowie

Wykopy boczne w klęku podpartym. Trening na pośladki

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
2 kwietnia 2016
Fot. Screen z Youtube / CentrumSportowca.pl
 

To ćwiczenie pozwala zaangażować mięśnie brzucha, bioder i pośladków i wzmocnić je. Bez trudu wykonają je nawet osoby początkujące.

  1. Przyjmij pozycję na czworakach na podłożu, rozstaw kolana na szerokość bioder i dłonie na szerokość barków. Kolana zegnij pod kątem 90 stopni pod biodrami
  2. Usztywnij mięśnie tułowia i nie ruszając biodrami, unieś lewe udo na zewnątrz lewej strony ciała, przez cały czas utrzymując zgięte kolano
  3. Nie opuszczając bioder i nie poruszając kolanem, wyprostuj lewą nogę, wykonując kopnięcie na lewą stronę. Cofnij lewą nogę przez ugięcie kolana, a następnie zginając biodro, opuść ją do pozycji wyjściowej. Powtórz prawą nogą.


Zdrowie

Ćwiczenie wzmacniające kręgosłup – odcinek lędźwiowy i piersiowy

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
31 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fitappy2

Aby wzmocnić kręgosłup i przynieść zbolałym plecom ulgę po całym dniu na nogach lub w pozycji siedzącej przy biurku, warto każdego dnia wykonywać proste ćwiczenia.

  1. Przyjmij pozycję wyjściową w klęku podpartym, aby kręgosłup ustawiony był w pozycji pośredniej
  2. Wyciągnij jednocześnie przed siebie wyprostowaną prawą rękę i za siebie wyprostowaną lewą nogę zachowując taką pozycję ciała przez 5 sekund. Napinaj cały czas mięśnie brzucha i pośladków.
  3. Wróć do pozycji wyjściowej
  4. Powtórz ćwiczenie dla lewej ręki prawej nogi .

Kolejno wykonaj 1-3 serii po 10 powtórzeń.