Seks Związek

Uzależnienie od seksu. 5 sygnałów, świadczących o tym, że możesz mieć problem

Seksualnie
Seksualnie
11 grudnia 2017
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
 

Powszechnie uważa się, że uzależnienie od seksu dotyczy głównie mężczyzn. Co więcej, rzadko bywają oni z tego powodu potępiani społecznie. Ot, takie ma potrzeby i tyle. Gorzej, gdy problem dotyczy kobiety. Ta prędzej usłyszy, że się puszcza. Nawet jeśli uprawia seks wyłącznie z jednym partnerem, będzie uważana za rozwiązłą (mówią naprawdę delikatnie).

Uzależnienie od seksu może dotyczyć obu płci. Charakteryzuje się przede wszystkim desperackim szukaniem ujścia dla swojego pożądania i popędu seksualnego. Zdrowy apetyt na seks może być kontrolowany. Zdarzają się spontaniczne, szybkie numerki, ale codzienne życie nie kręci się wokół seksu.

Zdaniem dr Kathryn A. Cunningham, dyrektorki Centrum Badań nad Uzależnieniami Uniwersytetu w Galveston, można wyróżnić pięć charakterystycznych sygnałów, świadczących o uzależnieniu od seksu. Oto one:

 1. Seks dominuje w życiu jednostki. Wszelkie inne formy aktywności fizycznej z czasem przestają istnieć.

 2. Osoba uzależniona zaczyna szukać różnych form zaspokojenia swoich potrzeb, może to być seks przez telefon, seks przez internet, ekshibicjonizm, korzystanie z usług prostytutek, częste oglądanie pornografii.

 3. Osoba uzależniona bardzo często się masturbuje.

 4. Często spotyka się w tym samym czasie z kilkoma partnerami seksualnymi lub zdradza swojego stałego partnera.

 5. W skrajnych przypadkach osoba uzależniona decyduje się nawet popełnić przestępstwo (np. molestowanie, gwałt, kazirodztwo), by zaspokoić swoje potrzeby.

Jeżeli dostrzegasz u siebie niepokojące sygnały, powinnaś jak najszybciej zgłosić się po pomoc do seksuologa. Jeżeli natomiast podejrzewasz, że twój partner może być uzależniony od seksu, musisz poważnie z nim porozmawiać. Związek z seksoholikiem jest trudny, ponieważ wymaga od zdrowego partnera wiele samozaparcia. Ustalanie granic nie jest łatwe. Gdy seks nie pojawia się tak często, jak oczekuje tego uzależniony partner, ryzyko zdrady jest bardzo wysokie. Często konieczna jest terapia par. Im później pójdziecie po pomoc, tym trudniej będzie wam rozprawić się z nałogiem.


 

Źródło: Everyday Health


Seks Związek

Seks po alkoholu? Przeczytaj, zanim pójdziesz z kimś do łóżka

Seksualnie
Seksualnie
12 grudnia 2017
Fot. iStock/djedzura
 

Pewnie głupio to zabrzmi, ale nie jestem w stanie policzyć, ile razy uprawiałam z moim mężem seks, będąc pod wpływem alkoholu. Bo jakaś uroczystość była, bo wróciłam ze spotkania z przyjaciółkami i nie mogłam się od niego oderwać, bo wypiliśmy butelkę wina do kolacji, bo miałam ciężki dzień i chciałam się zrelaksować… Jedno wiem na pewno – seks po alkoholu jest inny. Czasem lepszy, czasem gorszy…

Wiesz, co się dzieje, gdy jesteś pod wpływem alkoholu?

 1. Jesteś zdecydowanie bardziej towarzyska i otwarta na nowe znajomości, co może skończyć się przygodnym seksem lub zdradą. Co ciekawe, osoby będące pod wpływem alkoholu często decydują się na seks z kimś, na kogo na trzeźwo kompletnie nie zwróciłyby uwagi.
 2. Po wypiciu alkoholu możesz czuć się seksowniejsza i bardziej atrakcyjna.
 3. Jeżeli uprawiasz seks z mężczyzną, który także jest pod wpływem alkoholu, możesz stracić panowanie nad sytuacją. Mężczyźni po spożyciu alkoholu bywają agresywni i dominujący w łóżku. Kobiety natomiast chętniej godzą się na wszystko i nie potrafią stawiać granic.
 4. Jest duże prawdopodobieństwo, że po alkoholu zgodzisz się na seks, nawet jeśli wcześniej tego nie planowałaś.
 5. Alkohol może spowodować, że rano nie będziesz potrafiła sobie przypomnieć, co dokładnie się działo. Nie chodzi tylko o to, z kim spałaś. Możesz na przykład nie pamiętać, czy się zabezpieczyliście lub czy prezerwatywa przypadkiem nie pękła.
 6. Seks po alkoholu, szczególnie z przypadkową osobą, często kończy się zażenowaniem i poczuciem winy. Powoduje spadek samooceny i strach, wynikający z różnych, potencjalnych konsekwencji. Kobiety bardzo często czują też ogromny wstyd.
 7. Seks może trwać wyjątkowo długo (problem z orgazmem) lub bardzo krótko i możecie nie mieć na to żadnego wpływu.
 8. Alkohol powoduje problemy z erekcją u mężczyzn, a u kobiet może pojawić się suchość pochwy.

Wnioski? Seks po alkoholu tylko ze stałym partnerem.

Na podstawie: Cosmopolitan


Seks Związek

6 rzeczy, które musicie zrobić w ten weekend. Będzie gorąco…

Seksualnie
Seksualnie
8 grudnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages

Zapewne najbliższy weekend masz rozpisany co do minuty i większość czasu spędzisz w galerii handlowej. Bo przecież trzeba zrobić zakupy, może kupić dzieciom buty na wiosnę… A jeszcze dobrze byłoby umyć okna i posprzątać… Stop.

A może ten weekend powinien wyglądać zupełnie inaczej? Zamiast gonitwy i walki o ostatni słoik majonezu w supermarkecie, może warto byłoby oddać dzieciaki pod opiekę dziadków i spędzić ten czas we dwoje?

Jeśli brakuje wam pomysłów, już spieszę z pomocą. Seks-maraton? Podaję prosty przepis na upojny weekend.

Odpowiednia atmosfera

Już od samego rana zacznij flirtować. Postaraj się stworzyć wokół siebie odpowiednią aurę. Nawet jeśli musicie jechać do tego sklepu, zrób się na bóstwo i załóż szpilki. Kuś go w ciągu dnia.

Pozycja 69

Może i nie jest najwygodniejsza, ale idealne wpisuje się w świąteczny nastrój, bo kojarzy się z dawaniem i braniem. Wybierzcie wariant, który wam obojgu pasuje (np. na boku, zamiast klasycznie, gdy jedna osoba jest na górze) i skupcie się na doznaniach. Dawajcie i bierzcie.

Sex-shop

Do listy świąteczny zakupów dopisz zabawkę erotyczną. Pójdźcie do sklepu razem i wybierzcie ją wspólnie. Niech będzie to upominek dla was. Nie czekajcie jednak do Wigilii, tylko wypróbujcie gadżet jeszcze w ten weekend.

Eksperyment

Przejrzyj Kamasutrę i wybierz pozycję, której nie znasz. Im dziwniejsza, tym lepiej. Z odrobiną lubrykantu naprawdę wszystko jest możliwe. Albo inaczej – wybierajcie na zmianę. Niech ten seks zmieni się w zabawę.

Szybki numerek

Zaskocz go, gdy ogląda film lub czyta gazetę. Jeśli masz więcej odwagi, zaciągnij go do sklepowej przymierzalni. Żadnej gry wstępnej, poza namiętnym pocałunkiem. Niby nic, ale jeśli w wasz związek wdarła się rutyna, to najprostszy sposób, by ją przełamać.

Nagłe przebudzenie

Każdy facet marzy o tym, żeby chociaż raz w życiu obudzić się z penisem w ustach kobiety. Jeśli jeszcze nigdy nie zafundowałaś mu takiej pobudki, najwyższa pora. Gwarantuję ci, że reszta dnia przebiegnie po twojej myśli. I dalej to już on będzie zabiegał o chwilę sam na sam z tobą…

Źródło: Bustle