Seks Związek

Seks oralny. 10 rzeczy, o których faceci powinni się w końcu dowiedzieć

Seksualnie
Seksualnie
16 lutego 2018
Fot. iStock/kieferpix
Następny

Już od dłuższego czasu myślałam nad jakimś „regulaminem dotyczącym seksu oralnego” dla panów. Tak, REGULAMINEM, a nie poradnikiem. Bo nad samą techniką to nie ma się co rozwodzić – każdy lubi co innego. Można natomiast stworzyć pewien zbiór zasad, których trzeba przestrzegać. I to zarówno w sytuacji, gdy to my robimy wam dobrze ustami, jak i wtedy, kiedy w ruch idzie wasz język. Gotowi? No to lecimy.

Mówcie, kiedy kończycie

Może się wydawać, że to takie nieromantyczne… Jeśli ubierzecie to w fajne słowa, to nawet może być sexy, naprawdę. Wulgarność na pewno się sprawdzi. Odradzam natomiast strzelanie z zaskoczki, bo to trochę tak, jak naciskanie komuś na butelkę, gdy z niej pije. Może się zakrztusić, serio.

Doceniajcie to, co robimy

Przecież robienie loda to absolutny standard dzisiaj, więc nie ma się czym zachwycać? Oj, żebyście się nie przejechali. Nie musicie zaraz dziękować i obsypywać nas płatkami róż, ale fajnie jest usłyszeć, że wam się podobało.

Rewanżujcie się

Fajnie, jeżeli potem potraficie nam się odwdzięczyć równie dobrym seksem oralnym w waszym wykonaniu. To naprawdę działa dla was na korzyść, bo chętniej będziemy przejmowały inicjatywę i same schodziły w dół.

Myślcie, co robicie

Machanie jęzorem bez celu jest trochę bez sensu, ale rozumiem – trzeba odbębnić. Zanim zaczniecie nas pieścić językiem, zastanówcie się, czego chcecie. Doprowadzić nas do orgazmu czy tylko podniecić? To ważne, jaki macie cel, bo do tego warto dostosować technikę. A jak widzicie, że coś idzie nie po waszej myśli, to odpuście albo dopytajcie.

Używajcie rąk…

ZAWSZE, kiedy to możliwe. Zarówno wtedy, gdy to my robimy wam dobrze (można trzymać za włosy, gładzić po ramionach, dotykać policzków, pieścić piersi…), jak i w odwrotnej sytuacji (wkładajcie palce, dotykajcie naszych ud, pośladków, piersi, brzucha).

…ale kontrolujcie ich ruchy

Szarpanie za włosy nie zawsze jest przyjemne. W najlepszym wypadku tylko zajęczymy lub krzykniemy. W najgorszym wypadku zaciśniemy zęby na penisie. Słabo, prawda? Dlatego kontrolujcie siłę waszych rąk.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

Ten cudowny anal… O co tym facetom tak naprawdę chodzi?

Seksualnie
Seksualnie
19 lutego 2018
Fot. iStock/Casarsa
Następny

Podczas jednego z naszych babskich spotkań zaczęłyśmy rozmawiać na temat seksu (Tak, tak, na temat seksu i to analnego. My nie rozmawiamy wyłącznie o dzieciach i nie plotkujemy o koleżankach z pracy, chociaż i to nam się zdarza 😉 ). M. chciała porozmawiać o swoich obawach. Otóż jej mąż od dłuższego czasu namawia ją na… anal. I w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaczęła mówić o wnioskach, jakie z tych jego próśb wyciągnęła. Czy może chodzić o fascynację homoseksualizmem? 

Szczerze mówiąc… różne rzeczy już z moim mężem robiłam, o różne rzeczy mnie prosił, ale jakoś nigdy nie pomyślałam, że za jego fantazjami może się kryć drugie dno. Muszę jednak przyznać, że to nie ja pierwsza wyskoczyłam z tym całym analem. To była jego propozycja i po krótkiej rozmowie z koleżankami doszłyśmy wspólnie do wniosku, że to zawsze oni inicjują taki seks.

Kobiety na całym świecie zastanawiają się, czy powinny godzić się na seks analny, a mężczyźni dyskutują między sobą, w jaki sposób mogą przekonać swoje partnerki, aby spróbowały.

I trzeba przyznać, że przytłaczająca większość pań robi to na prośbę swojego partnera. Poza tym mężczyźni przeważnie zgłaszają pozytywne doświadczenia po spróbowaniu seksu analnego z partnerką, podczas gdy ponad połowa kobiet, które zgodziły się na anal, opisuje to jako nieprzyjemne doświadczenie, którego prawdopodobnie nie powtórzą. Dlaczego faceci tak bardzo lubią ten rodzaj seksu?

Faceci są zainteresowani różnorodnością seksualną

Oni naprawdę mają ochotę na różne eksperymenty, choć nie zawsze otwarcie się do tego przyznają.

Anal lubią ostre i wyuzdane babki

Mężczyzn kręcą kobiety, które są gotowe na nowe doświadczenia. Te, które godzą się na seks analny, wydają im się bardziej seksowne, zmysłowe, aktywne w łóżku. Co więcej, lubią też, gdy ich ciało jest obiektem seksualnym. Nie chodzi o to, że gardzą zwykłym, klasycznym seksem… One po prostu chcą czerpać z seksu jak najwięcej i właśnie to podnieca facetów.

Sprawianie bólu bywa podniecające

Niektórzy faceci uwielbiają BDSM lub niektóre jego elementy. Ból (w granicach rozsądku i za jej zgodą), jaki kobieta odczuwa w trakcie seksu analnego może być dla partnera podniecający sam w sobie. Niektóre kobiety również to lubią, dlatego nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli każda ze stron nie jest do seksu analnego zmuszana.

Anal jak podarunek

Dla wielu mężczyzn i kobiet seks analny jest postrzegany jako forma „podarunku” od kobiety. Ten dar to coś ofiarowanego z miłości, szacunku i pragnienia, by dać mu coś wyjątkowego i rzadkiego. Kiedy kobieta jest gotowa angażować się w seks analny ze swoim kochankiem, zwykle ufa swojemu partnerowi i kocha go.

Anal jako forma dominacji

Nie ma nad czym się rozwodzić – seks analny jest pewną formą dominacji nad partnerką. Sprawdzi się więc szczególnie w sytuacji, gdy partnerka lubi w sensie być zdominowaną. Jeżeli partnerzy są w tym temacie zgodni, tylko pozazdrościć.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

Jak osiągnąć orgazm w trakcie seksu analnego?

Seksualnie
Seksualnie
15 lutego 2018
Fot. iStock/stock_colors
Następny

Zrobiłam ostatnią małą, anonimową sondę wśród koleżanek, by dowiedzieć się, po co właściwie uprawiają seks analny. Odpowiedzi w większości były podobne: „bo chciałam sprawdzić, czy to faktycznie takie przyjemne”, „bo chciałam urozmaicić nasze życie seksualne”, „bo mój partner bardzo nalegał”, „bo wydaje mi się, że jest to wejście na wyższy poziom zaawansowania w seksie”. Żadna z nich nie odpowiedziała, że chce np. mieć lepszy orgazm. Bo… szczytowanie i seks analny? Przecież on ma być tylko formą atrakcji dla faceta, a nie fantazją kobiety… No ręce mi opadły, naprawdę. Sam robienie czegoś dla kogoś, tylko po to, żeby go zadowolić, jest słabe. I rezygnacja z własnej przyjemności też jest słaba. Otóż, moje drogie, w trakcie seksu analnego można mieć nieziemski orgazm. Trzeba tylko połączyć kilka technik i sztuczek.

Zaplanujcie to

Seks analny to nie jest coś, co można odbębnić w kwadrans. Zaplanujcie wasze miłosne igraszki na weekend i oddajcie dzieci do dziadków. Uwierz mi, że takie planowanie będzie was dodatkowo nakręcało.

Upewnij się…

…że na pewno chcesz uprawiać seks analny, a twój facet cię nie skrzywdzi. Jeśli jest typem, który daje się ponieść, nie bacząc na twoje doznania, lepiej odpuścić.

Kup lubrykant

Naprawdę go potrzebujesz, ponieważ odbyt nie jest tak nawilżony, jak pochwa. Jeśli nie chcesz, żeby bolało, zadbaj po poślizg.

Załatw gumki

Nawet jeśli jesteście ze sobą od wielu lat, lepiej zastosować prezerwatywy. Nie chodzi tylko o choroby weneryczne, ale także o zwykłe zakażenia – facet będzie przecież wkładał penisa w niezbyt higieniczne miejsce. Po co mu zapalenie cewki moczowej? Bezpieczeństwo i higiena to podstawa.

Zacznijcie powoli

Musisz być rozluźniona i podniecona, dlatego zacznijcie od pieszczot całego ciała. Musisz być naprawdę mocno nakręcona, więc przyłóżcie się do gry wstępnej. Uprawiajcie najpierw klasyczny seks i oralny. Potem jego palec może powędrować do celu. Lepiej, żeby nie zaczynał od wkładania penisa.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…