Go to content

„A jeśli przydarzy się TO?” Czyli najczęstsze pytania na temat seksu analnego

Fot. iStock/oneinchpunch

Zawsze chciałaś spróbować, ale bałaś się wpadki. A może seks analny od dawna występuje w twoim repertuarze, ale szukasz wskazówek, żeby było jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, czy jesteś analną dziewicą, czy zagorzałą fanką tej wyjątkowo intymnej sztuki, powinnaś czytać dalej. Znajdziesz odpowiedzi na kilka najczęstszych pytań odnośnie seksu analnego. 

Czy to nie jest obrzydliwe?

Jeżeli tak właśnie uważasz, najprawdopodobniej nie jesteś gotowa na seks analny. Dla wielu osób już sama wizja dotykania cudzego odbytu (a często nawet i własnego) jest obrzydliwa. Cóż, w tym wypadku należy mieć świadomość, że może dojść do bliskiego spotkania z kupą. Dopiero gdy zaakceptujesz ten fakt, możesz myśleć poważnie o seksie analnym.

Zawsze boli?

Często boli na początku, ale tylko dlatego, że niewłaściwie się do tego przygotowaliście. Chodzi nie tylko o odpowiednią pozycję (warto spróbować na łyżeczki) czy brak lubrykantu, ale przede wszystkim o relaks i pozytywne nastawienie. Możecie zużyć całe opakowanie żelu intymnego, ale jeśli będziesz zdenerwowana i spięta, będzie bolało.

Jak zacząć?

Przede wszystkim zadbaj o komfort psychiczny i fizyczny. Musisz być zrelaksowana i podniecona. Nie skupiajcie się wyłącznie na odbycie. Niech on pieści twoje piersi i łechtaczkę, potem może zacząć stymulować cię palcem. Gdy przyzwyczaisz się do tego uczucia, dopiero wtedy pomyślcie o penetracji odbytu penisem.

Czy penetracja jest konieczna?

Absolutnie nie. Możecie spędzić kilka upojnych wieczorów na samych pieszczotach, byś przyzwyczaiła się do nowych doznań. Może cię dotykać i całować w tym rejonie.

A może lepiej solo?

To na pewno dobry sposób, żeby przełamać wstyd. Spróbuj najpierw dotykać się sama, najlepiej pod prysznicem, jeśli obawiasz się przykrej niespodzianki.

Co zrobić, żeby seks analny był przyjemniejszy?

Po pierwsze, pamiętaj o lubrykancie. Po drugie, oddychaj. Gdy wstrzymujesz powietrze, automatycznie zaciskasz mięśnie, co spowoduje ból podczas penetracji. Świetnym sposobem na rozluźnienie jest także seks oralny (facetów naprawdę to kręci!). Pomyśl też o podwójnej penetracji. Gdy on wchodzi w ciebie od tylu, ty dodatkowo masturbuj się wibratorem. Jeśli macie wprawę i lubisz seks analny, możecie sięgnąć po różne zabawki, np. korki lub wibratory analne.

A jeśli boję się o własne zdrowie?

Ścianki odbytu są bardzo delikatne, dlatego zawsze warto stosować prezerwatywy, dla ochrony przed różnymi chorobami.

A jeśli stanie się TO?

Kupa – największe tabu. Cóż, jesteście dorośli, więc chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że może dojść do kontaktu z kupą? Jest to absolutnie normalne i decydując się na taki rodzaj seksu, lepiej nastawić się na to, że do takiej sytuacji prędzej dojdzie niż nie. Ścianki odbytu mogą po prostu być brudne. Jeżeli bardzo się tym stresujesz, zrób wcześniej lewatywę przy pomocy gruszki. To najskuteczniejszy sposób, żeby pozbyć się resztek kału z ostatniego odcinka przewodu pokarmowego.

Źródło: Women’s Health