Go to content

„Pół-nocna” przygoda. Nowy trend wśród Millenialsów, którzy nie mają ochoty na kłopotliwe poranki

Fot. iStock/nemke

– Jeśli nie zależy ci na niczym więcej niż na seksie, jaki jest sens spędzania całej nocy z obcą osobą? Łatwiej jest wrócić do domu, żeby się wyspać w swoim wygodnym łóżku, obudzić się rano i spokojnie zacząć dzień – mówi Celeste Hirschman, seksuolog, w wywiadzie dla The Huffington Post. Właśnie nadchodzi rewolucja. Przygody na jedną noc przechodzą do przeszłości, a na ich miejsce wkracza nowy trend, który nosi nazwę „pół-nocne” przygody.

Będziesz tęsknić za kłopotliwymi porankami po seksie z przypadkowym partnerem?

Coraz więcej Millenialsów wybiera skróconą wersję przygody na jedną noc. Zamiast mało komfortowych poranków w obcym mieszkaniu, wybierają wygodę jaką jest spędzenie nocy we własnym łóżku. Po zaspokojeniu potrzeb fizycznych, zamawiają taksówkę bądź modnego teraz Ubera i wracają do siebie.

Według seksuolog Tammy Nelson świadczy to o tym, że kobiety są coraz bardziej świadome swojej seksualności i nie boją się o tym otwarcie mówić. Mają wybór – mogą wrócić do siebie lub zostać w mieszkaniu partnera. Same wybierają lepszą dla siebie opcję i są świadome konsekwencji podjętej decyzji.

Czy wiecie, że... 22 wskazówki dotyczące seksu, które warto znać

Fot. iStock / FlairImages

Przygody na jedną noc są potrzebne w życiu kobiety, zwłaszcza singielki. Stosunek z nowo poznanym mężczyzną przynosi wiele korzyści np. daje satysfakcję, zwiększa poczucie atrakcyjności, pomaga pozbyć się zahamowań oraz jest szansą na spełnienie swoich fantazji i zachcianek.

Z drugiej jednak strony ma też wiele wad. Często do stosunku dochodzi po alkoholu. Dlatego nie zawsze poranki są przyjemne. Mogą pojawić się kłopotliwe sytuacje np. kiedy partnerzy nie pamiętają swoich imion, pojawia się kac – nie tylko ten spowodowany ilością wypitego alkoholu, lecz także moralny.

Poza tym poranna rozmowa może rozwiać złudzenia oraz może doprowadzić do przykrych sytuacji np. gdy partner  okaże swoje rozczarowanie wyglądem kobiety.

Warto jednak przed seksem ustalić zasady i przedstawić swoje zamiary. Dla ciebie może to być nic nie znacząca przygoda, ale twój partner może zaangażować się emocjonalnie. Dlatego warto postawić na szczerość i od początku ustalić, czego od siebie oczekujecie.


Źródło: fpiec, huffingtonpost