Seks

„Pół-nocna” przygoda. Nowy trend wśród Millenialsów, którzy nie mają ochoty na kłopotliwe poranki

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
1 sierpnia 2017
Fot. iStock/nemke
 

– Jeśli nie zależy ci na niczym więcej niż na seksie, jaki jest sens spędzania całej nocy z obcą osobą? Łatwiej jest wrócić do domu, żeby się wyspać w swoim wygodnym łóżku, obudzić się rano i spokojnie zacząć dzień – mówi Celeste Hirschman, seksuolog, w wywiadzie dla The Huffington Post. Właśnie nadchodzi rewolucja. Przygody na jedną noc przechodzą do przeszłości, a na ich miejsce wkracza nowy trend, który nosi nazwę „pół-nocne” przygody.

Będziesz tęsknić za kłopotliwymi porankami po seksie z przypadkowym partnerem?

Coraz więcej Millenialsów wybiera skróconą wersję przygody na jedną noc. Zamiast mało komfortowych poranków w obcym mieszkaniu, wybierają wygodę jaką jest spędzenie nocy we własnym łóżku. Po zaspokojeniu potrzeb fizycznych, zamawiają taksówkę bądź modnego teraz Ubera i wracają do siebie.

Według seksuolog Tammy Nelson świadczy to o tym, że kobiety są coraz bardziej świadome swojej seksualności i nie boją się o tym otwarcie mówić. Mają wybór – mogą wrócić do siebie lub zostać w mieszkaniu partnera. Same wybierają lepszą dla siebie opcję i są świadome konsekwencji podjętej decyzji.

Czy wiecie, że... 22 wskazówki dotyczące seksu, które warto znać

Fot. iStock / FlairImages

Przygody na jedną noc są potrzebne w życiu kobiety, zwłaszcza singielki. Stosunek z nowo poznanym mężczyzną przynosi wiele korzyści np. daje satysfakcję, zwiększa poczucie atrakcyjności, pomaga pozbyć się zahamowań oraz jest szansą na spełnienie swoich fantazji i zachcianek.

Z drugiej jednak strony ma też wiele wad. Często do stosunku dochodzi po alkoholu. Dlatego nie zawsze poranki są przyjemne. Mogą pojawić się kłopotliwe sytuacje np. kiedy partnerzy nie pamiętają swoich imion, pojawia się kac – nie tylko ten spowodowany ilością wypitego alkoholu, lecz także moralny.

Poza tym poranna rozmowa może rozwiać złudzenia oraz może doprowadzić do przykrych sytuacji np. gdy partner  okaże swoje rozczarowanie wyglądem kobiety.

Warto jednak przed seksem ustalić zasady i przedstawić swoje zamiary. Dla ciebie może to być nic nie znacząca przygoda, ale twój partner może zaangażować się emocjonalnie. Dlatego warto postawić na szczerość i od początku ustalić, czego od siebie oczekujecie.


Źródło: fpiec, huffingtonpost


Seks

„Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nie znika”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
1 sierpnia 2017
Fot.. iStock / Borut Trdina
 

„– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”.*

Przyszła trochę niespodziewanie, jak gość, którego się nie oczekuje, a którego wizyta wprawia najpierw w zakłopotanie. Bo nie wiesz, jak się zachować, jak poradzić sobie z tym, co między wami się dzieje. Ciekawi cię, gdy rozsiada się niepewnie na kanapie, próbując zakryć swój niepokój i obawy, czy aby na pewno tak może. A kiedy zaczynasz z nią obcować, ta niepostrzeżenie wkrada się w twoje życie, wypełnia niezwykłym spokojem, bo wiesz, że cię akceptuje, że idzie obok ciebie. Nie zatrzymuje, nie pcha do przodu, uczestniczy w twoim życiu równolegle, może trochę jak twój cień, który wiesz, że jest i nigdy nie zniknie, bo jesteście połączeni wyjątkową i właściwie niewidoczną linią światła.

Nie wierzyłam w nią przez wiele lat, bo ludzie znikali, gdy tylko pozwalałam się jej zbliżyć, gdy postanawiałam zaufać. A może to ja uciekałam obawiając się tej całkowitej i pełnej bliskości. Tej szczerości w relacji, bezkompromisowości i braku kalkulacji, bez chęci przywłaszczenia sobie drugiego człowieka, posiadania go na własność, dania sobie prawa życia w jego życiu. Myślałam, że to związek do bólu symbiotyczny, wręcz organiczna potrzeba obecności jej w moim i mojego w jej życiu.

Tymczasem ona okazała się być największym darem, na który my sobie pozwalamy i którym obdarza nas ktoś, po kim czasami zupełnie byśmy się tego nie spodziewali. To doświadczenie jest najwyższą forma relacji z drugim człowiekiem. Jej nie da się wpisać w codzienną kawę, w kilka rozmów telefonicznych, wspólne wyjścia na imprezę. To zdecydowanie coś więcej. Kiedy o niej myślę,  doświadczam uczucia szczęścia i pewności, że ktoś poczeka, bo kocha i nigdy dla niego nie zniknę, nigdy nie zostanę oceniona, zaszufladkowana, nie obarczona winą czy pretensją.

Pozwoliłam się jej rozgościć na mojej kanapie, pozwoliłam sobie zauważyć, że istnieje, że wcale nie chce mnie skrzywdzić, wykorzystać, że nie zjawia się po coś i z jakiegoś powodu. Po prostu jest, jak ten cień, który, choć go nie widzisz, nigdy cię nie opuszcza.

Wytłumaczyła mi, że nie oczekuje poklasku, że nie przyszła po to, bym czuła zobowiązanie, presję organizowania jej czasu i przestrzeni. Ona tylko zapukała, ja ją wpuściłam i teraz z tej naszej relacji możemy czerpać wszystko, to co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

I choć tak bardzo się bałam, że jak zawsze odejdzie, ona jednak została i dzisiaj wiem i rozumiem, że ona – ta przyjaźń – nie potrzebuje:

– uwagi

nie zależy jej na tym, by wiecznie wystawiać ją na piedestał, by była centrum uwagi. Bo ta prawdziwa przyjaźń potrzebuje uważności, nie uwagi. Uważności na siebie, na nastroje, na tembr głosu, na słowa niedopowiedziane, na usłyszenie drugiego dna pod banałami codzienności

– czasu

bo nie obawia się, że brak czasu będzie początkiem jej zapomnienia. Nie wzbudza niepokoju, nie zadaje pytań: czy może czas się odezwać, czy zadzwonić, bo wypada. Przyjaźń ma dużo czasu, całe mnóstwo i rozumie, że przecież jak ktoś kocha, to nie zniknie, tylko dlatego, że brak mu chwilowo czasu.

– rad

przyjaźń to wolność własnego wyboru, podejmowania decyzji, przyjaźń to wspólne podążanie ramię w ramię, a nie wychodzenie naprzeciw, skręcanie, odciąganie. Przyjaźń jest wtedy, gdy mówisz tak i gdy odmawiasz, w każdej z decyzji cię wspiera, akceptuje wybory, choć bywa to dla niej czasami trudne.

Przyjaźń to więź, to ta niewidzialna cienka nić, która oplata dwoje ludzi i zaciska się, ale nie wbrew nim, czeka aż oni będą na nią gotowi. Dzisiaj wiem, że nie uda się stworzyć przyjaźni bez tej więzi, tego silnego poczucia zrozumienia, nawet gdy milczysz, tego zaskakiwania, gdy ktoś myśli podobnie do ciebie, bez empatii, gdy masz wrażenie, że ktoś zamieszkał w twojej głowie i emocjach i w końcu bez tego czekania z powodami do niepokojów,. Bo wiesz, że gdzieś na końcu ona zawsze czeka, przycupnie sobie na schodach wcale nie czując zaniedbania. Wręcz przeciwnie z ogromną radością przywita cię, gdy wrócisz nie mogąc się doczekać, co masz jej do opowiedzenia!

Takie przyjaźnie trwają lata, są w stanie przetrwać każdą burzę, odchodzić od siebie i wracać na nowo, a właściwie wracając poczuć się jak w domu. Są też przyjaźnie nowe, którym trudno dać szansę, kiedy tylu ludzi zawiodło. Ale nie ma bardziej szczerego i bezinteresownego związku z drugim człowiekiem, dlatego zawsze warto o nią zawalczyć, docenić i poczuć wdzięczność, że zapukała i ponownie rozgościła się w moim życiu. Dziękuję moim przyjaźniom, że czekają i że nie znikają.


*Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

 


Seks

Jak uratować nieudany makijaż lub zabieg kosmetyczny domowymi sposobami?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
1 sierpnia 2017
Fot. iStock/RomarioIen
Następny

My, kobiety lubimy eksperymentować z kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi. Jednak, jeśli nie mamy dużej wprawy i doświadczenia, często dochodzi do wpadek. Zbyt mocna henna, zły kolor podkładu – każda z nas choć raz w życiu zaliczyła urodową katastrofę. Na szczęście nieudany zabieg lub makijaż można uratować domowymi sposobami.

Zobacz także

Sześć prostych sztuczek, które sprawią, że staniesz się mistrzynią seksu oralnego. On będzie zachwycony [18+]

Dlaczego mężczyźni wolą romansować z mężatkami?

„Pewnych rzeczy już nie wypada robić”. Obalamy mity na temat seksu po 40-tce