Go to content

8 momentów w życiu, w których dobrze uprawiać seks. Dzięki temu łatwiej osiągniesz sukces i będziesz bardziej pewna siebie

Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! ;)
Fot. iStock / shironosov

Seks jest niezwykle ważną częścią życia dorosłego człowieka. To źródło przyjemności i niezwykłych doznań. Działa jak najlepszy kosmetyk i lek, który łagodzi wiele dolegliwości. Taka niesamowita bliskość z drugim człowiekiem poprawia samopoczucie, redukuje stres, wpływa na gospodarkę hormonalną.

Świadomość, że jesteś dla kogoś najpiękniejszą kobietą na świecie, dodaje ci pewności siebie i sprawia, że łatwiej pokonujesz trudności. Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! 😉

8 momentów w życiu, w których dobrze uprawiać seks

Seks przed ważnym wystąpieniem – seks to zdaniem amerykańskich naukowców najlepsze remedium na stres i nerwy.

Seks, gdy nie możesz zasnąć – podczas uprawiania seksu wydzielana jest prolaktyna, czyli hormon wywołujący senność.

Seks, gdy łapie cię przeziębienie – seks zwiększa odporność twojego organizmu i wpływa na produkcję przeciwciał, które pomogą ci w walce z chorobą.

Seks po treningu – dzięki temu, że po aktywności fizycznej masz bardziej ukrwione narządy płciowe, szybciej osiągniesz orgazm. A o jego zaletach chyba nie musimy przypominać.

Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! ;)

Fot. iStock / Jacob Ammentorp Lund

Seks, gdy boli cię głowa – nie wykręcaj się więcej bólem głowy. Seks jest skutecznym lekarstwem, który szybko pomoże ci się pozbyć dokuczliwych dolegliwości.

Seks przed rozmową o podwyżkę – seks wpływa na twoje samopoczucie i obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu jesteś mniej zdenerwowana i bardziej pewna siebie.

Seks po ciężkim dniu – zamiast sięgać po kieliszek wina, spędź miły wieczór w łóżku z ukochanym. W twoim organizmie zaczną wydzielać się hormony szczęścia, a rozładowanie napięcia przyczyni się do tego, że wasz seks będzie bardziej namiętny.

Seks przed miesiączką – seks łagodzi PMS. Zwiększa poziom oksytocyny i endorfin w organizmie, działa relaksująco i pozytywnie wpływa na nastrój.

Nie odmawiaj sobie i swojemu partnerowi przyjemności. Regularne uprawianie seksu dodatkowo sprawi, że szybciej zrzucisz zbędne kilogramy, twoja cera będzie bardziej promienna, a ty będziesz wyglądać młodziej. Kochaj się na zdrowie!