Seks Związek

Jak osiągnąć orgazm w trakcie seksu analnego?

Seksualnie
Seksualnie
15 lutego 2018
Fot. iStock/stock_colors
Następny

Zrobiłam ostatnią małą, anonimową sondę wśród koleżanek, by dowiedzieć się, po co właściwie uprawiają seks analny. Odpowiedzi w większości były podobne: „bo chciałam sprawdzić, czy to faktycznie takie przyjemne”, „bo chciałam urozmaicić nasze życie seksualne”, „bo mój partner bardzo nalegał”, „bo wydaje mi się, że jest to wejście na wyższy poziom zaawansowania w seksie”. Żadna z nich nie odpowiedziała, że chce np. mieć lepszy orgazm. Bo… szczytowanie i seks analny? Przecież on ma być tylko formą atrakcji dla faceta, a nie fantazją kobiety… No ręce mi opadły, naprawdę. Sam robienie czegoś dla kogoś, tylko po to, żeby go zadowolić, jest słabe. I rezygnacja z własnej przyjemności też jest słaba. Otóż, moje drogie, w trakcie seksu analnego można mieć nieziemski orgazm. Trzeba tylko połączyć kilka technik i sztuczek.

Zaplanujcie to

Seks analny to nie jest coś, co można odbębnić w kwadrans. Zaplanujcie wasze miłosne igraszki na weekend i oddajcie dzieci do dziadków. Uwierz mi, że takie planowanie będzie was dodatkowo nakręcało.

Upewnij się…

…że na pewno chcesz uprawiać seks analny, a twój facet cię nie skrzywdzi. Jeśli jest typem, który daje się ponieść, nie bacząc na twoje doznania, lepiej odpuścić.

Kup lubrykant

Naprawdę go potrzebujesz, ponieważ odbyt nie jest tak nawilżony, jak pochwa. Jeśli nie chcesz, żeby bolało, zadbaj po poślizg.

Załatw gumki

Nawet jeśli jesteście ze sobą od wielu lat, lepiej zastosować prezerwatywy. Nie chodzi tylko o choroby weneryczne, ale także o zwykłe zakażenia – facet będzie przecież wkładał penisa w niezbyt higieniczne miejsce. Po co mu zapalenie cewki moczowej? Bezpieczeństwo i higiena to podstawa.

Zacznijcie powoli

Musisz być rozluźniona i podniecona, dlatego zacznijcie od pieszczot całego ciała. Musisz być naprawdę mocno nakręcona, więc przyłóżcie się do gry wstępnej. Uprawiajcie najpierw klasyczny seks i oralny. Potem jego palec może powędrować do celu. Lepiej, żeby nie zaczynał od wkładania penisa.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

Seks oralny. 10 rzeczy, o których faceci powinni się w końcu dowiedzieć

Seksualnie
Seksualnie
16 lutego 2018
Fot. iStock/kieferpix
Następny

Już od dłuższego czasu myślałam nad jakimś „regulaminem dotyczącym seksu oralnego” dla panów. Tak, REGULAMINEM, a nie poradnikiem. Bo nad samą techniką to nie ma się co rozwodzić – każdy lubi co innego. Można natomiast stworzyć pewien zbiór zasad, których trzeba przestrzegać. I to zarówno w sytuacji, gdy to my robimy wam dobrze ustami, jak i wtedy, kiedy w ruch idzie wasz język. Gotowi? No to lecimy.

Mówcie, kiedy kończycie

Może się wydawać, że to takie nieromantyczne… Jeśli ubierzecie to w fajne słowa, to nawet może być sexy, naprawdę. Wulgarność na pewno się sprawdzi. Odradzam natomiast strzelanie z zaskoczki, bo to trochę tak, jak naciskanie komuś na butelkę, gdy z niej pije. Może się zakrztusić, serio.

Doceniajcie to, co robimy

Przecież robienie loda to absolutny standard dzisiaj, więc nie ma się czym zachwycać? Oj, żebyście się nie przejechali. Nie musicie zaraz dziękować i obsypywać nas płatkami róż, ale fajnie jest usłyszeć, że wam się podobało.

Rewanżujcie się

Fajnie, jeżeli potem potraficie nam się odwdzięczyć równie dobrym seksem oralnym w waszym wykonaniu. To naprawdę działa dla was na korzyść, bo chętniej będziemy przejmowały inicjatywę i same schodziły w dół.

Myślcie, co robicie

Machanie jęzorem bez celu jest trochę bez sensu, ale rozumiem – trzeba odbębnić. Zanim zaczniecie nas pieścić językiem, zastanówcie się, czego chcecie. Doprowadzić nas do orgazmu czy tylko podniecić? To ważne, jaki macie cel, bo do tego warto dostosować technikę. A jak widzicie, że coś idzie nie po waszej myśli, to odpuście albo dopytajcie.

Używajcie rąk…

ZAWSZE, kiedy to możliwe. Zarówno wtedy, gdy to my robimy wam dobrze (można trzymać za włosy, gładzić po ramionach, dotykać policzków, pieścić piersi…), jak i w odwrotnej sytuacji (wkładajcie palce, dotykajcie naszych ud, pośladków, piersi, brzucha).

…ale kontrolujcie ich ruchy

Szarpanie za włosy nie zawsze jest przyjemne. W najlepszym wypadku tylko zajęczymy lub krzykniemy. W najgorszym wypadku zaciśniemy zęby na penisie. Słabo, prawda? Dlatego kontrolujcie siłę waszych rąk.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

Zła wiadomość: rozmiar penisa może się z czasem zmniejszyć

Seksualnie
Seksualnie
14 lutego 2018
Fot. iStock/igor_kell
Następny

Wiem, wiem, ten tytuł może budzić przerażenie. I wcale się nie dziwię, bo dla wielu mężczyzn rozmiar penisa ma ogromne znaczenie. Zwracają na to uwagę także niektóre panie. Cóż, nie ma co owijać w bawełnę – z biegiem czasu członek może zmienić swój rozmiar. To szczególnie zła informacja dla tych panów, którzy już teraz nie są zadowoleni ze swojego przyrodzenia. Pytanie brzmi, dlaczego tak się dzieje i czy można tego uniknąć?

Przeciętny penis mierzy we wzwodzie około 13,2 cm i ma około 11 cm w obwodzie. Brzmi nieźle, chociaż dla facetów to pewnie i tak za mało. Normalnie mierzy natomiast około 9 cm i ma również nieco ponad 9 cm w obwodzie. Tak przynajmniej wynika z badań BJU International.

No dobrze, nie będę już zanudzać liczbami. Czas przejść do konkretów. Dlaczego penis może zmienić swój rozmiar?

Starzenie się

To głównie kobiety przejmują się starzeniem, gdy zmienia się ich wygląd i pojawiają się zmarszczki. Okazuje się, że panowie również mają się czego obawiać. I nie chodzi tylko o zaburzenia erekcji. W miarę upływu lat penis prawdopodobnie straci część swojej długości. Jądra również mogą być nieco mniejsze. Jednym z powodów tego jest nagromadzenie złogów tłuszczu w tętnicach, które mogą zmniejszyć przepływ krwi. To natomiast ma wpływ na pracę mięśni, odpowiedzialnych za erekcję. Inną przyczyną zmniejszenia rozmiaru w trakcie erekcji mogą być blizny, powstałe w wyniku urazów w trakcie seksu lub podczas uprawiania sportu.

Palenie papierosów

Jak podaje Medical News Today, w papierosach występują pewne toksyny, które uszkadzają naczynia krwionośne, znajdujące się w penisie. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko problemy z osiągnięciem imponującej erekcji.

Przyjmowanie leków

Wszystkie leki mają jakieś skutki uboczne. Istnieją takie, które niekorzystnie wpływają na erekcję. Takie działanie mogą mieć niektóre leki antydepresyjne i przeciwpsychotyczne, a także te, przepisywane w leczeniu przerostu prostaty. W badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Urology, stwierdzono, że 41 procent mężczyzn, przyjmujących lek z substancją czynną „dutasteride”, który stosuje się w leczeniu rozszerzonej prostaty, cierpiało na dysfunkcję seksualną.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…