Go to content

5 kroków do lepszego seksu. Zasługujesz na to

Jesteście ze sobą już jakiś czas. Zdecydowanie nie możesz powiedzieć, że wasze życie seksualne jest do bani, ale też sama przyznasz, że szału nie ma. Po prostu mogłoby być lepiej – częściej, intensywniej, fajniej. Uprawiamy seks, bo chcemy być z drugim człowiekiem bliżej. Liczymy też na ten wyrzut hormonów szczęścia i błogi nastrój tuż po. Ma nam być dobrze, po prostu. Zdaniem Katherine Agranovich, specjalistki od hipnozy, seks można wnieść na wyższy poziom, stosując w relacjach coś, co nazwała „erotyczną hipnozą”. Choć brzmi intrygująco, tak naprawdę składa się z kilku elementów, o których wcześniej każdy z nas słyszał. O czym mowa?

Określ, czego chcesz

Ale musisz być konkretna. Samo powiedzenie „Chcę lepszego seksu” jest niewystarczające. Najlepiej, żebyś wzięła kartkę i zapisała. Oto kilka przykładowych zdań, które ułatwią ci zadanie:

Zależy mi na dłuższej grze wstępnej, ponieważ sprawi to, że poczuję się pewniej.
Chcę doświadczyć orgazmu, ponieważ dla mnie oznacza to radość z seksu.
Chcę poznać moją seksualność, ponieważ dla mnie oznacza to wolność wyrażania siebie.
Chcę poznać właściwego partnera, ponieważ chcę czuć się kochana i szanowana, pożądana i doceniana.

Skup się

Natychmiast po zapisaniu tych wszystkich pragnień, pomyśl o tym, w jakim punkcie aktualnie się znajdujecie. Co dzieli was od osiągnięcia twoich pragnień, dlaczego wasze życie seksualne nie wygląda tak, jak byś tego chciała. Mogą to być jakieś wierzenia, opinie, poglądy, wewnętrzne blokady. Również wypisz wszystko na kartce.

Nie jestem wystarczająco dobra, coś jest ze mną nie tak.
Nie mam kontroli.
Nikt mnie nie chce.
Nie mogę cieszyć się życiem.
Nie zasługuję na przyjemność.

Zmień swój sposób myślenia

To nigdy nie jest łatwe zadanie. Musisz sobie uświadomić, że twoje blokady wynikają między innymi z dawnych doświadczeń i obserwacji otoczenia. Niektóre z tych osądów mogą pochodzić jeszcze z czasów dzieciństwa. Dlatego teraz powinnaś pozwolić wykazać się swojemu „dorosłemu JA”. Mając w pamięci tamte nieprawdziwe hasła, wypisz to, jak naprawdę się czujesz.

Jestem pewna siebie.
Jestem radosna.
jestem szczęśliwa.
Jestem spełniona.
Jestem kochana i pożądana.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej

Fot. iStock/nd3000

1/1 5 kroków do lepszego seksu. Zasługujesz na to

Ćwicz codziennie

Teraz, kolejnym krokiem jest zabawa, ponieważ świadomie zmieniasz swój mózg poprzez naturalne zjawisko zwane autohipnozą, które można zidentyfikować jako aktywność fal mózgowych alfa. Za każdym razem, gdy zasypiasz i budzisz się rano, twój mózg przechodzi w stan hipnozy, gdy przechodzi od świadomości do nieświadomości i na odwrót. To idealny moment, by powtarzać w swojej głowie zdania, które wypisałaś w poprzednim punkcie. Ten stan podobny do transu jest bardzo silny, ponieważ krytyczna część umysłu wciąż jest senna. Pozwala na instalację nowych stwierdzeń (tych, które napisałaś na kartce) głęboko w swoim podświadomym oprogramowaniu, bez przeszkód.

Bądź konsekwentna

Każdego dnia, rano i wieczorem powtarzaj w myślach to, co napisałaś.  Wypróbuj to przez dwa tygodnie lub do momentu całkowitego wcielenia się w swoje nowe JA i stań się osobą, która jest pewna siebie, kompetentna, potężna, odnosząca sukcesy i głęboko zadowolona, ​​nie tylko w łóżku, ale w życiu.

Powodzenia!


 

Źródło: Your Tango